אם ננסה לעשות סדר בין מה שהושק לאחרונה אצל אומגה (Omega) כמהדורה מוגבלת או מיוחדת כולשהי, לבין שעונים שמושקים כדגמים סדרתיים מן המניין, נגלה שכמות המהדורות המוגבלות גדולה לאין שיעור מהשעונים הסדרתיים. יחד עם זאת, נגלה שדווקא השעונים הסדרתיים האחרונים שהושקו באומגה הושקו יחד עם תג מחיר מרקיע שחקים.

omega seamaster 300 on her majestys secret service 50th
שעון הג’יימס בונד הראשון של סדרת הסימאסטר החדשה (מקור: אתר אומגה הרשמי)

בין השעונים הסדרתיים האלו ניתן למנות את האקווה טרה אולטרה לייט והספידמאסטר פלטינה. אל הזוג היקר והיוקרתי הזה תצתרף בקרוב, להערכתנו, גרסה סדרתית של הפלאנט אושן אולטרה דיפ, שגם היא – כפי הנראה – תגיע עם תג מחיר גבוה במיוחד. ממול, בפינה השנייה – ישנן המהדורות המוגבלות שהושקו ממש לאחרונה, כמו צמד השעונים לאולימפיאדת טוקיו, גרסאת האומגה ספידמאסטר לציון 50 שנים לנחיתה על הירח, מהדורה מוגבלת וזולה יחסית של הספידמאסטר בשת”פ עם מוזיאון ה-MET בניו יורק, ושלושת אלו – ממש על קצה המזלג. 

omega seamaster 300 on her majestys secret service 50th
על רקע הסמל של משפחת בונד (מקור: אתר אומגה הרשמי)

לא התאוששנו עדיין מההשקה של האקווה טרה אולטרה לייט, וכבר אומגה מצרפת צלע חדשה לתוך משפחת האומגה סימאסטר. כאן מדובר בשעון במהדורה מוגבלת, ולא בדגם סדרתי, וכל-כולו מוקדש לג’יימס בונד. זהו האומגה סימאסטר 300 דייבר “007 בשירות הוד מעלתה” במהדורת 50 שנים לרגל צאת הסרט שנושא את אותו השם, רפרנס 210.22.42.20.01.004. באופן מפתיע, ג’יימס בונד מהסרט הזה – ג’ורג’ לייזנבי – כלל לא ענד שעון של אומגה (עוד על השעונים שהופיעו בסרטי הסדרה תוכלו לקרוא בסקירת השעונים המלאה של ג’יימס בונד).

אז העובדות לא יבלבלו את אומגה בדרכה להשיק שעון נוסף בהיקף יצור מוגבל, הפעם עם נושא פופולרי ומבוקש. כאן מדובר במהדורה מיוחדת שמתבססת כמובן על הסימאסטר דייבר 300 החדש שהוצג בשנת 2018, אך במקרה זה – אומגה התבססה באופן ישיר על תת הדגם הקרמי המושחר שהוצג מוקדם יותר השנה. קוטר הקייס עומד על 42 מ”מ, שסתום ההליום המוכר של הדגם החדש נמצא בשעה 10 כמצופה, והדגם מונע על ידי הקליבר 8800 – מנגנון אינהאוס אוטומטי של אומגה, מוסמך METAS, עם רזרבת כוח של 55 שעות וקצב עבודה של 25,300 פעימות בשעה (3.5Hz). גם הבזל במקרה זה הוא קרמי ומושחר ע”י PVD, אבל כאן נגמרים המכנים המשותפים לדגם הקיים.

כיאה למהדורה מוגבלת בסדרת ג’יימס בונד של אומגה, גם הסימאסטר הזה לא יאכזב את המעריצים עם מגוון המוטיבים וההפתעות מסדרת הסרטים. אומנם הדגם מבוסס ברובו על שעון קיים של אומגה, אך ניכר כי המעצבים (וגם אנשי השיווק של היצרנית) עבדו קשה כדי שהוא יבדל מהדגם הסדרתי בכל מקום בו ניתן היה, מבלי לשנות סדרי עולם. 

omega seamaster 300 on her majestys secret service 50th
לוח ללא עיצוב הגלים האופייני (מקור: אתר אומגה הרשמי)

הדבר הראשון שרואים הוא הלוח – שעבר טיפול נרחב ברוח ג’יימס בונד. במקום דפוס ה”גלים” האופייני לדגמי הסימאסטר החדשים, יש לנו את עיצוב קנה האקדח המיוחד (אומגה שחררה בעבר סימאסטר עם דפוס שכזה – אך במקרה ההוא, העיצוב היה על גב הקייס ולא על הלוח), ובמרכז הלוח ישנה חריטה של קליע 9 מ”מ. מרקרי השעות והמחוגים עשויים זהב וממולאים בסופר לומינובה, והמרקר של השעה 12 עוצב בהשראת הסמל של משפחת בונד.

omega seamaster 300 on her majestys secret service 50th lume shot
לומינובה עשירה שחושפת עוד הפתעה קטנה למעריצי המותג (מקור: אתר אומגה הרשמי)

נוסף לכך, בכול תאריך שביעי בחודש – התאריכון (שממוקם בשעה 6) יציג את הספרה 7 בפונט זהה לזה שמשמש בשלל הכרזות ובסרטים עצמם לכיתוב 007. המרקר של השעה 10 מסתיר בתוכו את המספר “50” אשר נחשף רק בחשכה – כאשר הלומינבוה זוהרת. השעון מגיע עם רצועת גומי, אך בתוך המארז הסופר מהודר תמצאו גם רצועת חוליות. אחרי כל זה, למקרה שאתם עובדים במקום עם מגנטיות רבה באוויר, תשמחו לשמוע שגם הסימאסטר הזה – כמו שאר דגמי הסדרה – עמיד לעוצמה מגנטית של עד כ-15,000 גאוס, יחד עם עמידות למים בעומק של עד 300 מטר. לסיום כל החבילה המעניינת הזאת, מתחת לשסתום ההליום, תמצאו לוחית זהב 18 קראט שעליה חריטת מספר היחידה מתוך סך הכמות.

omega seamaster 300 on her majestys secret service 50th plate
לוחית שתזכיר לכם את המספר מתוך סך 7,007 היחידות הקיימות (מקור: אתר אומגה הרשמי)

האומגה סימאסטר 300 דייבר “בשירות הוד מעלתה” זמין לרכישה כבר כעת, ועלותו תעמוד על כ-6,100 יורו. השעון הזה ייוצר בכ-7,007 יחידות בלבד, לדעתנו, מדובר במהדורת הג’יימס בונד היפה ביותר שיצאה משערי אומגה מאז ומעולם.

omega seamaster 300 on her majestys secret service 50th box
מארז מהודר במיוחד (מקור: אתר אומגה הרשמי)