בעבר יצא לנו לדון לא מעט בווטשגורו על קטגוריית הספורט אלגנט, אותה קטגוריה שהתחילה בשנות ה-70 על ידי ג’רלד ג’נטה, כאשר לעולם נולד הרויאל אוק המפורסם והנחשק (אם כי יש כאלו שייטענו כי הזניט דפיי הקדים את העיצוב הזה בזמן לא רב). ייחודו של הרויאל אוק המקורי היה שמדובר היה בשעון עשוי פלדה, בעיצוב שונה כמעט מכל דבר אחר שהיה בשוק אז, ועם תג מחיר גבוה מאוד (מחירו המקורי של השעון כאשר הושק היה פי 10 בערך ממחיר רולקס סאבמרינר חדש, דאז). וכאילו שזה לא מספיק, כל זה התרחש בעיצומו של משבר הקוורץ.

(מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

היה מדובר בהימור אדיר מצד אודמר פיגה (Audemars Piguet), וההימור היה כנגד כל הסיכויים – העיצוב, המתכת, המחיר, הצרות בענף השענות – הכל נמחה מהר מאוד, כאשר נתוני המחירות התחילו לזרום, והרויאל אוק זכה להצלחה אדירה. לא עבר זמן רב עד שהמתחרות החלו לנגוס בעוגה החדשה, ובין המתחרים העיקריים והמרים ביותר של הרויאל אוק ניתן למנות את הפטק פיליפ נאוטילוס, והוושרון קונסטנטין אוברסיז (שבאופן יחסי הצליח פחות על פני 40 השנים האחרונות בהשוואה לנאוטילוס ולרויאל אוק). הקטגוריה הזאת, של שעוני הספורט אלגנט, היא כנראה החמה ביותר כיום בשוק, כאשר ממש לאחרונה ראינו את השופארד אלפיין איגל החדש, שמתיימר להוות אלטרנטיבה זולה באופן דרסטי לשעונים דוגמאת השלושה האחרונים, עם זמינות גבוהה בהרבה (נסו להשיג נאוטילוס, אוברסיז או רויאל אוק עשויים פלדה בבוטיק של אחת היצרניות…).

(מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

בתור חברה פרטית, אודמר פיגה לא חייבת כלום לאף אחד, וזאת אחת הסיבות שלעיתים יכולים לעבור חודשים רבים ללא השקות, או שיכולות להתרחש השקות שקטות ועדינות. במקרה הזה מדובר באפשרות השנייה, כאשר השעון האחרון שדיווחנו עליו היה הרויאל אוק עם קומפליקציית לוח השנה הנצחי – בלבן קרמי מדהים. למראית עין, הכיוון כאן קצת יותר סולידי, אך רק למראית עין.

גב לא שקוף, באופן מפתיע במקצת (מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

מדובר למעשה בהשקה כפולה ואקסקלוסיבית של זוג שעונים עם נתונים זהים ברובם: שניהם מגיעים בקייס בקוטר 42 מ”מ, עם לוח בגימור הפטיסרי המפורסם של אודמר פיגה, לשני השעונים מנגנון מתיחה ידנית אינהאוס, קליבר 2959 עם רזרבת כוח של כ-72 שעות ותדר עבודה של 21,600 פעימות בשעה. התצוגה כוללת מחוג שעות ודקות, ומתחת למרכז החוגה – תת חוגה להצגת השניות, בהתאם לשמו של השעון. נוסף לכך, וגם כן בהתאם לשם – דגם זה מגיע עם קומפליקציית גונג מכאני (וללא גב שקוף).

(מקור: אתר אודמר פיגה הרשמי)

איפה בכל זאת ההבדלים? הדגם עם הלוח השחור עשוי פלטינה, ומגיע עם לוח שחור ורצועת עור תנין שחורה גם כן. הלוח הכחול מגיע בקייס עשוי טיטניום, עם צמיד חוליות עשוי טיטניום גם הוא, ובנוסף ישנה רצועת עור תנין שחורה. זוג השעונים המדהימים האלו מיוצרים אקסקלוסיבית בשביל מפיץ של אודמר פיגה ביפן, לא פחות, וזה המקום היחיד בו ניתן יהיה לרכושם – יושידה. כל אחד מהשעונים ייוצר בהיקף של כ-20 יחידות בלבד, והמחירים: 386,600 דולרים לדגם עשוי הפלטינה, וקצת פחות לגרסאת הטיטניום “הפשוטה”: רק 321,000 דולרים.

לאתר אודמר פיגה העולמי