יצרנית שעוני היוקרה אומגה (Omega) לקחה אומנם חלק חשוב בכל הנושא של הטיסות לחלל ולירח, בהיותה היצרנית שסיפקה את השעון הראשון שהגיע לחלל, ואת השעון הראשון אשר הגיע לירח, אך פרט לכך – באמתחתה של אומגה גם קשר ארוך שנים עם המשחקים האולימפיים, קשר שנמשך זמן רב בהרבה מהקשר של היצרנית עם נושא הטיסות המאויישות לחלל.

אומגה החלה להיות מודדת הזמן של המשחקים האולימפיים בשנת 1932, ולרגל המשחקים של שנת 1948 היא השיקה לראשונה את האומגה סימאסטר – הדגם הוותיק ביותר של היצרנית, ואחד מהדגמים הנחשקים שלה על כלל משפחותיו. הסימאסטר מיוצר ללא הפסקה עד היום, במגוון גרסאות ומשפחות, ואומגה עודנה מודדת הזמן הרשמית של המשחקים האולימפיים (ובכללם גם אולימפיאדת החורף) משנת 1932 ועד היום.

המצב לא יהיה שונה גם באולימפיאדה הקרובה, אשר תערך בשנת 2020 בטוקיו שביפן. על כן, קצת פחות משנה לפני המאורע, אומגה מחליטה להשיק זוג מהדורות מוגבלות במשפחת הסימאסטר – הראשונה היא מהדורה מוגבלת של הסימאסטר אקווה טרה, והשנייה היא מהדורה מוגבלת של הסימאסטר פלאנט אושן, שמיועדת למין היפה.

סימאסטר אקווה טרה במהדורה המוגבלת לאולימפיאדת טוקיו 2020 – 522.12.41.21.03.001

seamaster aqua terra tokyo
אומגה סימאסטר אקווה טרה במהדורה מוגבלת לאולימפיאדת טוקיו 2020 (מקור: אתר אומגה הרשמי)

אז הראשון בחבורה הוא הסימאסטר אקווה טרה במהדורה המוגבלת לאולימפיאדת טוקיו. מדובר בגרסה בקוטר 41 מ”מ, עם קייס שעשוי פלדת אל חלד, של האקווה טרה המפורסם והמוכר של אומגה. כיאה למשפחת האקווה טרה של אומגה, גם לגרסה זו ישנן יכולות אנטי-מגנטיות רחבות היקף, בעיקר בזכות המנגנון וההגנה שלו – הקליבר 8900 של אומגה, מנגנון אינהאוס עם הסמכת מאסטר כרונומטר ובעל רזרבת כוח של כ-60 שעות.

omega seamaster aqua terra tokoy rear
הגב השקוף של האומגה סימאסטר אקווה טרה במהדורה מוגבלת לאולימפיאדת טוקיו 2020 (מקור: אתר אומגה הרשמי)

כיאה לשעון עם מנגנון אינהאוס – הגב שקוף. השעון מגיע עם רצועת גומי כחולה מרשימה ברוחב 20 מ”מ, ובנוסף אלייה ישנה בערכה רצועת חוליות עשויה פלדת אל חלד גם היא. הלוח צבוע בתבנית כחולה עם תאריכון בשעה 6, ולשעון עמידות למים בעומק של עד 150 מטר – אופייני למשפחת האקווה טרה. נוסף לכך, כיאה למהדורה מוגבלת – במספר מקומות על גבי השעון (גב הקייס השקוף, הרצועה) ישנם עיטורים שונים של אולימפיאדת טוקיו לציון העובדה שמדובר במהדורה מוגבלת. הסימאסטר אקווה טרה במהדורה המוגבלת לאולימפיאדת טוקיו יעלה כ-5,900 יורו, והוא ייוצר בהיקף של כ-2020 יחידות בלבד.

omega seamaster aqua terra tokyo metal bracelet
אומגה סימאסטר אקווה טרה במהדורה מוגבלת לאולימפיאדת טוקיו 2020 עם צמיד חוליות מפלדת אל חלד (מקור: אתר אומגה הרשמי)

אומגה סימאסטר פלאנט אושן במהדורה מוגבלת לאולימפיאדת טוקיו – 522.33.40.20.04.001

את הטוב שמרנו לסוף. הפלאנט אושן במהדורה המוגבלת לאולימפיאדת טוקיו הוא לדעתנו הדובדבן של ההשקה הזו של אומגה, והמרוויחות העיקריות הן בנות המין היפה. מדובר כאן בשעון שמבוסס על פלאנט אושן סדרתי בקוטר 39.5 מ”מ, עם קייס עשוי פלדת אל חלד. לשעון עמידות למים בעומק של עד 600 מטרים – עמידות אופיינית לשאר בני משפחת הפלאנט אושן.

omega seamaster planet ocean 39.5 tokyo
המין היפה מרוויח בגדול. האומגה סימאסטר פלאנט אושן במהדורה מוגבלת לאולימפיאדת טוקיו 2020 (מקור: אתר אומגה הרשמי)

המוטיב העיצובי בדגם הזה הוא דווקא צבעי הדגל של יפן, ולא האולימפיאדה עצמה. כך, יוצא שהפלאנט אושן המדובר מגיע צבוע כולו בלבן – קייס, לוח, רצועה, הכל לבן. אך כמו דגל יפן – גם בדגם זה יש ייצוג לצבע האדום – מחוג השניות, המיוצר בתצורת Lolipop, מציג את הסוכריה האדומה, ויחד איתה – מחוון 20 השניות על הבזל גם הוא צבוע באדום, כמחווה לאולימפיאדה עצמה (שתתרחש ב-2020…).

מתחת למכסה המנוע מסתתר הקליבר 8800 של אומגה, גם כן אינהאוס מוסמך מאסטר כרונומטר, עם רזרבת כוח של כ-55 שעות. גם כאן גב הקייס שקוף, עם עיטורים שונים הקשורים לאולימפיאדת טוקיו. הפלאנט אושן יגיע עם רצועת עור לבנה, ובנוסף אלייה בערכה תמצא רצועת נאטו בצבע אפור בהיר. דגם זה ייוצר בהיקף של כ-2020 יחידות גם כן, ומחירו – 7,000 יורו. אנחנו אהבנו.

omega seamaster planet ocean 39.5 tokyo nato
נראה מהמם גם על רצועת נאטו. אומגה סימאסטר פלאנט אושן במהדורה מוגבלת לאולימפיאדת טוקיו (מקור: אתר אומגה הרשמי)

לאתר אומגה העולמי