חובבי שעונים בדרך כלל נהנים “לחבוט” באומגה על השימוש הרב שהיא עושה במונחים כמו “מהדורה מוגבלת”, “מהדורה ממוספרת” או “מהדורה מיוחדת”. אבל אפילו ציניקן מושבע כמו הגורו לא יכול למצוא מילה רעה על שני השעונים החדשים במהדורה מיוחדת שהשיקה אמש אומגה. אומגה טרזור גרסת ORBIS – שני שעונים חדשים ובאמת מיוחדים, המוקדשים לעמותת ORBIS. אורביס הוא ארגון ללא מטרת רווח הפועל במטרה למנוע עיוורון באזורים העניים ביותר בעולם. מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

אומגה טרזור גרסת ORBIS – מפרט טכני

כאמור, אומגה משיקה שני שעונים חדשים המוקדשים לארגון ORBIS. שני השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ. הדגם הראשון, רפרנס 432.13.40.21.03.001, יגיע עם בזל חלק. הדגם השני, רפרנס 432.18.40.21.03.001, יגיע עם בזל משובץ יהלומים.

אומגה טרזור גרסת ORBIS. מקור - אומגה.
אומגה טרזור גרסת ORBIS. מקור – אומגה.

שני השעונים יגיעו עם לוח כחול בגימור קרני שמש ועם רצועת עור תנין כחולה. על גבי לוח השעון אנו מוצאים סמני שעה דקים וארוכים, כשהשעות 3,6,9 ו-12 מסומנות בסמנים כפולים.

הדגם עם שיבוץ היהלומים בבזל. מקור - אומגה.
הדגם עם שיבוץ היהלומים בבזל. מקור – אומגה.

בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון של השעון, שם שילבה אומגה גימיק נפלא, שיהפוך את השעון הזה ללא ספק לשעון מבוקש מאוד בקרב אספני המותג. את הספרה 8 בתאריכון החליפה אומגה בתחריט של דובון כחול – סמלו של ארגון ה-ORBIS. הדובון הזה מגיע בניגוד מוחלט למראה הקלאסי והאלגנטי כל כך של השעון. אבל אם אתם שואלים את הגורו? הוא נראה פשוט נפלא. מחוג השניות של השעון מגיע גם הוא בצבע הכחול של תחריט הדובון.

תחריט הדובון בתאריכון במקום הספרה 8. מקור - TimeZone.
תחריט הדובון בתאריכון במקום הספרה 8. מקור – TimeZone.

השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

אומגה טרזור גרסת ORBIS – מנגנון

שעוני האומגה טרזור גרסת ORBIS החדשים מגיעים עם קליבר 8511 של אומגה. מנגנון קו-אקסיאלי של אומגה המופעל באמצעות מתיחה ידנית. המנגנון מגיע עם 30 אבי חן בתוכו והוא פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה.

קליבר 8511 בגב השעון השקוף. מקור - אומגה.
קליבר 8511 בגב השעון השקוף. מקור – אומגה.

המנגנון מגיע עם גשר בלאנס העשוי מזהב אדום 18 קראט ועם רזרבת כוח של 60 שעות. כמו מרבית המנגנונים של אומגה כיום, גם הוא עמיד לשדות מגנטיים בעוצמה של עד ל-15,000 גאוס.

אז מה חדש בעצם?

נכון, עוד פעם אומגה עם מהדורה מוגבלת. אבל תסתכלו על הדובון הכחול הזה. אם אתם שואלים את הגורו? הדבר הראשון שהוא היה מבקש מאומגה זה שידאגו שהתאריכון לא יעבוד ושהשעון יציג כל הזמן את הדובון הזה.

אומגה טרזור גרסת ORBIS. מקור - אומגה.
אומגה טרזור גרסת ORBIS. מקור – אומגה.

כמה זה עולה לנו?

הדגם הרגיל, ללא שיבוץ יהלומים בבזל, יגיע במחיר של כ-7,500 דולרים בארה”ב. הדגם משובץ היהלומים יגיע במחיר של כ-13,500 דולרים בארה”ב. השעונים יגיעו באריזת עץ מהודרת. אומגה משלבת באריזה את הלוגו שלה לצד הלוגו של אורביס. רוכשי השעונים ימצאו באריזה גם מחזיק מפתחות בצורת הדובון הכחול. אנחנו חייבים לציין כי אומגה מחזיקה בליין הטרזור שלה שני שעונים זהים לחלוטין לשעונים הללו, ללא תחריט הדובון. תג המחיר שלהם נמוך בכ-1,000 דולרים לעומת דגמי ה-ORBIS. מה שהופך את הדובון החביב של אורביס לאחד הדובונים היקרים בעולם …

אומגה טרזור גרסת ORBIS. מקור - MyLuxePoint.
אומגה טרזור גרסת ORBIS. מקור – MyLuxePoint.

השורה התחתונה

חשוב להדגיש שוב ולהסביר כי השעונים החדשים לא יגיעו במהדורה מוגבלת כלשהי. הם אמורים להצטרף לליין הקבוע של אומגה וניתן יהיה לרכוש אותם בכל בוטיק של החברה ברחבי העולם. אי אפשר שלא להעריך את התרומה של אומגה וההוקרה שלה לארגון ה-ORBIS עם שני שעונים שבוודאי יעלו את המודעות למטרה החשובה כל כך שלשמה הוקם הארגון. אמנם הם יקרים יותר בכ-1,000 דולרים מגרסאות רגילות בסדרה כפי שציינו, אבל עדיין מדובר במהדורות מיוחדות עם תרומה נהדרת לארגון ללא מטרת רווח שפועל למען מטרה חשובה.

אריזת השעון עם סמל הדובון וסמל ארגון ה-ORBIS. מקור - אומגה.
אריזת השעון עם סמל הדובון וסמל ארגון ה-ORBIS. מקור – אומגה.

אי אפשר שלא להעריך את אומגה על השילוב הפשוט קסום של סמל הארגון בתוך השעון. כמו שכתבנו, אם היה אפשר לבקש שהתאריכון ישאר באופן קבוע על הדובון – היינו שמחים. אבל מצד שני, אתם יודעים מה? אפשר אולי להעריך את אומגה שנותנת לנו (טוב, נו, לא באמת לנו. לרוכשי השעונים הללו …) סיבה נפלאה לחכות כל חודש לתאריך השמיני לחודש …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אומגה –

למידע על רפרנס 432.13.40.21.03.001.

למידע על רפרנס 432.18.40.21.03.001.