ניו יורק היא כנראה העיר המפורסמת ביותר בעולם. זירת התרחשותם של סרטים הוליוודים יותר משניתן לספור, כמות זהה של סדרות וספרים גם הם מתרחשים בתפוח הגדול. אם נתחיל למנות את הסופרלטיבים שיש על העיר המדהימה הזאת, נדרש לכתוב לשארית חיינו, ועל כן נחסוך מכם את זה וניגש לעניין העדכני שניו יורק מככבת בו כעת.

כמות הבוטיקים של יצרניות השעונים השוויצריות אשר ממוקמים בניו יורק (ברובע מנהטן, ליתר דיוק) גדולה מאוד. לכל יצרן שוויצרי שמכבד את עצמו יש נציגות ברובע, ולרוב מדובר לפחות בבוטיק אחד. למי מכם שיצא לבצע רכישה באחד מבוטיקים אלו, בוודאי הייתה חוויית רכישה מצויינת שכמותה נדיר לקבל בארץ. גם השיטוט ברחבי הרובע לחובב השעונים הממוצע יאפשר לטייל בה ימים על גבי ימים מבלי לסיים לראות את כל אשר יש לאזור להציע.

omega seamaster new york limited edition
מהדורה מיוחדת לעיר ניו יורק (מקור: אתר אומגה הרשמי)

לאומגה (Omega) ישנם שני בוטיקים במנהטן, אחד במיד-טאון ואחד במרכז הסחר העולמי, וכפי שניתן לנחש – הם עמוסים הן בשעונים מעניינים והן בחובבים אדוקים. כעת, לליין המפואר מאוד של אומגה (שבין השאר משופע בכמות אדירה של מהדורות מוגבלות ומיוחדות), מצטרפת מהדורה בייצור מוגבל של האומגה סימאסטר האייקוני.

המהדורה החדשה היא למעשה סימאסטר “סטנדרטי”, לא אחת מגרסאות הצלילה המרובות שלו (כמו הסימאסטר 300 או האקווה טרה). מדובר בשעון Dress לכל דבר ועניין, בדומה לשעוני הסימאסטר הראשונים שנולדו לעולם בסוף שנות ה-40. הלוח של הגירסא המיוחדת הזאת כסוף, ברמת גימור טיפוסית לאומגה, ומאפיין נעים לעין של הלוח הוא ההתעקלות שלו כלפי חלקו הפנימי של הבזל, לכיוון גב הקייס. חלונית תאריך נמצאת בשעה 6, ולמעשה – בחלקו החיצוני, השעון נראה טיפוסי למדי. קוטר הקייס של המהדורה המיוחדת הזו – 39.5 מ”מ.

אך כאשר הופכים את השעון, רואים את הייחודיות במהדורה הזאת של אומגה. גב הקייס שקוף – כיאה לשעון עם מנגנון אין האוס – והוא חושף לראווה את הקליבר 8800 של אומגה, שמניע גם את סדרת הסימאסטר 300 החדשה, אותה סקרנו ממש לאחרונה בהשוואה לדגם היוצא. גם למנגנון זה, כמו לסימאסטר 300, רזרבת כוח של 55 שעות, והוא עומד בהסמכת METAS, כמו כל שעון אומגה חדש שיוצא לשוק בשנים האחרונות. גב הקייס מוברג על ידי לוחית ו-4 ברגים למקומו, אך בחינה מדוקדקת יותר חושפת את ייחודה של אותה הלוחית אשר מחזיקה את גב הקייס במקום – מסביב לזכוכית הספיר ישנה חריטה של מבנים מפורסמים מקו הרקיע של מנהטן, ובין השאר מככבים שם פסל החירות, גשר ברוקלין, בניין קרייזלר, האמפייר סטייט בילדינג, ושורה ארוכה של מבנים אייקונים ומוכרים נוספים.

מהדורת “ניו-יורק” של הסימאסטר תיוצר בכ-399 יחידות בלבד, ותמכר באופן בלעדי אך ורק בשני הבוטיקים של אומגה במנהטן. מחיר המהדורה המוגבלת הזו עומד על כ-7600$. הגורו חייב לציין, כי לא מדובר במחיר שערורייתי למהדורה מוגבלת בהיקף שכזה ועם יחודיות שכזאת, אפילו בהתחשב בעובדה שמדובר במהדורה מוגבלת מבית אומגה…

omega seamaster new york limited edition rear
שורה של מבנים אייקונים חרוטים על הטבעת שמסביב לזכוכית הספיר (מקור: אתר אומגה הרשמי)

לאתר אומגה העולמי