יש יצרניות שעונים שמציגות קולקציה גדולה עם סדרות רבות של שעונים (רולקס), יש יצרניות שעונים שמציגות מספר קולקציות שלמי שלא בקיא מספיק בשעונים שלהן, כולן נראות אותו דבר (פנריי) ויש כאלו שמציגות קולקציה אחת של שעונים, בויראציות שונות ועליהן מבססות את כל התהילה שלהן ותתפלאו לגלות, זה דווקא הולך להן לא רע. אנחנו מדברים כמובן על אודמר פיגה, שלמרות מספר שעונים מעניינים (ה-Remaster01 וה-CODE 11.59) שהשיקה בשנה האחרונה, עיקר תהילת החברה מתבססת על שעון אחד – אודמר פיגה רויאל אוק, שעכשיו מגיע אלינו בקוטר של 34 מ”מ ועם מנגנון אוטומטי. 

אודמר פיגה רויאל אוק 34 אוטומטי

אם אתם חובבי שעונים, אפילו כאלו שרק עושים את צעדיהם הראשונים בעולם השעונים, סביר להניח שלא צריך להכיר לכם באמת את שעון הרויאל אוק של אודמר פיגה. מדובר באחד השעונים האיקוניים ביותר בעולם השעונים והמזוהים ביותר בעולם השעונים. אודמר פיגה השיקה בעבר דגם מוקטן של הרויאל אוק בקוטר של 33 מ”מ, אך אז הוא הגיע עם מנגנון קוורץ. עכשיו משיקה אודמר פיגה את השעון המוכר כל כך שלה בקוטר קצת יותר גדול – 34 מ”מ, אלא שכאמור הפעם הוא מגיע עם מנגנון אוטומטי. 

אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ"מ אוטומטי. מקור - Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ”מ אוטומטי. מקור – Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ"מ אוטומטי. מקור - Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ”מ אוטומטי. מקור – Hodinkee.

אודמר פיגה תשיק ארבע גרסאות של הרויאל אוק בקוטר של 34 מ”מ – גרסה אחת תגיע עם גוף מפלדת אל-חלד עם לוח כסוף, גרסה נוספת תגיע עם גוף טו-טון המשלב זהב אדום ומתכת, עם לוח כסוף. גרסה שלישית תגיע עם גוף מפלדת אל-חלד עם לוח כחול ובזל בשיבוץ יהלומים, כשהגרסה הרביעית תגיע עם גוף מזהב אדום, עם לוח כסוף ועם בזל משובץ יהלומים. 

אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ"מ אוטומטי. מקור - Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ”מ אוטומטי. מקור – Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ"מ אוטומטי. מקור - Hodinkee.
אודמר פיגה רויאל אוק 34 מ”מ אוטומטי. מקור – Hodinkee.

השעונים יגיעו בקוטר של 34 מ”מ כאמור ובעובי של 8.8 מ”מ, עם עמידות למים בעומק של 50 מטרים. 

מנגנון

בתוך השעונים החדשים בקוטר של 34 מ”מ בסדרת הרויאל אוק פועל קליבר 5800 של אודמר פיגה. מדובר במנגנון אוטומטי, בקוטר של 23.3 מ”מ עם 28 אבני חן ומספר כולל של 189 רכיבים.

קליבר 5800 של אודמר פיגה. מקור - Hodinkee.
קליבר 5800 של אודמר פיגה. מקור – Hodinkee.

המנגנון פועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) והוא מגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות. השעונים החדשים מגיעים עם גב שקוף המאפשר להתרשם מהמנגנון המרשים. 

אז מה חדש בעצם?

עם סדרת הרויאל אוק של אודמר פיגה השאלה מה חדש מקבלת משמעות מיוחדת. אם ראיתם רויאל אוק אחד, סביר להניח שראיתם את כולם. ובכל זאת – סביר להניח שלא הייתם מתנגדים לענוד, אפילו ליום אחד, את כל אחד ואחד מהשעונים בסדרה. 

גרסת הטו-טון החדשה והמוקטנת של הרויאל אוק. מקור - Hodinkee.
גרסת הטו-טון החדשה והמוקטנת של הרויאל אוק. מקור – Hodinkee.

קוטר של 34 מ”מ הוא קוטר מאוד לא מקובל כיום בתעשיית השעונים, אך בעבר היה מדובר בקוטר די סטנדרטי ומקובל לשעוני גברים. סביר להניח שאודמר פיגה מנסה לענות עם השעונים החדשים על הצורך של לא מעט לקוחות פוטנציאליים של החברה שיש להם לא מעט כסף בכיס אבל רוצים גרסה קצת יותר מעודנת של הרויאל אוק. 

כמה זה עולה לנו?

כאמור, אודמר פיגה משיקה ארבע גרסאות של השעונים החדשים בסדרת הרויאל אוק בקוטר של 34 מ”מ. הגרסה הראשונה, רפרנס 77350ST.OO.1261ST.01, גרסת פלדת האל-חלד, תגיע במחיר של 18,300 דולרים. הגרסה השניה, רפרנס 77350SR.OO.1261SR.01, גרסת הטו-טון, תגיע במחיר של 21,500 דולרים. הגרסה השלישית, רפרנס 77351ST.ZZ.1261ST.01 – גרסת פלדת האל-חלד עם שיבוץ היהלומים, תגיע במחיר של 23,100 דולרים, כשהגרסה האחרונה, היקרה ביותר, תהיה כמובן גרסת הזהב אדום עם שיבוץ היהלומים, רפרנס 77351OR.ZZ.1261OR.01, שתגיע במחיר של 44,500 דולרים.

השורה התחתונה

אם אתם משתייכים לקבוצה שנותנת לייק אוטומטי לכל שעון חדש של אודמר פיגה – קיבלתם עוד כמה גרסאות חדשות של הרויאל אוק שתוכלו להוסיף ל-Wish List שלכם. אם אתם משתייכים לקבוצת הסנובים שאוהבים להתלונן על כמה שכל השעונים של אודמר פיגה משעממים ונראים אותו דבר, אבל בתוך תוככם אתם יודעים שאם היו מציעים לכם שעון כזה, הייתם הולכים לישון איתו וסביר להניח שהוא לא היה יורד לכם מהיד לעולם, אז קיבלתם עוד שעון להתלונן עליו. 

שיבוצי היהלומים בדגמים החדשים. מקור - Hodinkee.
שיבוצי היהלומים בדגמים החדשים. מקור – Hodinkee.

קצת יותר ברצינות – קוטר של 34 מ”מ לשעון לגברים נשמע לנו היום כמו משהו דמיוני או היסטורי, אבל נחמד לראות את יצרניות השעונים מגוונות (כן, השתמשנו במילה מגוון בכתבה על אודמר פיגה) ומציעות שעונים גם בקוטר לא סטנדרטי ולא מקובל כיום בתעשייה, מי יודע, אולי בעתיד הקרוב נראה עוד יצרניות שפונות לפלח השוק הלא קטן הזה – גברים עם פרק יד קטן יחסית שלא רוצים להסתובב עם שעונים שנראים כמו שעוני קיר על היד שלהם. 

שיבוצי היהלומים בדגמים החדשים. מקור - Hodinkee.
שיבוצי היהלומים בדגמים החדשים. מקור – Hodinkee.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אודמר פיגה.