אומגה פתחה את שנת 2024 עם מספר השקות מעניינות ובעיקר – שקטות. אחרי שעון האקווה טרה הירוק החדש שלה, שמגיע בקוטר של 38 מ״מ, הגיע הזמן להכיר תת קולקציה חדשה של החברה – אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט, שעונים שמגיעים עם לוחות העשויים ממטאוריט ה-Muonionalusta, מטאוריט שגילו מוערך על ידי מומחים בכ-4.5 מיליארד שנים. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט – מפרט טכני

אומגה משיקה 20 דגמים שונים (!) בתת-קולקציה (או שאולי אפשר לקרוא לה כבר קולקציה לכל דבר?) החדשה, כשהדגמים הם כמובן לגברים ולנשים ובגדלים, חומרים וצבעים שונים. השעונים מגיעים בגדלים שבין 25 מ״מ ל-41 מ״מ, במגוון רחב של חומרים כאמור – מפלדת אל-חלד ועד לזהב ה-Sedna או זהב המונשיין של אומגה.

אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט
אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט

הדגמים המעניינים בסדרה וככל הנראה הפופולריים ביותר בסדרה הם שלושת דגמי ה-41 מ״מ, שמגיעים בגוף המוכר של שעוני הקונסטליישן, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 13.5 מ״מ.

אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט
אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט

שלושת השעונים יגיעו עם לוחות בצבע ירוק, כחול ולבן, כשהדגמים עם הלוח הירוק והלבן יגיעו עם בזל קרמי ירוק ושחור (בהתאמה), בעוד הדגם הכחול יגיע עם בזל העשוי מטיטניום דרגה 5. הבזלים מגיעים עם העיצוב המוכר של שעוני הקונסטליישן, עם ארבעת הטפרים בשעות 3 ו-9.

אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט
אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט

לוחות השעונים נקיים ואלגנטיים, עם תאריכון בשעה 6 שמגיע בצבע זהה ללוח השעון, לוגו הכוכב של סדרת הקונסטליישן והלוגו של אומגה בשעה 12.

לוחות המטאוריט המיוחדים
לוחות המטאוריט המיוחדים

אומגה קונסטליישן לוחות מטאוריט – מנגנון

אומגה משלבת בשעונים החדשים את קליבר 8900 שלה – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות. המנגנון מגיע עם הסמכת מאסטר כרונומטר של ה-METAS.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

כדי לקבל את ההסמכה הזאת, כל מנגנון עובר קודם כל בדיקה על ידי ה-COSC, שם הוא נבדק לדיוק של 4-/6+ שניות ליום, כשלאחר מכן השעון כולו עובר שמונה מבחני מאסטר כרונומטר, עם קריטריון של 6+/0 שניות ליום. המנגנונים מגיעים עם עמידות מוגברת לשדות מגנטיים, בעוצמה של עד ל-15,000 גאוס.

אז מה חדש בעצם?

Muonionalusta הוא שמו של מטאוריט ברזלי שנפל לכדור הארץ לפני כ-4.5 מיליון שנים. הוא נמצא לראשונה בשנת 1906 בשוודיה, ליד הגבול עם פינלנד, באזור הנקרא Muonionalusta, שעל שמו הוא נקרא. מדובר באחד המטאוריטים העתיקים ביותר שנמצאו על פני כדור הארץ, והוא מורכב בעיקר מברזל וניקל.

המיוחד במטאוריט Muonionalusta הוא התבנית הגאומטרית הייחודית שמופיעה על פניו כשחותכים אותו ומלטשים אותו, הנקראת תבנית וידמאנשטטן (Widmanstätten Patterns). תבנית זו, שמופיעה רק במטאוריטים ברזליים, נוצרת כתוצאה מהתקררות איטית מאוד של המטאוריט בחלל החיצון לאורך מיליוני שנים. המבנה המיוחד והיופי הגאומטרי של תבנית וידמאנשטטן הפכו את Muonionalusta למבוקש ביותר על ידי אספנים וחובבי מדע.

תבנית וידמאנשטטן
תבנית וידמאנשטטן

בשנים האחרונות, חתכים וקטעים מהמטאוריט נעשים לפריטי קישוט, תכשיטים ושעונים, המוסיפים ערך וייחודיות למוצרים אלו בזכות ההיסטוריה והאסתטיקה שהם מביאים עימם מהחלל החיצון.

למעשה, כל לוח שעון של אומגה יגיע בתבנית ייחודית משלו, כשאומגה משתמשת בתהליכים כימיים מתקדמים כמו ציפוי PVD וגלווניזציה כדי להקנות ללוחות השעונים את הצבעים המיוחדים שלהם.

כמה זה עולה לנו?

כפי שציינו, אומגה משיקה את השעונים החדשים במגוון גדלים, צבעים וחומרים, עם וללא שיבוצי יהלומים, כשדגמי הנשים זמינים בגדלים של 25,28 ו-29 מ״מ.

שעוני הנשים בסדרה החדשה
שעוני הנשים בסדרה החדשה

רפרנס 131.30.41.21.99.001, השעון בקוטר 41 מ״מ עם הלוח הלבן והבזל הקרמי השחור, יגיע במחיר של 10,800 אירו. רפרנס 131.30.41.21.99.002, השעון בקוטר 41 מ״מ עם הלוח הירוק והבזל הקרמי השחור, יגיע במחיר זהה. לעומתם, השעון השלישי, רפרנס 131.30.41.21.99.003, זה עם הלוח הכחול ובזל הטיטניום, יגיע עם תג מחיר של 10,500 אירו. השעונים יגיעו עם צמיד פלדת האל-חלד המוכר של שעוני הקונסטליישן.

לוח מטאוריט משובץ יהלומים
לוח מטאוריט משובץ יהלומים

השורה התחתונה

לוחות המטאוריט החדשים משדרגים את המראה הכללי של שעוני הקונסטליישן של אומגה, במיוחד כשאנחנו מגלים כי מדובר במטאוריט בן 4.5 מיליארד שנים ושכל לוח שעון מגיע עם תבנית ייחודית משלו. יודעים מה, זה כל כך מרשים, שגם העובדה שאפשר לקנות קוביות ממטאוריט ה-Muonionalusta באמזון לא מצליחה להפחית מהייחודיות של לוחות השעונים הללו …

למידע נוסף על סדרת הקונסטליישן באתר של אומגה.