הסרט הבא בסדרת סרטי ג’יימס בונד צפוי לצאת באפריל 2020, כלומר – קצת פחות מחמישה חודשים מרגע כתיבת שורות אלו. אומגה (Omega), כ”ספקית” השעונים למרגל בשירות הוד מלכותה מאז שנות ה-90, הייתה שקטה תקופה ארוכה יחסית בנושא, אבל כנראה שלא סתם. בשנה שעברה, כאשר הושק האומגה סימאסטר החדש, לו מנגנון אינהאוס ועיצוב מתוח פנים בצורה מעולה, לא שמענו ולא ראינו (עדיין) שום דבר שקשור לג’יימס בונד, למרות שאומגה הקפידה להשיק חדשות לבקרים מהדורות מוגבלות כאלו ואחרות.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

הבשורה הגיעה ממש לאחרונה, כאשר על בסיס הסימאסטר החדש, הוצגה גרסת הג’יימס בונד המוגבלת . פחות או יותר בסמוך להגעתם של שעונים בודדים מדגם זה לארץ, ותחילתן של שמועות שאומגה משחררת את השעונים בטפטופים לדילרים (רולקס מישהו?), אומגה השיקה מהדורה מוגבלת שמכילה זוג שעונים, אשר גם הם במסגרת ליין המהדורות המוגבלות הקשורות לג’יימס בונד. במקרה זה, הזוג התבססו על הסימאסטר 300 הקרמי שהושק מוקדם יותר השנה, וייתכן שהן יזכו להצלחה מעט מרובה יותר, באופן יחסי, בהשוואה לגרסאת הג’יימס בונד “הרגילה”.

למי שלא הבין, הגורו יסכם: המהדורה המוגבלת הראשונה של הסימאסטר 300 החדש, היוותה “סתם” מהדורת ג’יימס בונד. המהדורה המוגבלת השנייה, שמורכבת מזוג שעונים – גם היא “סתם” מהדורת ג’יימס בונד, אפילו שמדובר בזוג שעונים, במחיר גבוה לאין שיעור, ובהיקף ייצור נמוך פי 27 בערך. אז לשם מה התכנסנו כאן היום? ובכן, אומגה שחררה לא “סתם” מהדורה מוגבלת, אלא מהדורה בייצור סדרתי, לא פחות – שמתייחסת ומקושרת ישירות לסרט העתיד לצאת בקרוב.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

מעבר לכל ההתייחסות לג’יימס בונד, חשוב לציין כי זוג השעונים הסדרתיים האחרונים שראינו מאומגה היו האקווה טרה אולטרה לייט והספידמאסטר פלטינה, שני שעונים עם תגי מחיר גבוהים מאוד – שעל אף היותם מיוצרים בצורה סטנדרטית וללא הגבלה, הם כנראה לא יזכו לביקוש בלתי נגמר. על כן, בהשקה הזו יש אלמנט נוסף וחשוב מתחת לפני השטח, שהוא – סוף סוף שעון סדרתי, רגיל לחלוטין (יחסית), ועם תג מחיר שפוי, בסדרת הכניסה החשובה של היצרנית.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

האומגה סימאסטר 300M מהדורת 007, רפרנס 210.90.42.20.01.001, מבוסס גם כן על גרסאת ה-42 מ”מ הקרמית של הסימאסטר 300 המחודש. למרות זאת, הקייס כאן עשוי טיטניום תעופתי, שלטענת אומגה תורם רבות לקלילות של השעון. זכוכית הספיר מקומרת מעט יותר מהמקובל, והמרקרים בתוך הלוח ועל גבי הבזל עברו טיפול הזדקנות לקבלת פטינה שבמבט ראשון נראית טבעית לחלוטין.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

חדי העין מבינכם בוודאי שמו לב לחץ שפונה כלפי מעלה, מעל למרקר השעה 6. זהו חץ אשר היה בשימוש נרחב בשעונים אשר הונפקו על ידי הצי הבריטי, וברוח התקופה – הוא מהווה, בנוסף לפטינה, נגיעה וינטג’ית שקורצת גם לאספנים שאינם בהכרח מעוניינים במוצרי ג’יימס בונד. יחד עם זאת, כדאי שתדעו כי במקרה הספציפי הזה, עושה רושם שפרט לג’יימס בונד עצמו, אין שום קשר בשום צורה שהיא לצי הבריטי…

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

המנגנון הוא הקליבר 8806 של אומגה, אותו המנגנון מסדרות הסימאסטר פרופשנל, סימאסטר 300M והריילמאסטר. הוא עומד בתקן מאסטר כרונומטר ובעל רזרבת כוח של כ-55 שעות. גב הקייס לא שקוף, ועליו מספר תחריטים המהווים אלמנטים הקשורים לג’יימס בונד, כמו למשל 007/62, שורה המהווה הנצחה לסרט הראשון בסדרה, שהוצג בשנת 1962, ד”ר נו.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

בשורה מעניינת נוספת מגיעה עם הרצועה – ניתן יהיה להזמין את השעון עם שתי רצועות: האחת, רצועת נאטו שחורה חומה שמגיעה בדרך כלל כאופציונלית בדגמי ג’יימס בונד ספציפיים מהעבר, ולא פחות ולא יותר מרצועת מש עם באקל פטנט. מעניין לראות את אומגה פונה לכיוון זה דווקא בשעון המדובר. כאמור, לא מדובר במהדורה מוגבלת באיזה שהוא אופן, אלא בשעון סדרתי לכל דבר – היצרנית תתחיל במכירה בפברואר 2020, כחודשיים לפני יציאת הסרט “No time to die”, ומחירו גם כן לא מרתיע: 8,100 דולרים לרצועת הנאטו, או 9,100 דולרים לרצועת המש. מסקרן ומעניין.

לאתר אומגה העולמי