לשמחתנו, כחובבי שעונים, עולם השעונים מספק לנו אינספור ״תאריכים חשובים״ שיצרניות השעונים השונות יכולות לציין. יובל ה-200 ליצרנית הזאת, יובל העשרים למנגנון ההוא ויובל ה-40 לשעון כזה או אחר. בימים אלו מגיע התור של אודמר פיגה לציין את יובל ה-30 לשעון הרויאל אוק אופשור שלה, כשהיא עושה את זה עם שעון כרונוגרף חדש, בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה – אופשור כרונו 26238 קרמי שחור, מוזמנים להכיר את הכרונוגרף החדש של אודמר פיגה ביחד איתנו.

רגע, קצת לפני שנכיר את השעון החדש …

בשנה שעברה השיקה בתקופה הזאת אודמר פיגה מספר שעונים חדשים. כשאנחנו מדברים על מספר שעונים חדשים, אנחנו מדברים על כחמישה שעונים חדשים. בסוף השבוע האחרון (ה-03-04 בפברואר 2022), הציגה אודמר פיגה כ-15 שעונים-דגמים חדשים בקולקציות השונות שלה. לא ברור לנו מה עומד מאחורי ״ההרעשה הכבדה״ של החברה, שמציגה בסוף שבוע אחד מספר זהה של שעונים-דגמים לזה שהחברה הציגה בשנת 2022 כולה. האם מדובר בחלק משינוי מדיניות בחברה לקראת הצגתו של מנכ״ל חדש בחברה? אנחנו לא באמת יודעים. חשוב לציין כי אודמר פיגה לא תשתתף בתערוכת Watches & Wonders הקרובה בז׳נבה, בניגוד לשמות גדולים בתעשיה כמו רולקס, פטק פיליפ, ושרון קונסטנטין ועוד. בתקופה הקרובה נכיר חלק מהשעונים השונים שהשיקה החברה בסוף השבוה האחרון ויש לא מעט השקות מעניינות להתעדכן בהן.

אופשור כרונו 26238 קרמי שחור – מפרט טכני

השעון החדש של אודמר פיגה מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה. גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 15.3 מ״מ. אודמר פיגה משתמשת באותה סגסוגת גם לצמיד של השעון. הצמיד של השעון מגיע בגימור מוברש, בעוד גוף השעון מגיע עם גימורים מלוטשים ומוברשים, שילוב שמשדרג את המראה הכללי של השעון.

אופשור כרונו 26238 קרמי שחור. מקור - TimeandWatches.
אופשור כרונו 26238 קרמי שחור. מקור – TimeandWatches.

אודמר פיגה משתמשת באותה סגסוגת קרמית שחורה גם עבור לחצני הכרונוגרף של השעון, הממוקמים בשעות 2 ו-4 בגוף השעון ובכתר המתברג של השעון.

לחצני הכרונוגרף וכתר השעון. מקור - TimeandWatches.
לחצני הכרונוגרף וכתר השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בצבע שחור מט, עם תבנית ה-Petite Tapisserie – אותה תבנית ״ופל״ מוכרת של אודמר פיגה. סמני השעות ומחוגי השעות והדקות של השעון מגיעים עם מילוי סופר לומינובה, לקריאות טובה יותר בסביבות חשוכות.

לוח ה-Petite Tapisserie. מקור - TimeandWatches.
לוח ה-Petite Tapisserie. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוחות קטנים בתצורת 6,9,12. בשעה 6 אנו מקבלים את לוח השניות הקטן של השעון, בשעה 9 אנו מקבלים את כרונוגרף ה-30 דקות, כשבשעה 12 אנו מקבלים את כרונוגרף ה-12 שעות. בשעה 3 אנו מוצאים חלונית תאריכון עגולה.

אופשור כרונו 26238 קרמי שחור – מנגנון

אודמר פיגה משלבת בשעון החדש את קליבר 4404 שלה. קליבר 4404 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

קליבר 4404 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר 4404 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

קליבר 4404 מצויד ברוטור העשוי מזהב אדום, המעוטר באותיות AP – ראשי התיבות של אודמר פיגה, כשניתן לראות את המנגנון מבעד לגב השקוף של השעון. אודמר פיגה מקשטת את המנגנון עם עיטורים רבים כמו גימורי ה-Cotes de Genève, גימורי סאטן מעוגלים ושיפועים מלוטשים.

קליבר 4404 במלוא הדרו. מקור - TimeandWatches.
קליבר 4404 במלוא הדרו. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

רויאל אוק אופשור חדש מבית אודמר פיגה, שמגיע כל כולו בסגסוגת קרמית שחורה. אפשר לטעון שבסך הכל מדובר באותה גברת בשינוי אדרת, אבל אתם יודעים, נו, מדובר באודמר פיגה, אחת החברות בשילוש הקדוש של עולם השעונים וכשמדובר באחת מהיצרניות הללו, אנחנו קצת יותר סלחניים בכל מה שקשור לדגמים חדשים, גם אם לא תמיד מגיע להן …

אופשור כרונו 26238 קרמי שחור. מקור - TimeandWatches.
אופשור כרונו 26238 קרמי שחור. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 26238CE.OO.1300CE.01, מגיע עם תג מחיר של 84,800 דולרים.

אופשור כרונו 26238 קרמי שחור. מקור - TimeandWatches.
אופשור כרונו 26238 קרמי שחור. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אז נכון שאמרנו שבכל מה שקשור לדגמים חדשים, אנחנו קצת יותר סלחניים כלפי חברות בשילוש הקדוש של עולם השעונים, אבל בכל מה שקשור לזמינות של השעונים החדשים שלהן, אנחנו מקווים שבשנת 2023 השעונים שלהן יהיו קצת יותר זמינים לרכישה, גם אם לא מדובר בשעונים שהם בהישג ידנו. השעון החדש של אודמר פיגה מגיע במראה מרשים ובולט, כמו כל סדרת האופשור, אבל אם הוא לא יהיה זמין לרכישה, אז למי עוזר המראה המיוחד שלו?

למעבר לאתר של אודמר פיגה.