אומגה סימאסטר ג’יימס בונד 007, מהדורה מוגבלת, רפרנס 212.30.41.20.01.001. סקירת דגם מאת שי חי

תמליל הסרטון:

בחמישים השנים האחרונות, ג’יימס בונד, הרי הוא הסוכן החשאי המפורסם בעולם, ענד עשרות שעונים, בינהם: סייקו, המילטון, ברייטלינג, רולקס, טאג הוייר ואומגה. אז נכון, בונד ידוע בחיבתו לחיים הטובים, הוא תמיד ידע מה לשתות, במה לנהוג ובעיקר איזה שעון לענוד. אבל כאשר מדובר בדמות כה אייקונית, אחת שכבר מתפתחת במשך חצי מאה וממשיכה להיות רלוונטית – השעונים של בונד הם מעבר לפריט אופנה, והסיפור שלהם הוא סיפור של תעשיה שלמה ומייצגים את שינויי הזהות הרבים שעברה תעשיית שעוני היד במשך 50 השנים האחרונות.

כולם יודעים שבונד הוא קצין ימי וג’נטלמן, וככזה הוא זקוק לשעון שמתאים לכל סיטואציה: חליפת טוקסידו או לחילופין, חליפת צלילה. ולכן, בשנות ה 60, השעון הראשון אי פעם שבונד ענד, היה הסאבמרינר של רולקס. בשנות השבעים, במהלך משבר הקוורץ הגדול, שכמעט וחיסל לחלוטין את תעשיית השעונים המכאניים, בונד נראה בסרטיו עונד שעונים דיגיטליים וגם ג’אדטים שונים ומשונים: שעון טלויזיה, פקס – שבזמנו היו נראים מהפכניים. התפיסה של שעון יד ככלי שטומן בחובו פונקציות מרהיבות המשיכה במהלך השנים הבאות, אך עם התפתחות הטכנולוגיה בעולם האמיתי, הגאד’גטים האלו אבדו מקסמם – חזר הביקוש לשעונים מכאניים, שמעתה הפכו לסמל סטטוס המשקף את זהותו ומעמדו של העונד.

וכך, החל מ 1995 ועד היום, כל סרט חדש של בונד שיצא לאקרנים מתהדר גם בהשקה של מהדורה מיוחדת לשעונים אותם ענד בונד על הסט. אך לכל כלל יש יוצא מן הכלל, ובשנת 2008 אומגה השיקה שעון בונד שאינו משוייך באופן ישיר לשום סרט, אלא רק חוגג את שמו של הסוכן הדגול. מה שהפך את השעון הזה, לאהוב במיוחד על ידי אספנים רבים של אומגה ושל פרטי בונד כאחד.

כמו המרגל, מדובר בשעון אלגנטי ומתוחכם, עדכני ואל-מותי. השעון מאפשר צלילה לעומק של עד 300מ’ ומכיל שסתום הליום המעיד על יכולותיו של השעון במעמקים. בתוך הקייס ניתן למצוא את המנגנון האוטומטי המשלב את טכנולוגיית הקו-אקסיאל המהפכנית שפותחה על ידי השען הבריטי האגדי ג’ורג’ דניאלס ובהמשך נמכרה לאומגה כפטנט בלעדי.

מלבד המנגנון, הדגם החדש מציג לוח לכה שחור ואלגנטי, ואת לוגו האקדח של 007 על גב הקייס, מחוג השניות וסוגר הצמיד.

השעון יצא במהדורה מוגבלת של 10007 חתיכות, ותוכלו למצוא אותו למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ותכשיטים ברעננה.

תודה שקראתם ונתראה בסקירה הבאה!

לאתר אומגה העולמי