בולגרי מזוהה בדרך כלל עם השעונים המרובעים והדקים במיוחד שלה, אבל לחברה יש גם לא מעט שעונים עגולים ומיוחדים, או ליתר דיוק – מעוגלים, במיוחד בסדרת האוקטו רומא. השעון האחרון שמצטרף לסדרה הזאת הוא שעון טורביון חדש – אוקטו רומא Striking Papillon טורביון 103748, טורביון במראה מעניין ולא שגרתי. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

אוקטו רומא Striking Papillon טורביון 103748 – מפרט טכני

השעון החדש של בולגרי מגיע בגוף העשוי מטיטניום בטיפול DLC בצבע שחור בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 11.9 מ״מ. גוף השעון משלב חלק אמצעי העשוי מזכוכית ספיר. בולגרי בחרה בגוף בתצורה הזאת כדי לאפשר זווית נוספת של הצצה אל תוך המנגנון.

אוקטו רומא Striking Papilon טורביון 103748. מקור - TimeandWatches.
אוקטו רומא Striking Papillon טורביון 103748. מקור – TimeandWatches.

מה שמושך את העין מיד בשעון החדש הוא לוח השעון. בולגרי משלבת בשעון לוח שחור-ירוק, כשבמרכז הלוח אנו מוצאים את הטורביון המעופף, שמשלים סיבוב שלם כל 60 שניות.

אוקטו רומא Striking Papilon טורביון 103748. מקור - TimeandWatches.
אוקטו רומא Striking Papillon טורביון 103748. מקור – TimeandWatches.

אם בטורביון רגיל הטורביון נתמך על ידי גשר אחד בצד לוח השעון וגשר נוסף בצד של המנגנון, הטורביון המעופף מוצמד רק לפלטה בצד אחד, כך שהוא מציע מראה ללא הפרעה של המנגנון בצד השני.

תצוגת שעות קופצות וטורביון מרחף. מקור - TimeandWatches.
תצוגת שעות קופצות וטורביון מרחף. מקור – TimeandWatches.

בולגרי משלבת בשעון תצוגת שעות קופצות (Jumping Hours). את השעות ניתן לקרוא באמצעות חלונית בשעה 12 בלוח השעון, כשאת הדקות אפשר לקרוא באמצעות חצי עיגול מדורג מ-0 עד 60. על חצי העיגול הזה אנו מוצאים מעין מחוגים-מחוונים עצמאיים החוצים אותו לסירוגין, כשהם מגיעים בצורת יהלום. המחוונים הללו מזכירים בצורה שלהם פרפר, המעניק לשעון הזה את השם שלו – Papillon (מבוטא – פפיון) = פרפר בצרפתית.

ערכת צבעים שחורה-ירוקה. מקור - TimeandWatches.
ערכת צבעים שחורה-ירוקה. מקור – TimeandWatches.

אוקטו רומא Striking Papilon טורביון 103748 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר BVL 332 של בולגרי, מנגנון טורביון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים ניתן לרואת מבעד לגב השקוף של השעון, כשעל הפלטה המושחרת אנו מוצאים את הכיתוב בולגרי בירוק ומתחתיו את הכיתוב PAPILON TOURBILLON CENTRAL – פפילון טורביון מרכזי. עוד בחלק האחורי של השעון – תצוגת רזרבת הכוח של המנגנון, שמגיעה בצבע ירוק עם מחוג המצביע על רזרבת הכוח.

אז מה חדש בעצם?

בולגרי משתמשת בסדרת האוקטו רומא עם גופי השעונים המתומנים-מעוגלים שלה כפלטפורמה להשקת קומפליקציות מיוחדות ויכולות הורולוגיות יוצאות דופן. גם במקרה של שעון הטורביון המרחף החדש שלה, בחרה בולגרי בפלטפורמה הזו.

גוף משולב טיטניום וזכוכית ספיר. מקור - TimeandWatches.
גוף משולב טיטניום וזכוכית ספיר. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בולגרי, רפרנס 103748, מגיע במחיר של 130 אלף אירו. השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה עם חלק חיצוני העשוי מגומי. באופן די מפתיע, השעון החדש יצטרף לקולקציה של בולגרי באופן קבוע ולא יגיע במהדורה מוגבלת.

אוקטו רומא Striking Papilon טורביון 103748. מקור - TimeandWatches.
אוקטו רומא Striking Papillon טורביון 103748. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

בולגרי מפגינה את היכולות ההורולוגיות הגבוהות שלה עם שעון הטורביון החדש שלה. באופן מוזר, התמונות של השעון לא עושות איתו חסד, כשיש לנו הרגשה שבמציאות הוא נראה הרבה יותר טוב.

למעבר לאתר של בולגרי.