אודמר פיגה היא אחת מיצרניות השעונים היוקרתיות ביותר בעולם השעונים ונחשבת לחלק מ-“השילוש הקדוש” של עולם השעונים (יחד איתה בשילוש זה – ושרון קונסטנטין, ופטק פיליפ), אבל בשנתיים האחרונות נדמה כי החברה מתמקדת לא רק בשעונים אלא גם במספר פרויקטים של בניה מרשימים, ביניהם המוזיאון החדש של החברה ומלון שיוקדש כולו לחובבי שעונים, שנבנים במקביל בימים אלו בלה ברסו (Le Brassus) בעמק דה-ג’ו (Vallée-de-Joux) שבשוויץ. לפרויקטים הללו הצטרף החודש פרויקט בניה חדש נוסף מבית אודמר פיגה, הפעם למפעל חדש של החברה, באזור התעשייה של סאינולס (Saignloes) בלה לוקל (Le Locle) שבנוישטל.

מוקדם יותר החודש הניחו מנהלי החברה את אבן הפינה למפעל החדש, שיהיה מורכב מבניין חד קומתי, אשר העיצוב שלו מתכתב בקפידה עם הטופוגרפיה של גבעות סאינולס שמסביב. אודמר פיגה תכננה את המבנה כך שיהיה מוקף ברצף של חללים שישלבו בתוכם ביוטופים שונים של הנוף המקומי, כשהבניין החדש יעמוד בתקן ה-Minergie השוויצרי, תקן שמגדיר בניית בניינים עם צריכת אנרגיה נמוכה ושימוש בחומרים ממוחזרים.

המפעל החדש של אודמר פיגה תוכנן מתוך מחשבה למזער ככל האפשר את זמני הייצור וההרכבה של שעונים וכדי להבטיח סביבת עבודה מקושרת בין האגפים השונים של החברה והמחלקות השונות שנוטלות חלק בהליך ייצור השעון, תוך קידום יצירתיות, גמישות ותקשורת בין המחלקות השונות.

העיצוב של המבנה החדש יהיה מודולרי בחלקו, כדי לשרת בצורה הטובה ביותר את הצרכים המשתנים של העובדים במפעל של אודמר פיגה ואת השיטות הרב-תחומיות של הצוותים בחברה.

המפעל הנוכחי של אודמר פיגה. מקור - Mojeh.
המפעל הנוכחי של אודמר פיגה. מקור – Mojeh.

אודמר פיגה היא אחת מיצרניות השעונים הבודדות שנשארו עדיין בבעלות פרטית, כשבראשות החברה עומדים עדיין בני המשפחה של מייסד החברה, ג’ול-לואיס אודמר, כשג’סמין אודמר משמשת בתפקיד יו”ר החברה, אוליביה אודמר משמש בתפקיד סגן היו”ר, ומנכ”ל החברה הוא פרנסואה-הנרי בנהמיאס.

אודמר פיגה מעסיקה כ-1,450 עובדים והיא רשמה בשנה האחרונה הכנסות בגובה של כמיליארד פרנקים שוויצריים. החברה נחשבת ליצרנית אקסקלוסיבית בעולם השעונים, כשעל פי ההערכות היא מייצרת כ-40 אלף שעונים בלבד בשנה. לשם השוואה – רולקס, שמעסיקה על פי ההערכות כ-2,800 עובדים, מייצרת – על פי הערכות בלבד – כ-700 אלף שעונים בשנה, כלומר פי 17.5 מאודמר פיגה, עם כוח עבודה כפול, כשכמובן שלמספר השעונים שמייצרת החברה נכנסים גם שיקולי תדמית ולא רק תפוקת פס הייצור.

המפעל החדש אמור לאפשר לאודמר פיגה, כמו למספר יצרניות שעונים שהקימו מפעלים חדשים בשנים האחרונות, כמו אומגה ו-IWC, לעבור לשיטות ייצור מודרניות יותר, המבוססות יותר ויותר על טכנולוגיה מתקדמת, ולרכז תחת קורת גג אחת את כל תהליכי הייצור של שעון בחברה, מעיצוב השעון והתכנון שלו ועד לייצור המנגנון, גוף השעון, ההרכבה שלו והבדיקות הקפדניות שהשעונים עוברים בחברה. כמובן שנוסף לייתרונות התמונים בו, המפעל החדש יאפשר לאודמר פיגה גם להגביר את תפוקת הייצור של שעוני החברה מדי שנה, בהתאם לדרישות ולביקוש מהשווקים השונים.

לאתר אודמר פיגה העולמי