בשנת 1960 השיקה אודמר פיגה שעון ייחודי, בגוף אסימטרי, רפרנס 5159BA. השעון הזה היה נדיר במיוחד לא רק בשל הצורה שלו, אלא גם בגלל הכמות הנמוכה מאוד שבה הוא יוצר, כשבסך הכל יוצרו שבע יחידות מהשעון הזה. בסוף השבוע האחרון הפתיעה אודמר פיגה את עולם השעונים עם מהדורה מוגבלת של 250 יחידות, אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding, שעון שהוא שחזור של ה-5159BA – מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף העושי מסגסוגת הזהב החדשה של אודמר פיגה, ה-Sand Gold, זהב 18 קראט בגוון חולי. גוף השעון הוא גוף אסימטרי מרובע, באורך ורוחב של 41 מ״מ ועובי של 9.7 מ״מ. האורך והרוחב כמובן לא כוללים את ״הבליטה״ מצד ימים של לוח-גוף השעון.

אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding
אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding

את המראה המיוחד והא-סימטרי של השעון משלימה זכוכית הספיר של השעון שמגיעה גם היא בשיפוע בבליטה בצד ימין של גוף השעון, כשגם גוף השעון, החלקים שעוטפים את הלוח ואת זכוכית הספיר מגיעים בשיפועים חדים.

אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding
אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding

השעון מגיע עם לוח בגוון כחול, אותו מכנה אודמר פיגה Bleu Nuit, Nuage 50, גוון מיוחד של כחול שבו השתמשה אודמר פיגה מספר פעמים בעבר, בין היתר בשעון הרויאל אוק ג׳מבו 39 מ״מ, אותו השיקה בשנת 2022, לציון 50 שנה לשעון הרויאל אוק, כשהתרגום המילולי של שמו של הגוון הוא – כחול חצות, ענן 50.

הלוח הכחול של השעון
הלוח הכחול של השעון

הלוח מחולק לשנים עשר משולשים נפרדים, כשכל אחד מהם מגיע בגימור סאטן ליניארי, אלמנט שמגביר את משחקי האור-צל בלוח השעון, כשהמשולשים מופרדים באמצעות קווים-מחיצות בגווני חול מגולוון-זהוב. המחיצות הללו נפגשות במרכז לוח השעון ומשמשות למעשה גם כסמני השעות.

גוף ה-Sand Gold של השעון
גוף ה-Sand Gold של השעון

אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 7129, מנגנון אוטומטי מבית אודמר פיגה. קליבר 7129 הוא מנגנון דק יחסית, המבוסס על קליבר 7121 שהגיע עם דגמי הרויאל אוק ג׳מבו Extra-Thin בשנת 2022.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

המנגנון, שמגיע בעובי של 2.8 מ״מ, פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 52 שעות. המנגנון מגיע עם עיטורים שונים כמו גימורי סאטן מעגליים, גימורים מוברשים באפקט קרני שמש, גרגירים עגולים, זוויות מלוטשות ו-Côtes de Genève (צלעות ז׳נבה). המנגנון מגיע עם רוטור העשוי מזהב 22 קראט בגוון זהה לזה של גוף השעון.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

אז מה חדש בעצם?

אודמר פיגה ידועה כחברה של שעון אחד – הרויאל אוק על שלל הגרסאות השונות שלו. אבל מדי פעם היא מזכירה לנו שיש לה היסטוריה עשירה ומפוארת עם לא מעט שעונים מיוחדים דוגמת ה-5159BA. אתם יכולים שלא לאהוב את השעון החדש, אבל אתם לא יכולים שלא להעריך את האומץ של אודמר פיגה בהשקה של שעון כזה.

אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding והשעון המקורי
אודמר פיגה [RE]Master02 Selfwinding והשעון המקורי

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אודמר פיגה, רפרנס 15240SG.OO.A347CR.01, יגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. השעון יגיע עם רצועת עור תנין בגוונים זהים לאלו של הלוח הכחול. תג המחיר שלו עומד על 47,800 אירו.

השורה התחתונה

אפשר לאהוב את השעון החדש של אודמר פיגה, אפשר לא לאהוב אותו (אנחנו מניחים שלא מעט חובבי שעונים דווקא לא יאהבו אותו), אבל אי אפשר להגיד שלא מדובר בשעון מיוחד ויוצא דופן, משהו שאנחנו כמעט ולא אומרים על שעונים של החברה, כשאנחנו מקווים שנזכה להגיד אותו עוד פעמים רבות בעתיד, או יודעים מה, נסתפק גם בפעם-פעמיים בשנה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אודמר פיגה.