חמישה דברים שלא ידעתם על אודמר פיגה

בסרטון: רויאל אוק כרונוגרף, רויאל אוק אופשור סינגפור כרונוגרף קרבון- רפרנס 26190, ואודמר פיגה מילינרי 15320OR

תמליל הסרטון:

אודמר פיגה הוא אחד משלושת מותגי שענות העל שיושבים בקצה פירמידת השענות השוויצרית.

בדומה לפטק פיליפ ו-וושרון קונסטנטין, גם המסורת ארוכת השנים של אודמר פיגה אפשרה למותג להוציא במשך השנים עיצובים אייקונים שעזרו לו לשמור על מעמדו הגבוה בתוך השילוש הקדוש של השענות השוויצרית.

אז הנה חמישה דברים שלא ידעתם על אודמר פיגה:

  1. הרויאל אוק, הדגם האייקוני ביותר של אודמר פיגה, עוצב ביום אחד בלבד. מעצב צעיר בשם ג’רלד ג’נטה קיבלת מאודמר פיגה הזמנה לעיצוב של שעון ספורטיבי. ג’נטה ישב לעצב את השעון על שפת הנהר, בדיוק כאשר צוללן עלה מן המים. ג’נטה הבחין במראה המטומן של הקסדה, בברגים האופיינים שלה, ומיד עלה בראשו הרעיון לעצב את השעון שלו באופן דומה.
  2. לפני צאתו של הרויאל אוק לשוק, בשנות ה70, שעוני ספורט היו בעיקר פונקציונליים, עם דגש מועט – אם בכלל – על אסתטיקה. אחרי הכול – מדובר בתקופה שבה השעונים היו עם צורך ממשי, ולא אביזר מתרות. הרויאל אוק הוא השעון הספורטיבי הראשון שתוכנן מלכתחילה כפריט מותרות, עם דגש גדול מאוד על ליטוש, עיצוב ואסתטיקה, אבל כל זה מבלי לפגוע בקשיחות ובפונקציונליות של השעון. ממש כמו קסדת הצלילה של ג’נטה.
  3. ההצלחה האדירה של אודמר פיגה לא נבנתה ביום אחד – ההפך הוא הנכון. בתחילת הדרך, הרויאל אוק נחשב כאכזבה גדולה, העיצוב שלו היה חדיש מידי, המבקרים לא ידעו איך לאכול אותו, היצרן ספג מתחי ביקורת בלתי פוסקים – על המראה של השעון, הברגים החשופים, המחיר המגוחך – 3600 דולר בזמנו – תקופה שבה רולקס עלה 360 דולר. מבקרי השעונים היו בטוחים שהרויאל אוק יביא לסוף של אןדמר פיגה. אז למרות הביקורות, השוק אמר את דברו. השעון צבר פפולריות עצומה ומהר מאוד הפך להצלחה מסחררת – אחת כזאת שהצילה את אודמר פיגה והפכה אותו למה שהוא היום.
  4. הברגים בבזל של הרויאל אוק עוברים דרך הקייס עד לתוכו – הם מחזיקים יחד את כל חלקי השעון ועוזרים לו להשאר אטום למים. מלבד סדרת האוף-שור של הרויאל אוק, כל הברגים על הבזל עשויים מזהב.
  5. עוד עובדה משעשעת על AP שאני אוהב – לפני כ-20 שנים קיבלה הצעה לשתף פעולה עם סדרת הסרטים של ג’יימס בונד. ב-AP סרבו, וכמובן שאומגה קפצה על העסקה. מנכ”ל AP אמר בראיון לאחר מכן שהחשיבות העליונה של המותג שלו היא להשאר אינדיבידואלי ככול האפשר. מותג כלבבי.

אתם יכולים למצוא את השעונים האלו למכירה באתר של שניידר שעונים ברעננה (רויאל אוק, אוף שור, מילנרי)

לאתר אודמר פיגה העולמי