כל כך התרגלנו לדווח על המהדורות המיוחדות והמוגבלות של אומגה (Omega) לאחרונה, שלפתע זה הרגיש לנו לא במקום לכתוב על שעון של אומגה שהוא מהדורה “רגילה” לחלוטין. יובל השנים להגעה אל הירח הוא סיבה למסיבה אצל החבר’ה שמתכננים מהדורות מוגבלות ומיוחדות, ורק בשבוע שעבר דווחנו לכם על המהדורה של הספידמאסטר בשיתוף מוזיאון ה-MET (שהוקדשה דווקא לספידמאסטר שהיה הראשון בחלל, לא זה שהיה ראשון בירח). זה אחרי הספידמאסטר לציון 50 שנים למאורע הנחיתה, שיוצר בכ-6969 יחידות. מבולבלים? תוכלו להתעדכן בכל ההיסטוריה של סדרת הספידמאסטר בסקירה שלנו.

speedmaster platinum
ברוכה הבאה למשפחה – האומגה ספידמאסטר פלטינום (מקור: אתר אומגה הרשמי)

אז כמו שאמרנו – הופתענו מעט לגלות שישנה מהדורה “רגילה” לספידמאסטר. למה המרכאות? מכמה סיבות: ראשית, כפי שדווחנו לפני מספר חודשים, מנגנון ה-321 האגדי של אומגה – אותו המנגנון אשר שימש בפועל את השעונים אשר נחתו על הירח – הוחזר לייצור על ידי החברה, והופעת הבכורה המחודשת שלו תהיה על הספידמאסטר הנידון. מדובר במגנון מתיחה ידנית, עם רזרבת כוח של 44 שעות וקצב עבודה של 18,000 פעימות בשעה. הבשורה במקרה של המנגנון – אף על פי שלא מדובר במהדורה מוגבלת בהיקף הייצור, המנגנון הזה ייוצר על ידי אומגה בכמות של כ-2000 יחידות בשנה בלבד. אז הוא לא ימוספר ויוגבל מלכתחילה בכמות, אבל המנגנון הזה הולך להיות אקסקלוסיבי מאוד. 

speedmaster platinum
ה-321 האגדי בגב הקייס השקוף (מקור: אתר אומגה הרשמי)

שנית, השעון עצמו. רפרנס 311-93-42-30-99-001, הלוא הוא הספידמאסטר פלטינה, עשוי – כפי שניחשתם – מפלטינה. אם נדייק, מדובר בתרכובת מיוחדת של פלטינה וזהב, שמרכיבה קייס בגודל ספידמאסטרי-טיפוסי, 42 מ”מ. בזל הטכימטר המפורסם והאייקוני קרמי, והספרות עשויות אמייל לבן. המחוגים עשוים זהב לבן 18 קראט, והלוח השחור מאכלס בתוכו את תת-חוגות הכרונוגרף בגימור מטאוריט (בכול זאת, נחיתה על הירח וכל זה…).  

 
Omega speedmaster platinum
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

גב הקייס, כיאה למנגנון אינהאוס, שקוף, וכל היופי הזה מולבש על רצועת עור קרוקו שחורה עם אבזם מקורי של אומגה. פרט לידיעה שהמנגנון (ואיתו כל השעון) ייוצר בהיקף מצומצם, אולי כדאי שתשבו לפני שקראו את המחיר – הספידמאסטר פלטינה עם מנגנון ה-321 המשוחזר, יעלה לא פחות מ-56,000 דולרים. הייתם משלמים את הסכום הזה על ספידמאסטר, מיוחד ככל שיהיה? 

 

לאתר אומגה העולמי