המותגים העסוקים ביותר עם פתיחת שנת 2022 בעולם שעוני היוקרה הם המותגים מבית קבוצת LVMH – זניט, הובלו וטאג הויר. אחרי שהכרנו את הפלייבאק כרונוגרף החדש בסדרת האוטביה, הגיע הזמן להכיר שעון נוסף בסדרה מבית טאג הויר – אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה. אחרי הצבע השחור, הגיע תורו של השחור-לבן. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו. 

אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר 42 מ״מ. טאג הויר משלבת משטחים מוברשים עם משטחים מלוטשים, ביחד עם בזל קרמי שחור, דו כיווני. 

אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה. מקור - timeandwatches.
אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה. מקור – timeandwatches.

בצד ימין של השעון אנו מוצאים את הכתר המתברג, עליו הסמל של טאג הויר בשחור, כמו גם שני לחצני כרונוגרף מתברגים, שמשדרגים את המראה הכללי של השעון. 

רצועת עור תנין שחורה. מקור - timeandwatches.
רצועת עור תנין שחורה. מקור – timeandwatches.

גולת הכותרת של השעון החדש היא לוח הפנדה שלו, המשלב גווני כסף ולבן עם שחור. טאג הויר משלבת בשעון שלושה תתי-לוחות קטנים. הלוח הקטן הראשון בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, ממולו בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. שניהם מגיעים בצבע שחור. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, כשהוא מגיע דווקא בגוון לבן. 

לוח הפנדה המיוחד של השעון. מקור - timeandwatches.
לוח הפנדה המיוחד של השעון. מקור – timeandwatches.

טאג הויר בחרה בספרות ערביות גדולות ובולטות במיוחד, עם ציפוי סופר לומינובה, כשאת לוח השעון משלים תאריכון המשולב בלוח השניות הקטן בשעה 6 בלוח השעון. טאג הויר תשווק את השעון עם רצועת עור תנין שחורה.  רצועת השעון מצוידת במנגנון החלפת רצועות מהיר, באמצעות לחיצת כפתור בלבד. 

כתר השעון ולחצני הכרונוגרף המתברגים. מקור - timeandwatches.
כתר השעון ולחצני הכרונוגרף המתברגים. מקור – timeandwatches.

אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02. מנגנון פלייבאק כרונוגרף עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

הויר 02 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. 

אז מה חדש בעצם?

טאג הויר מרחיבה את השימוש בקליבר הויר 02 שלה, הפעם בשעון כרונוגרף בגווני הפנדה האהובים כל כך על חובבי השעונים. השעון החדש מגיע לציון 60 שנה לשעון האוטביה כרונוגרף הראשון, שהגיע אלינו בשנת 1962.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBE511B.FC8279 מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. תג המחיר שלו עומד על 6,300 דולרים אמריקאיים. השעון החדש לא מגיע במהדורה מוגבלת והוא יצטרף באופן קבוע לליין של טאג הויר. 

אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה. מקור - timeandwatches.
אוטביה יובל ה-60 פלייבאק כרונוגרף פנדה. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

שעון כרונוגרף מוצלח נוסף מבית טאג הויר עם פתיחת שנת 2022. השעון מגיע בתג מחיר אטרקטיבי, זול יותר לעומת שעון האוטביה כרונומטר פלייבאק המושחר שהשיקה החברה גם כן בתחילת 2022, מה עוד אפשר לבקש? אולי בעצם כדאי לנו לקוות שטאג הויר לא סיימה את כל התחמושת שלה לשנת 2022 כבר בחודש הראשון של השנה … 

למעבר לאתר של טאג הויר.