אחת הסדרות הוותיקות ביותר של אומגה היא סדרת הקונסטליישן של החברה, שהושקה בשנת 1952, מה שהופך אותה למבוגרת יותר מסדרת הספידמסטר המוכרת כל כך בחמש שנים. הסדרה החלה את דרכה כשעוני כרונומטר לגברים, כשבשנת 1982 היא עברה עדכון וקיבלה את הגוף שאנחנו מכירים היום עם ארבעת הטפרים בצדי גוף השעון והבזל של השעון. בימים האחרונים הודיעה אומגה על רענון שעוני הגברים בקולקציית הקונסטליישן שלה, זאת לאחר שבשנת 2018 רעננה החברה את שעוני הנשים בסדרה. 

אומגה קונסטליישן לגברים 2020

במסגרת ההשקה של העיצוב החדש של שעוני סדרת הקונסטליישן לגברים, תשיק אומגה 26 דגמים חדשים בשני גדלים – 36 מ”מ ו-39 מ”מ. בהודעה לעיתונות של אומגה מדגישה החברה כי כל הדגמים הגדולים (בקוטר של 39 מ”מ) שודרגו לסטטוס של מאסטר כרונומטר (Master Chronometer), אם כי באתר של החברה גם גרסאות ה-36 מ”מ מופיעות כמאסטר כרונומטר. 

אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור - אומגה.
אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור – אומגה.

גרסת פלדת האל-חלד של שעוני הקונסטליישן החדשים תגיע בגודל של 39 מ”מ ותתומחר במחיר של 6,050 דולרים. מדובר בתג מחיר מעניין ואטרקטיבי יחסית לקטגוריה של שעוני ספורט מפלדת אל-חלד עם צמידים אינטגרליים, קטגוריית שעונים שמקבלת תנופה משמעותית בשנים האחרונות, כשכמעט כל יצרנית שעונים שואפת לסדרה כזאת במגוון השעונים שלה. אין ספק כי מדובר בשעון עם תמורה גבוהה במיוחד למחיר, אם לוקחים בחשבון את העובדה שמדובר בשעון עם מנגנון מאסטר כרונומטר. לשם השוואה, שעונים דומים מסדרת האוקטו-פיניסימו של בולגרי מפלדת אל-חלד עולים כמעט פי שניים. 

אומגה משתמשת בקליבר 8800/8801 שהוא מנגנון Master Co-Axial Master Chronometer עבור שעוני הקונסטליישן החדשים שלה. מדובר בקליברים נהדרים עם יתרונות כמו עמידות מגנטית גבוהה וכמובן סטטוס הכרונומטר. מדובר במנגנון אוטומטי שפועל בתדר יחסית יוצא דופן של 25,200 ויברציות לשעה, בניגוד לסטנדרטים בשוק של 21,600 או 28,800 ויברציות לשעה. 

אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור - Hodinkee.
אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור – Hodinkee.

במסגרת השדרוגים העיצוביים לשעונים אנו מקבלים קצוות מלוטשים ומשופעים לאורך גוף השעון, הטופרים המפורסמים בצידי השעון וצמיד השעון. הבזלים עברו צמצום בגודל שלהם והספרות הרומיות שמייצגות את השעות עברו עיצוב מחדש. אומגה משלבת כתר חרוט לשעונים החדשים ומחוגים חדשים, בהשראת מגדל החירות של ניו יורק, לפי אומגה. 

אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור - Hodinkee.
אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור – Hodinkee.
אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור- Hodinkee.
אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור- Hodinkee.

מתחת לסמל הכוכב בכל לוח של שעון נמצא חלון תאריכון בצורת טרפז בשעה 6, כשהצורה והעיצוב של חלון התאריכון משתלב בצורה הרמונית עם העיצוב הכללי של הלוח ושל השעון. 

הצמיד החדש של השעונים עם פטנט מיוחד להתאמה. מקור - Hodinkee.
הצמיד החדש של השעונים עם פטנט מיוחד להתאמה. מקור – Hodinkee.

אומגה תשיק מגוון רחב של וריאציות בסדרת הקונסטליישן החדשה, 26 דגמים בסך הכל, חלקם עשויים מפלדת אל-חלד, חלקם בגרסאות טו-טון, עם שילובים של צמידים ורצועות שונים, כמו גם לוחות בזהב, כחול או שחור. בנוסף, אומגה תשיק גרסה עם סמני שעות בשיבוץ יהלומים.

אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור- Hodinkee.
אומגה קונסטליישן לגברים 2020. מקור- Hodinkee.

גרסת הפלדה הבסיסית בקוטר של 39 מ”מ תגיע כאמור במחיר של 6,050 דולרים, בעוד גרסת פלדה על רצועת תנין תגיע במחיר של 5,850 דולרים. גרסת זהב צהוב או זהב סדנה ברצועת תנין תגיע במחיר של 18,600 דולרים, כשגרסת הזהב המלאה תגיע במחיר של 31,300 דולרים, כשאותה גרסה בקוטר של 36 מ”מ תגיע במחיר של 27,200 דולרים. 

לאתר אומגה העולמי