אם שאלתם את עצמכם ״מה הייתי עושה אם היו לי מיליון שקל מיותרים״ ועלו בדעתכם תשובות כמו ״לקנות דירה בפריפריה״, ״להשקיע במניות״ או אולי ״לקנות ביטקוין״, בולגרי החליטה לספק לכם תשובה משלה לשאלה הזאת עם השעון החדש שלה – אוקטו רומא קרילון כחול טורביון (Octo Roma Blue Carillon Tourbillon). מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש ובעיקר לגלות – האם הוא באמת שווה (כמעט) מיליון שקל?

אוקטו רומא קרילון כחול טורביון – מפרט טכני

השעון החדש של בולגרי מגיע בגוף העשוי מפלטינה בקוטר 44 מ״מ ועובי של 12.83 מ״מ. כפי שהספקתם להבין משם השעון, הוא מגיע עם טורביון, אבל בנוסף, מדובר גם בשעון ריפיטר. בולגרי תכננה את גוף השעון כך שהוא יגביר את הצלילים שהשעון משמיע.

אוקטו רומא קרילון כחול טורביון. מקור - timeandwatches.
אוקטו רומא קרילון כחול טורביון. מקור – timeandwatches.

בולגרי תכננה את גוף השעון כך שהוא ימקסם את הצליל ויאפשר לו להתפשט ככל האפשר. גוף השעון מגיע עם חללים המשולבים בעיצוב שלו, כשבוגלרי ניסתה להפחית את כמות המתכת בין האזורים הפנימיים והחיצוניים, עם שלושה פתחים המתאימים לשלושת הגונגים של מנגנון השמעת הצלילים, כשהם מאפשרים לצליל לצאת מגוף השעון ולהתפשט ככל האפשר.

אוקטו רומא קרילון כחול טורביון. מקור - timeandwatches.
אוקטו רומא קרילון כחול טורביון. מקור – timeandwatches.

הגונגים מחוברים ישירות לגוף השעון כדי למקסם את העברת הצלילים, כשבמרכז גוף השעון משלבת בולגרי טיטניום, מתכת שמבטיחה פיזור צליל ברור ככל האפשר.

לחצן הריפיטר בשעה 9 בגוף השעון. מקור - timeandwatches.
לחצן הריפיטר בשעה 9 בגוף השעון. מקור – timeandwatches.

גב השעון החלול עוצב מחדש עם רשת טיטניום, המגנה על אזור התהודה ומאפשרת העברה החוצה של הצליל. הגונגים בשעון מיוצרים בעבודת יד במספר שלבים. הם מכופפים ונוצרים ביד לפני שהם עוברים חישול או התקשות בטמפרטורה של 900 מעלות צלזיוס. לאחר מכן הם מנוקים, לפני חימום מחדש בכבשן בטמפרטורה של 500 מעלות, תהליך המעניק למתכת את התהודה הנקייה ביותר.

הגוף המחורר של השעון. מקור - timeandwatches.
הגוף המחורר של השעון. מקור – timeandwatches.

בולגרי תכננה את השעון כך שהוא ישמיע את התו דו (C) עבור השעות, את התווים מי, רה, דו (E, D, C) עבור רבעי השעה ואת התו מי (E) עבור הדקות. כל המנגנון הזה מופעל באמצעות לחצן בצד שמאל בגוף השעון.

אוקטו רומא קרילון כחול טורביון – מנגנון

בולגרי משלבת בשעון את קליבר BVL428, מנגנון מתיחה ידנית הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 75 שעות.

מנגנון השעון. מקור - timeandwatches.
מנגנון השעון. מקור – timeandwatches.

המנגנון מורכב מ-432 רכיבים שונים והוא מיוצר כולו על ידי בולגרי.

אז מה חדש בעצם? 

שעון חדש מבית בולגרי המשלב טורביון עם מנגנון ריפיטר. השעון מגיע עם לוח סקלטון כחול, שתוכנן גם הוא כדי להעצים את פיזור הצליל ממנגנון הריפיטר, כשלחצן הריפיטר משולב בשעה 9 בגוף השעון.

גוף שעון שתוכנן להעצמת הצלילים. מקור - timeandwatches.
גוף שעון שתוכנן להעצמת הצלילים. מקור – timeandwatches.
גוף שעון שתוכנן להעצמת הצלילים. מקור - timeandwatches.
גוף שעון שתוכנן להעצמת הצלילים. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בולגרי, רפרנס 103627, מגיע במהדורה מוגבלת של 30 יחידות. בולגרי תשווק את השעון עם רצועת עור תנין כחולה עם אבזם מתקפל העשוי מפלטינה. תג המחיר של השעון – 262,000 אירו. אם אתם מנסים לעשות את החשבון בראש עכשיו, תרשו לנו לעזור לכם. מדובר בכ-965 אלף ש״ח, לפני מיסים. תוסיפו מיסים וקפה ומאפה בציריך, רומא או לונדון ואנחנו די בטוחים שאנחנו מעבר לרף המיליון ש״ח.

אוקטו רומא קרילון כחול טורביון. מקור - timeandwatches.
אוקטו רומא קרילון כחול טורביון. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

בולגרי מזכירה לנו שגם היא יודעת לעשות ״שעוני על״ מדהימים ומרשימים מבחינה הורולוגית. בכל הקשור לאספקט הויזואלי, זה עדיין לא פטק פיליפ, אם כי בולגרי נשארת נאמנה לקווים העיצוביים שלה, כשכאמור, כל גוף השעון תוכנן כך שהוא יעצים את השמעת הצלילים ויפזר צליל נקי ככל האפשר. אם אתם עדיין שואלים את עצמכם את השאלה בפתיחת הכתבה, האם השעון הזה באמת שווה מיליון שקל? הגורו עדיין מנסה לאסוף את 100 השקלים הראשונים שלו, הוא יספר לכם כשהוא יגיע למיליון הראשון …

למעבר לאתר של בולגרי.