תערוכת SIHH 2019 הביאה לנו הרבה מאוד שעוני יוקרה חדשים ומעניינים, אך הידיעה המרעישה ביותר של התערוכה הייתה השקת דגם ה-CODE11.59 החדש של אודמר פיגה (Audemars Piguet). סדרה של שישה שעונים, עם 13 וריאציות שונות שלהם, ובתוך כל זה – 3 מנגנונים כל חדשים של היצרן. הרעש הגדול נוצר עקב העובדה שזהו הדגם החדש הראשון שאודמר פיגה משיקה מזה שנים רבות מאוד, אך הוא לא דעך – המרשתת גועשת ורועשת, כשאת עיקר הרעש מקימים עוסקים בתחום וחובבים כאחד – והסיבה לכך היא העיצוב של הסדרה החדשה. הטענה העיקרית כנגד ה-CODE11.59 החדש היא עיצוב חסר מעוף, לדעת רבים. הגורו ידון בנושא בהרחבה כבר בשבוע הקרוב, אך למרבה המזל (ואולי אפילו כדי להסיט קצת את האש?), אודמר פיגה הפנתה את אור הזרקורים לסדרת הרויאל אוק, וזו זכתה בשני דגמים חדשים.

רויאל אוק “ג’מבו” Extra Thin, רפרנס 15202BC

הרויאל אוק ג’מבו הוא שם ותיק בסדרת הרויאל אוק, והחברה השיקה דגם אותו כינתה “ג’מבו” כבר בשנים הראשונות לאחר השקתו הראשונה. כעת, אודמר פיגה משתמשת שוב בשם זה – אם כי בשביל שעון קטן יחסית, בסנטדרטים של היום. הג’מבו החדש מגיע בקייס עשוי זהב לבן, בקוטר של 39 מ”מ בלבד. מה שמייחד את הרפרנס הזה הוא הלוח – הנצחה לדגם של הרויאל אוק שיצא בשנת 1992, רפרנס 14802ST, לו לוח בצבע סלמון. הרפרנס המקורי הושק במהדורה מוגבלת של כ-1,000 יחידות, רובן עשויות פלדת אל חלד, מקצתן זהב צהוב, ובודדות מהן עשויות פלטינה.

audemars piguet 39mm jumbo 15202BC
אודמר פיגה רויאל אוק 15202BC, “ג’מבו”, 39 מ”מ החדש. לא בטוח שזה באמת צבע סלמון… (מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

קצת קשה לנו לומר בפה מלא שהלוח הזה הוא בצבע סלמון – נראה כמו משחק על הגבולות של כתום-חום בהיר מאוד-ורוד, אבל אם נתעלם לרגע מהצבע חסר ההגדרה, אנחנו רואים את הגימור הריבועי המהמם של הלוח, את סמני השעות, את המחוגים (שניים בלבד – שעות ודקות) – השעון הזה כולו זועק רויאל אוק קלאסי ו-וינטג’י. אולי פרט לצבע הלוח.

בתוך הקייס שוכן קליבר 2121 של אודמר פיגה, מנגנון אין האוס עם רזרבת כח של כ-40 שעות, והוא פועם בקצב של 19,900 פעימות בשעה – קצב נמוך יחסית לסטנדרט (28,800 פעימות בשעה). עוביו של הקייס עשוי הזהב הלבן הוא בסך הכל 8 מ”מ ! אכן, Extra Thin. הרפרנס הזה יוצר בכ-75 יחידות בלבד, שכולן מוגבלות למכירה אך ורק בבוטיקים של אודמר פיגה ברחבי העולם. בניגוד לעובי הצנוע ומספר היחידות הצנוע גם כן, המחיר לא צנוע בכלל – 55,400$. אם חשקה נפשכם באחד, הזדרזו לאחד הבוטיקים של אודמר פיגה הפזורים ברחבי העולם, וקוו שיהיו מוכנים למכור דווקא לכם את אחת היחידות.

audemars Piguet royal oak 14802ST
ה-“סלמון” המקורי, רפרנס 14802ST של הרויאל אוק (מקור: Collector Square)

רויאל אוק כרונוגרף ב-38 מ”מ

הדגם הנוסף אותו אודמר פיגה הציגה בתערוכה הוא הרויאל אוק כרונוגרף, בקוטר חדש-ישן – 38 מ”מ. השעון הזה בא למלא את החלל בין גרסאות ה-“ג’מבו” של הרויאל אוק כרונוגרף, לבין גרסאות ה-37 מ”מ. אומנם מדובר בפער של מילימטר בודד בין הגירסה הקטנה ביותר לזו, אך לבל נשכח שהכרונוגרף האחרון בסדרת הרויאל אוק הגיע ב-41 מ”מ בלבד.

audemars piguet royal oak chronograph 38mm line
ליין הרויאל אוק כרונוגרף 38 מ”מ החדש (מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

הכרונוגרף החדש מיוצר מפלדת אל-חלד או רוז גולד, כאשר בין שני סוגי המתכות האלו ניתן לבחור מתוך מספר לוחות אפשריים: לוח כסוף לחלוטין, לוח כסוף עם חוגות כרונוגרף כחולות, או לוח לבן עם חוגות עשויות רוז גולד. המנגנון שמניע את הכרונוגרף הוא הקליבר 2385, לו רזרבת כוח של כ-40 שעות, והוא עובד בקצב של כ-3Hz, ששווה ערך ל-21,600 פעימות בשעה. עוביו של השעון הוא כ-11 מ”מ, ומחירו צפוי לעמוד על כ-23,800$ לגרסת הפלדה, או 52,700לגרסת הרוז-גולד.

audemars piguet royal oak chronograph 38mm steel
גירסאת הפלדה של הרויאל אוק כרונוגרף החדש ב-38 מ”מ, במבט מהצד (מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

לאתר אודמר פיגה העולמי