מדי פעם בפעם יש כתבות שהגורו מעדיף להתחיל דווקא מהסוף. הגעתם לאחת כזאת. אז כן, בואו נתחיל מהסוף. יש משהו קצת ציני בעובדה שאומגה, מי שהפכה לשם נרדף ל”מהדורה מוגבלת” (שלא באמת מוגבלת …), משיקה מהדורה – לא מוגבלת – בשיתוף פעולה עם ארגון המחקר שלא למטרת רווח – Nekton, אשר עוסק בשימור האוקינוסים. אבל למרות הציניות, כשאומגה משיקה שעון חדש, הגורו לרוב מתעניין במה שיש לחברה השוויצרית להציע, אז ציניות בצד, Nekton in. אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton – בואו נצלול לפרטים החשובים.

אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton – מפרט טכני 

השעון החדש של אומגה, מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים (כאילו, סימאסטר 300 …?).

אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton. מקור - Fratello Watches.
אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton. מקור – Fratello Watches.

השעון מגיע עם הלוח החדש המוכר של שעוני הסימאסטר, עם דוגמת החריצים המעוגלים, בצבע שחור-מט, עם סמני שעה ומחוגים בלבן, כשהמילה Seamaster ומחוג השניות של השעון מגיעים בצבע אדום. אם אתם כבר מתחילים עם השליליות ועם הציניות – נו, עוד אומגה סימאסטר 300? אז חכו שניה. השעון מגיע עם בזל העשוי מטיטניום Grade 5.

אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton. מקור - Fratello Watches.
אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton. מקור – Fratello Watches.

אומגה משתמשת בשיטת “כרייה בלייזר” (Laser Ablation) לעיצוב המספרים על בזל השעון, טכנולוגיה שאומגה מיישמת בדגמים רבים של שעונים שלה.

צוללת ה-Nekton בגב השעון. מקור - Fratello Watches.
צוללת ה-Nekton בגב השעון. מקור – Fratello Watches.

את המחווה לארגון Nekton (מהמילה היוונית “לשחות”) ולעבודה החשובה והקשה של אנשי הארגון, אומגה מציגה בגב השעון, עם מדליון שמציג צוללת נקטון מובלטת ועליה הכיתובים Nekton, Seamaster וכמובן אומגה והסמל שלה.

אומגה סימאסטר 300 גרסת Nekton – מנגנון

אומגה משלבת בשעון החדש את קליבר 8806 שלה. מנגנון אוטומטי עם אישור מסטר כרונומטר של ה-METAS, עם עמידות מגנטית של עד ל-15,000 גאוס.

אז מה חדש בעצם?

בזל טיטניום + גב שעון עם חריטה של צוללת שכתוב עליה Nekton. לא מספיק בשבילכם? לא נורא, אומגה גם ככה לא שואלת אתכם או את הגורו …

בזל מטיטניום Grade 5 בכריית לייזר. מקור - Fratello Watches.
בזל מטיטניום Grade 5 בכריית לייזר. מקור – Fratello Watches.

כמה זה עולה לנו? 

אומגה תציע את שעון הסימאסטר 300 Nekton בשתי גרסאות – האחת שתגיע עם רצועת גומי, רפרנס 210.32.42.20.01.002 ובמחיר של 5,800 פרנקים שוויצריים וגרסה נוספת עם צמיד מפלדת אל-חלד, רפרנס 210.30.42.20.01.002, במחיר של 6,150 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

התחלנו עם השורה התחתונה, אז אולי נסיים עם מבוא לכתבה? אומגה משיקה שעון חדש בסדרת הסימאסטר 300 במחווה לארגון המחקר והצלת האוקיינוסים Nekton. השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של אומגה החל מאוקטובר 2020, כשהוא יגיע עם בזל העשוי מטיטניום. רוצים בכל זאת שורה תחתונה? מהדורה במראה קצת יותר “מחוספס” של אומגה בסדרת הסימאסטר 300.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אומגה.