יצרנית השעונים השוויצרית אומגה “חוטפת” פעמים רבות ביקורות על הנטיה של החברה להפריז עם השקה של לימיטד אדישן – מהדורות מוגבלות של שעונים של החברה, כשלחובב השעונים המצוי ואפילו לחלק מחובבי אומגה המושבעים, לא כל כך פשוט לעקוב אחר אינספור המהדורות המיוחדות שהחברה מוציאה לכבוד מאורע כזה או אחר, אבל נדמה שהפעם אומגה התעלתה על עצמה, כשהיא מוציאה (סוג של) מהדורה מוגבלת לשעון שיצא רק לפני מספר חודשים, במהדורה מוגבלת …

בתערוכת באזל השנה, אומגה ציינה 70 שנה לשעון הסימאסטר (Omega Seamaster) המפורסם שלה, כשהיא השיקה שני שעונים שהיו בעצם גרסאות הנצחה לשעוני הסימאסטר המקוריים, שהושקו בשנת 1948, מיד לאחר סיום מלחמת העולם השניה, כשהם נהנו מפופולוריות רבה בקרב חיילים בריטיים שחזרו משדה הקרב. אומגה השיקה 1948 שעונים כאלו, שהגיעו עם גוף שעון העשוי מפלדת אל-חלד ורגע לפני ששנת השבעים לסימאסטר מסתיימת, באומגה החליטו להשיק שוב פעם את שני הדגמים הללו, הפעם בגוף שעון שעשוי מפלטינה, אלא שהפעם, אומגה הופכת אותם למהדורה מוגבלת עוד יותר, עם 70 חתיכות בלבד – יחידה אחת לכל שנת קיום של הדגם.

אומגה סימאסטר מהדורה מוגבלת ל-70 שנה גוף פלטינה. מקור - אומגה.
אומגה סימאסטר מהדורה מוגבלת ל-70 שנה גוף פלטינה. מקור – אומגה.

השעונים הללו מגיעים בעיצוב כמעט זהה לחלוטין לעיצוב שעוני הסימאסטר המקוריים, כשאומגה משתמשת כאמור בפלטינה 950 לגוף השעונים הללו, שמגיע בקוטר של 38 מ”מ ועם לוח שעון בעיצוב כיפתי, כשמחוגי השעון וסמני השעה והשעות 3,6,9 ו-12, כמו גם לוגו הוינטאג’ של אומגה (האות היוונית אומגה) עשויים מזהב סדנה 18 קראט, בניגוד לזהב לבן כפי שהיו בדגמים שהושקו בתחילת השנה עם פלדת האל-חלד.

אומגה סימאסטר פלטינה מהדורה מיוחדת ליובל השבעים לשעון הסימאסטר. מקור - אומגה.
אומגה סימאסטר פלטינה מהדורה מיוחדת ליובל השבעים לשעון הסימאסטר. מקור – אומגה.

כאמור, אומגה משיקה שני שעונים בסדרה, אחד בעיצוב “סטנדרטי” – שעון עם מחוגי שעה, דקות ושניות, ללא כל קומפליקציות נוספות (ללא תאריך), כשהשעון השני מגיע עם תת-לוח (סאב-דיאל) קטן נוסף, באיזור השעה שש של השעון, לוח שמחליף את מחוג השניות בדגם השני. אומגה תספק את השעונים הללו באריזת אספנים מהודרת, כשהשעונים יגיעו עם רצועת עור חומה ובתוך האריזה תגיע רצועת עור נוספת ואביזר להחלפת הרצועה. בתוך שני השעונים הללו נמצא מנגנון כמעט זהה למנגנון שהגיע בדגמים שהושקו בתחילת השנה, אם כי אומגה שינתה מעט את המספר, ככל הנראה כדי להדגיש כי מדובר במנגנונים טובים יותר – קליבר 8807 הוא המנגנון שנמצא בדגם עם מחוג השניות (Central Seconds) בעוד קליבר 8805 הוא המנגנון שנמצא בדגם עם לוח השניות (Small Seconds). המנגנונים פועלים בתדר של 3.5Hz, עם 25,200 ויברציות לשעה, כששני השעונים כמובן מגיעים עם אישור ה-METAS Master Chronometer Certified והם עמידים למים בעומק של עד ל-60 מטרים.

הגב של שעוני הסימאסטר 70 שנה פלטינה. מקור - אומגה.
הגב של שעוני הסימאסטר 70 שנה פלטינה. מקור – אומגה.

בחלק האחורי של כל שעון, תמצאו זכוכית ספיר, עליה חריטת לייזר עם ציפוי לקה ידני, עם לוגו של יובל ה-70 לסימאסטר, סירת כריס-קרפט ומטוס גלאוסטר מטאור. המנגנונים מגיעים עם עמידות מגנטית של 15,000 גאוס ומצוידים במנגנון צבירת אנרגיה של 60 שעות, כשכדי להבליט את ההבדלים בין דגמי הפלטינה לדגמי פלדת האל-חלד, אומגה עיטרה את המנגנונים החדשים בזהב סדנה – כשהרוטור של המנגנון עשוי מזהב סדנה כמו גם גשר האיזון.

הסימאסטר 1948 לימיטד אדישן החדש, עם מחוג השניות (Central Seconds), רפרנס 511.93.38.20.99.002 יגיע עם תג מחיר של 39,000 פרנקים שוויצריים, בעוד הסימאסטר 1948 לימיטד אדישן החדש עם לוח השניות (Small Seconds), רפרנס 511.93.38.20.99.001 יגיע עם תג מחיר של 39,500 פרנקים שוויצרים, כשאומגה תייצר כאמור 70 יחידות מכל שעון בסך הכל.

לאתר אומגה העולמי