בימים מוזרים אלו של וירוס הקורונה, נדמה כי יצרניות השעונים מנסות לשמור על שגרה ככל האפשר, גם אם המצב בתעשיית השעונים קשה מאי פעם. יצרניות השעונים השונות ממשיכות להשיק שעונים חדשים, כשמי שמצטרפת לגל ההשקות היא אודמר פיגה, שמציגה שעון חדש ותתפלאו – לא מדובר ברויאל אוק. השעון החדש, ה-Remaster01 כרונוגרף, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות והוא גרסת וינטאג’ של שעון קלאסי של החברה משנות הארבעים של המאה הקודמת, אודמר פיגה רפרנס 1533. עם השעון החדש אודמר פיגה מצטרפת לגל ההשקות המחודשות שנדמה שהפך לטרנד החם בעולם השעונים בחודשים האחרונים.

אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף – מפרט טכני 

השעון החדש (נכתב Audemars Piguet [Re]master01) מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל חלד בקוטר של 40 מ”מ, לעומת השעון המקורי – רפרנס 1533 – שהגיע בקוטר של 36.5 מ”מ. הבזל החלק של השעון עשוי מזהב ורוד 18 קראט, כמו גם לחצני הכרונוגרף והכתר של השעון. לוח השעון מגיע בגוון מוזהב, עם שילוב צבעים שהוא איפשהו בין שמפניה לזהב, עם גימור מוברש. השעון מגיע עם שלושה תתי לוחות – לוח כרונוגרף של 12 שעות בשעה 3 של השעון, לוח שניות קטן בשעה 6 של השעון ולוח כרונוגרף של 30 דקות בשעה 9 של השעון. סידור תתי הלוחות של השעון מגיע בסידור שונה לחלוטין מזה של השעון המקורי, זאת בעקבות המנגנון המודרני שמשולב בשעון, אליו נתייחס בהמשך. 

אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.
אודמר פיגה רפרנס 1533. מקור - Monochrome Watches.
אודמר פיגה רפרנס 1533. מקור – Monochrome Watches.

על לוח השעון אנו מוצאים סקלת טכימטר בחלק החיצוני, כשאודמר פיגה משתמשת בפונט וינטאג’י לסקאלה ולתתי הלוחות שעל השעון, כמו גם לסימן השעה 12 בשעון וללוגו של החברה Audemars Piguet & Co. Genève, אמנם מדובר בשעון שמיוצר בלה ברסו, כמו כל השעונים של אודמר פיגה, אבל גם כאן מדובר בניסיון להשאר צמודים ככל האפשר לשעון המקורי, רפרנס 1533. 

אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

מחוגי השעון – מחוגי הדקות, השעות ומחוג השניות בלוח הקטן עשויים מזהב, כשמחוגי הכרונוגרף של השעון, מחוג השניות הגדול ומחוגי לוחות הכרונוגרף עשויים מפלדת אל חלד בצבע כחול. 

מנגנון 

אודמר פיגה שילבה בשעון החדש את קליבר 4409, מנגנון אוטומטי בייצור עצמי של החברה, עם קומפליקציית פלייבאק כרונוגרף. השעון מגיע עם 40 אבני חן במנגנון ועם רזרבת כוח של 70 שעות. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, תדר של 4Hz. אם חוזרים לשעון הוינטאג’י שאותו ניסתה לשחזר אודמר פיגה, הרי שבשעון המקורי שילבה החברה בזמנו את קליבר 13VZAH, קליבר מתיחה ידנית של Valjoux. קליבר 4409 הופיע גם בשעון Code 11.59 של אודמר פיגה, אז קראה לו החברה קליבר 4401, כשהשינוי בין המנגנונים הוא הסרת קומפליקציית התאריכון שהופיעה ב-Code 11.59.

