קבוצת LVMH פתחה את שנת 2022 עם השקת שעונים חדשים מבית מותגי השעונים של הקבוצה, הובלו, זניט וטאג הויר. חלק גדול מהשעונים הללו כבר הספקנו להכיר כאן בגורו, את חלקם אנחנו עדיין חייבים לכם. אחד מהם הוא השעון שאותו נציג לכם היום. אוטביה GMT יובל ה-60, או בשמו המלא באנגלית – Autavia GMT 3 Hands 60th Anniversary. הלכתם לאיבוד עם החגיגות של טאג הויר? אל דאגה, הגורו כאן לעשות לכם סדר.

אוטביה GMT יובל ה-60 – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ״מ. טאג הויר משלבת בגוף השעון משטחים מוברשים ומלוטשים.

משטחים מוברשים ומלוטשים בגוף השעון. מקור - timeandwatches.
משטחים מוברשים ומלוטשים בגוף השעון. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח כחול עם טקסטורה מוברשת, בגימור קרני שמש. על הלוח אנו מוצאים ספרות ערביות בצבע לבן. הפונט שבחרה טאג הויר והסידור הנקי של הלוח, הופך את השעון הזה לקריא במיוחד. מחוג ה-GMT מגיע בצבע כתום, שמשתלב היטב במראה הכללי של השעון.

אוטביה GMT יובל ה-60. מקור - timeandwatches.
אוטביה GMT יובל ה-60. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם בזל קרמי בצבעי כחול-שחור. כן, בדיוק כמו השעון של החברה ההיא. אם כי הגימור השחור קצת עדין יותר ונראה כאילו טאג הויר נזהרה וניסתה ככל האפשר שלא לתת לשעון הזה מראה באטמני במיוחד.

לוח קריא במיוחד. מקור - timeandwatches.
לוח קריא במיוחד. מקור – timeandwatches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשהשעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

אוטביה GMT יובל ה-60 – מנגנון

בתוך השעון משלבת טאג הויר את קליבר 7 שלה. קליבר 7 הוא מנגנון אוטומטי, עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות. חשוב להדגיש כי לא מדובר במנגנון אינהאוס ״אמיתי״, אלא כזה שמתבסס על קליבר 2892-A2 של ETA. אולי זאת הסיבה שטאג הויר ״מסתירה״ אותו מאחורי הגב המוצק של השעון.

גב השעון עם הפרופלור והצמיג. מקור - timeandwatches.
גב השעון עם הפרופלור והצמיג. מקור – timeandwatches.

על גב השעון אנו מוצאים חריטה של מדחף (פרופלור) ושל צמיג, מחווה להיסטוריה העשירה של סדרת שעוני האוטביה.

אז מה חדש בעצם?

הלכתם לאיבוד עם החגיגות של טאג הויר? אז תרשו לנו לספר לכם שטאג הויר מציינת את יובל ה-60 להשקת קולקציית האוטביה הראשונה תחת הנהגתו של ג׳ק הויר בהנהלת החברה, אי שם בשנת 1962. השעון החדש מגיע עם העיצוב המוכר של שעוני האוטביה המוכרים, עם תוספת קומפליקציית ה-GMT.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס WBE511A.BA0650, יגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד או עם רצועת עור תנין שחורה. טאג הויר ציידה את השעון במנגנון מהיר להחלפת רצועות, כך שרוכשי השעון יוכלו להחליף בין הרצועות באמצעות לחיצת כפתור, ללא שימוש בכלים כלשהם. תג המחיר של השעון עומד על 4,200 דולרים, לדגם עם צמיד פלדת האל-חלד.

אוטביה GMT יובל ה-60. מקור - timeandwatches.
אוטביה GMT יובל ה-60. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

כן, גם אנחנו רואים את הפיל שבחדר. או את איש העטלף אם תרצו. נכון, אי אפשר להתעלם מהדמיון המחשיד עד מאוד לשעון הבאטמן של רולקס. אנחנו גם מכירים את שעון ה-GMT פפסי של טאג הויר. עם זאת, טאג הויר ורולקס נמצאות בשני מקומות שונים, שלא לומר עולמות שונים בעולם ההורולוגיה. אתם יודעים למה אנחנו מתכוונים, כן? את השעונים של טאג הויר ממש אפשר לרכוש בחנויות, לעומת השעונים של רולקס, שאנחנו יכולים רק לראות בתמונות או אם התמזל מזלנו, נתקל באחד בתצוגה עם שלט ״לתצוגה בלבד״.

קצת יותר ברצינות? אף אחד לא באמת מאמין שטאג הויר מנסה להתחרות בבאטמן. אבל אם אתם צריכים שעון GMT לאוסף שלכם ולא בא לכם לממן פליפר, טאג הויר מציעה אלטרנטיבה תקציבית עבורכם. דימיון לבאטמן? הומאז׳? את הויכוח הזה הגורו משאיר לכם …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.