נכון, אנחנו יודעים שיום שלישי מגיע רק מחר ואנחנו יודעים שיום שלישי זה ספידי טיוזדיי. אבל הקולקציה החדשה הזאת של אומגה מחכה במערכת הגורו כבר מעל לשבוע והגורו החליט שהגיע הזמן להכיר לכם אותה. אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ – קולקציה חדשה בסדרת הספידמסטר. ששה שעונים חדשים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד ושעון שביעי בגוף העשוי מזהב ברונזה. הגורו יצא להכיר את השעונים החדשים. מוזמנים להצטרף אליו ולהכיר את הקולקציה החדשה.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ – מפרט טכני

אומגה משיקה כאמור שבעה דגמי שעונים בקולקציה החדשה. ששה מהם יגיעו כאמור בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון השביעי יגיע בגוף העשוי מזהב ברונזה – סגסוגת שאליה עוד נגיע. כל השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 43 מ”מ. הדגם מסגסוגת הזהב ברונזה מגיע עם בזל קרמי. שאר הדגמים מגיעים עם בזל מאלומיניום.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ. מקור - TimeandWatches.
אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ. מקור – TimeandWatches.

הם מגיעים עם זכוכית ספיר עמידה לשריטות עם ציפוי אנטי רפלקטיבי משני הצדדים שלה. סימן ההיכר של הסדרה החדשה הוא שני תתי הלוחות המסודרים בצורה מאוזנת על לוח השעון בשעות 3 ו-9. את שני הלוחות “מחברים” או אם תרצו “חותכת” סקלה בצורת שבלול המורכבת משלושה עיגולים שונים.

ה"שבלול" שחותך ומחבר את תתי הלוחות. מקור - TimeandWatches.
ה”שבלול” שחותך ומחבר את תתי הלוחות. מקור – TimeandWatches.

הסקלה הזאת היא רפרנס לשעוני כרונוגרף של החברה משנות ה-40 של המאה הקודמת. כל עיגול מכיל סקלת זמנים אחרת. הטבעת החיצונית היא טבעת טכימטר למדידת זמן או מרחק. הטבעת האמצעית היא טבעת טלמטר, המאפשרת מדידת מרחק ממשהו הניתן לראות או לשמוע (ברק או ירייה). אם תרצו למדוד דופק של מישהו, תוכלו להשתמש בטבעת הפנימית, הפולסומטר.

סקלות המדידה השונות. מקור - TimeandWatches.
סקלות המדידה השונות. מקור – TimeandWatches.

אומגה משלבת בשעונים מחוגים בצורת עלה, שמתכתבים היטב עם המראה הוינטאג’י המתקבל משלושת טבעות המדידה על לוח השעון. כל השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ – הדגמים השונים

אומגה תשיק כאמור ששה דגמים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד ושעון אחד בגוף העשוי מסגסוגת זהב-ברונזה.

שעון אחד (שניים למעשה, תיכף תראו) יגיע עם לוח לבן, מחוגים וסקלות מדידה בצבע כחול. גם אינדקסי השעה ובזל האלומיניום של השעון יגיעו בצבע כחול. אומגה תשווק את השעון הזה עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד או רצועת עור תנין בצבע כחול.

הדגם עם הלוח הלבן בגרסאות בצמיד פלדת אל-חלד ורצועת עור. מקור - TimeandWatches.
הדגם עם הלוח הלבן בגרסאות בצמיד פלדת אל-חלד ורצועת עור. מקור – TimeandWatches.

שני דגמים נוספים יגיעו כמעט בהיפוך צבעים. לוח כחול, עם תתי לוחות בצבע לבן, מחוגים, סקלות ואינדקסי שעות בצבע לבן ובזל אלומיניום בצבע כחול. אומגה תשווק את השעון הזה עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד או רצועת עור בצבע חום.

הדגם עם הלוח הכחול בגרסאות בצמיד פלדת אל-חלד ורצועת עור. מקור - TimeandWatches.
הדגם עם הלוח הכחול בגרסאות בצמיד פלדת אל-חלד ורצועת עור. מקור – TimeandWatches.

שני דגמים נוספים יגיעו עם לוח כסוף עם תתי לוחות בצבע שחור, מחוגים ואינדקסי שעה בצבע שחור ובזל אלומיניום שחור. השעון יגיע עם נגיעות של אדום במחוגי הכרונוגרף ובסקלת הפולסומטר. אומגה תשווק את השעון הזה עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד או עם רצועת עור שחורה עם נגיעות של אדום.