מנגנון השעון - קליבר 4409 של אודמר פיגה. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון השעון – קליבר 4409 של אודמר פיגה. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם גב העשוי מזכוכית ספיר שמאפשר לנו הצצה אל תוך המנגנון, שם אפשר לראות את הרוטור העשוי מזהב 22 קראט עם גימור תשליב (Guilloche) בחלק החיצוני של הרוטור. אם בוחנים את המנגנון, יכולים לראות כי אודמר פיגה ניסתה לדחוס את רכיבי המנגנון (349 במספר) לשטח קטן ככל האפשר, אך עדיין מדובר במנגנון בקוטר של 32 מ”מ, 2 מ”מ מעל הקוטר של מנגנון ה-Valjoux ברפרנס 1533 המקורי, כשההבדל הזה תורם גם הוא לגוף השעון הגדול יותר לעומת השעון המקורי. 

מה חדש בעצם?

אם אתם חושבים שרק לכם נדמה כי השם אודמר פיגה הפך בשנים האחרונות להלחם מילים ביחד עם המילים רויאל אוק, אתם לא טועים. הרויאל אוק הפך לשעון הדגל של אודמר פיגה, כשכמעט כל קולקציית השעונים של החברה מתבססת על השעון הזה. כך שאין ספק שלקבל שעון חדש מהחברה שהוא לא רויאל אוק היא בשורה מעניינת בענף השעונים, גם אם מדובר במהדורה מוגבלת ובשחזור של שעון אייקוני מהעבר הרחוק של החברה. 

אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, שעון ה-Remaster 01 של אודמר פיגה הוא מהדורה מוגבלת של 500 יחידות, שיהיו זמינות לרכישה בבוטיקים נבחרים של אודמר פיגה ברחבי העולם. השעון יגיע עם שתי רצועות – רצועת עור בגוון חום בהיר ורצועת עור תנין חומה, כשהמחיר שלו עומד על 53,100 דולרים. 

שילוב של זהב ורוד 18 קראט עם פלדת אל חלד. מקור - Monochrome Watches.
שילוב של זהב ורוד 18 קראט עם פלדת אל חלד. מקור – Monochrome Watches.
שילוב של זהב ורוד 18 קראט עם פלדת אל חלד. מקור - Monochrome Watches.
שילוב של זהב ורוד 18 קראט עם פלדת אל חלד. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

אודמר פיגה מצטרפת לגל השקות שעוני הוינטאג’ שהפך לפופולרי כל כך לאחרונה, עם ביצוע נהדר לשעון וינטאג’י ואייקוני של החברה. מבחינת הצדקה לרכישת השעון, בשוק קיימות מספר אופציות מעניינות שיכולות לתת תחרות קשה לשעון. אם אתם חובבים של שעוני כרונוגרף וינטאג’יים עם סיפור מעניין, אתם יכולים לבחור באומגה ספידמאסטר אד וייט שהשיקה אומגה בתחילת השנה או באחד משעוני הכרונוגרף  הוינטאג’יים החדשים, של ברייטלינג, ה-AVI REF. 765 1953 RE-EDITION או ה-NAVITIMER B03 CHRONOGRAPH RATTRAPANTE 45 ולחסוך כמה עשרות אלפי דולרים.

אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
אודמר פיגה Remaster01 כרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

אם אתם מחפשים שעון כרונוגרף מאחת מהיצרניות שנחשבת לשילוש הקדוש של עולם השעונים (אודמר פיגה, וושרון קונסטנטין ופטק פיליפ), אתם יכולים לבחור ב-Cornes de Vaches 1955 של וושרון קונסטנטין שמגיע במחיר זול יותר בכ-13,000 דולרים לעומת האודמר פיגה, אם כי מדובר בשעון מפלדת אל חלד, ללא שילובים של זהב, אבל עדיין מדובר באופציה נפלאה ממותג עלית בעולם שעוני היוקרה. 

למרות כל זאת, אנחנו בטוחים שגם על רקע משבר הקורונה והמיתון העולמי הצפוי, אודמר פיגה תצליח למכור די בקלות את כל 500 היחידות של השעון הזה. 

למעבר לאתר של אודמר פיגה.