כן, אנחנו יודעים, אפשר להתחיל את הכתבה עם הציניות המוכרת והרגילה – עוד פעם רויאל אוק? עוד פעם מהדורה מוגבלת? אבל לפני שאתם מתחילים עם הנוהל הקבוע (ועמוק בלב מתפללים שיום אחד תוכלו לענוד שעון כזה), בואו ונכיר ביחד את השעון החדש שאודמר פיגה החליטה להשיק במיוחד לתחילת שנת הלימודים, הראשון לספטמבר, כאילו אומרת – כל תלמיד חייב שעון כזה. לא באמת. אודמר פיגה רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE במהדורה מוגבלת. 

אודמר פיגה רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף המוכר של שעוני הרויאל אוק, בקוטר של 38 מ”מ ובעובי של 11 מ”מ. גוף השעון עשוי מזהב לבן 18 קראט והוא עמיד במים בעומק של עד ל-50 מטרים. השעון מגיע עם הצמיד האינטגרלי המוכר של הרויאל אוק, אבל עם כל הכבוד לזהב הלבן ולצמיד האינטגרלי, מה שהופך את השעון הזה למיוחד זה דווקא לוח השעון, שמעניק לו את הכינוי ICE BLUE. 

רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE. מקור - Hodinkee.
רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE. מקור – Hodinkee.

אודמר פיגה בחרה עבור השעון החדש לוח בגוון תכלת, עם תתי לוחות בגוון דומה, המוקפים בעיגול בצבע כחול בגוון עמוק, כשעיגול היקפי בצבע הכחול העמוק עוטף את לוח השעון כולו. אודמר פיגה ניסתה לא לפגוע במראה המיוחד של השעון, כשגם חלונית התאריכון, בין השעות 4 ו-5 מגיעה עם רקע בגוון התכלת, כשהספרות כתובות בצבע הכחול העמוק. 

רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE. מקור - Hodinkee.
רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE. מקור – Hodinkee.

שילוב הגוונים הזה, ביחד עם גוף השעון שעשוי מזהב לבן מקנה לשעון מראה מיוחד, “קריר”, כשגוון התכלת משתלב נפלא עם לוח ה-“Grande Tapisserie” המוכר של אודמר פיגה. הצבע הכחול העמוק מסביב ללוחות הקטנים מגביר את הקריאות של השעון. משחק מיוחד של גוון התכלת על לוח השעון מקנה ללוח השעון מראה באמת מיוחד. 

אודמר פיגה רויאל אוק זהב לבן ICE BLUE – מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר AP 2385 – מנגנון אוטומטי מבית אודמר פיגה עם רוטור העשוי מזהב 18 קראט עם רזרבת כוח של 40 שעות. המנגנון מבוסס על קליבר 1185 האגדי של פרדריק פיגה, שנמצא בשימוש גם בשעונים דוגמת הוושרון קונסטנטין אוברסיז כרונוגרף או הברגה מרין כרונוגרף. המנגנון מגיע עם 304 רכיבים ו-37 אבני חן והוא נחשב לאחד ממנגנוני הכרונוגרף האוטומטיים דקים ביותר שיוצרו אי פעם – בעובי של 5.5 מ”מ בלבד. המנגנון פועל בתדר של 3Hz. 

לוח ה-ICE BLUE המרהיב. מקור - Hodinkee.
לוח ה-ICE BLUE המרהיב. מקור – Hodinkee.

מה חדש בעצם?

כאן המקום להיות קצת ציניים, אבל באמת, תסתכלו על לוח התכלת המרהיב של השעון הזה ותרשו לנו לשמור את הציניות לפעם אחרת …

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 26317BC.OO.1256BC.01 יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 100 יחידות במחיר של 59,000 דולרים. תרשו לנו להמר שכל מאה היחידות מהשעון המיוחד הזה יחטפו הרבה לפני שתסתיים שנת הלימודים שרק התחילה …

השורה התחתונה 

למרות שנכון, כל שעוני הרויאל אוק של אודמר פיגה נראים אותו דבר, בכל זאת מדובר באחד משעוני הכרונוגרף היפים ביותר של החברה. למרות שכמו כמעט כל שעון של החברה, הוא יישאר בגדר חלום רטוב עבור רובנו, עדיין תענוג להתרשם מהעבודה הבאמת מיוחדת שאודמר פיגה ביצעה כאן בלוח של השעון. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.