הדגם עם המראה הספורטיבי יותר בסדרה - לוח כסוף עם תתי לוחות שחורים ונגיעות של אדום. מקור - TimeandWatches.
הדגם עם המראה הספורטיבי יותר בסדרה – לוח כסוף עם תתי לוחות שחורים ונגיעות של אדום. מקור – TimeandWatches. אומגה תשלב בשעונים הללו צמיד בעל פטנט רשום שלה לשחרור נוח ומהיר, המותאם לשני מיקומים שונים.

הצמיד עם הפטנט הרשום של אומגה. מקור - TimeandWatches.

הצמיד עם הפטנט הרשום של אומגה. מקור – TimeandWatches.

 

הדגם השביעי מגיע כאמור בסגסוגת מעניינת – זהב ברונזה (Bronze Gold כפי שאומגה קוראת לו). סגסוגת המורכבת ממתכות אצילות, המכילה בין היתר 37.5 אחוזים של זהב, כמו גם פלדיום וכסף.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ זהב ברונזה. מקור - TimeandWatches.
אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ זהב ברונזה. מקור – TimeandWatches.

היא מגיעה בצבע זהב בגוון ורוד עדין והיא מציעה עמידות גבוהה במיוחד כנגד קורוזיה. אומגה תשווק את השעון הזה עם בזל קרמי חום (הדגם היחיד בסדרה עם בזל קרמי), לוח בגוון ברונזה עם מעין פטינה מיוחדת ומחוגים ואינדקסים העשויים מזהב. תתי הלוחות מגיעים בצבע אופליין.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ זהב ברונזה. מקור - TimeandWatches.
אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ זהב ברונזה. מקור – TimeandWatches.

אומגה תשווק את השעון הזה עם רצועת עור בצבע חום עם אבזם העשוי גם הוא מסגסוגת הזהב ברונזה.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ – מנגנון

כל השעונים מגיעים עם גב שקוף, המאפשר לנו לראות את המנגנון שלהם. בתוך השעונים אומגה משלבת את קליבר 9908. מנגנון מתיחה ידנית הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות, הודות לשימוש במערך של שני תופים.

קליבר 9908. מקור - TimeandWatches.
קליבר 9908. מקור – TimeandWatches.

אומגה עיצבה במיוחד את המנגנון עבור השעונים הללו, כשסימן ההיכר שלו יהיה ללא ספק הגשר שאומגה עיצבה הנמצא בחלק התחתון של המנגנון, כשממנו “יוצאים” גלי ג’נבה מעוקמים אל עבר דפנות השעון.

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ. מקור - TimeandWatches.
אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ. מקור – TimeandWatches.

אומגה משלבת במנגנון קפיץ איזון העשוי מסיליקון Si14. הקפיץ הזה מאפשר עמידות מגנטית גבוהה במיוחד – 15,000 גאוס. המנגנון הוא מנגנון מסרט כרונומטר. הסטנדרט הגבוה ביותר של דיוק, ביצועים ועמידות אנטי מגנטית כיום בתעשיית השעונים השוויצרית.

אז מה חדש בעצם?

קולקציה חדשה בסדרת שעוני הספידמסטר של אומגה, עם עיצוב וינטאג’י מיוחד עם נגיעות מודרניות מתבקשות. המילה כרונוסקייפ מורכבת מצמד המילים היווניות – כרונו (כרונוס=זמן) וסקייפ (סקופ=להתבונן).

השם של הקולקציה החדשה מתייחס כמובן לדגש שנותנת אומגה לביצוע מדידות שונות באמצעות השעונים החדשים בעזרת סקלות המדידה השונות.

כמה זה עולה לנו?

דגמי פלדת האל-חלד בקולקציה החדשה עם רצועת עור יגיעו במחיר של 8,400 אירו. דגמי פלדת האל-חלד עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד יגיעו במחיר של 8,700 אירו. שעון הזהב-ברונזה בסדרה יגיע במחיר של 14,100 אירו.

השורה התחתונה

במבט ראשון השעונים הללו נראים לנו קצת עמוסים מדי ולא קריאים, אבל לאחר שמתעמקים בהם מעט, רואים את הקסם הוינטאג’י המיוחד שיש בהם וכשמבינים את סקלות המדידה השונות – אז מבינים שככל הנראה לעולם לא נשתמש בהם, אבל תודו שהם נושא נהדר לשיחה?

אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ. מקור - TimeandWatches.
אומגה ספידמסטר כרונוסקייפ. מקור – TimeandWatches.

תוספת מעניינת לסדרת הספידמסטר של אומגה, שהגורו מקווה שתהיה זמינה לרכישה בצורה סבירה יותר מכמה מדגמי הספידמסטר שאומגה השיקה בשנתיים האחרונות …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אומגה.