אם אתם עוקבים אחרי הגורו, בוודאי שמתם לב שבמספר כתבות שהופיעו לאחרונה כאן באתר על אוריס, ציינו שאנחנו רוצים לראות את קליבר 400 של אוריס מגיע ליותר ויותר שעונים של החברה. אז בניגוד ליצרניות שעונים שוויצריות אחרות, באוריס כנראה כן קוראים את הגורו. באוריס אפילו כנראה כן מתייחסים אליו. רוצים הוכחה? בבקשה. אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. שעון חדש של החברה עם מנגנון האינהאוס החדש שלה. מוזמנים להכיר את השעון ביחד איתנו.

אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400 – מפרט טכני

קודם כל בואו נסביר מה זה בכלל אקוויס פרו. אם סדרת האקוויס היא שעוני הצלילה ה”עממיים” של אוריס, אז סדרת האקוויס פרו היא סדרת שעוני ה-Tool Watch של אוריס. זה שעון שלא מנסה להיראות כמו סאבמרינר ומתאמץ הרבה יותר להיראות כמו הסייקו טונה למשל.

אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. מקור - Watchilove.
אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. מקור – Watchilove.

השעון החדש מגיע בקוטר של 49.5 מ”מ. כן, אתם לא טועים. אנחנו לא טועים. 49.5 מ”מ. גוף השעון עשוי מטיטניום בציפוי DLC שחור. השעון מגיע עם בזל קרמי עם סקלת צלילה בת 60 דקות. סקלת הצלילה מגיעה עם מספרים בצבע לבן מ-60 ועד ל-15, כשמ-15 ומטה היא עוברת לצבע צהוב ובפונט קטן יותר. הרעיון? להדגיש לצוללנים מקצועיים כי הם מתקרבים לאזור המסוכן מבחינת חמצן.

אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. מקור - Watchilove.
אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם לוח עם תבנית של גלים ועם המחוגים וסמי השעה המוכרים של אוריס. בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון של השעון ומעליו הכיתוב 5 ימים. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-1,000 מטרים.

אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400 – מנגנון

כפי שהבנתם מן הסתם מהשם שלו, השעון מגיע עם קליבר 400 החדש של אוריס. קליבר 400 הוא מנגנון אוטומטי חדש של אוריס. מדובר במנגנון תוצרת בית, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומציע רזרבת כוח של 120 שעות. אם אתם רוצים את זה בתרגום לימים – זוכרים את הפסקה הקודמת? 5 ימים. בנוסף, המנגנון מגיע עם 10 שנות אחריות מבית אוריס, כשהוא נחשב לאחד המנגנונים המתקדמים ביותר טכנולוגית כיום בשוק.

אז מה חדש בעצם?

הפעם הראשונה שבה אנחנו רואים את קליבר 400 של אוריס בשעון צלילה מסדרת האקוויס פרו שלה.

כמה זה עולה לנו?

איך אנחנו שמחים ששאלתם את השאלה הנפלאה הזאת. השעון החדש, רפרנס (קחו אוויר) 01 400 7767 7754-07 4 26 64BTEB, מגיע עם רצועת גומי שחורה. תג המחיר שלו עומד על 4,200 פרנקים שוויצריים. חכו שניה עם המחיר הזה. תיכף נגיע אליו.

גוף העשוי מטיטניום בציפוי DLC שחור. מקור - Watchilove.
גוף העשוי מטיטניום בציפוי DLC שחור. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

זוכרים שפתחנו את הכתבה וציינו שאנחנו רוצים לראות את קליבר 400 של אוריס בעוד ועוד שעונים של החברה? אז חכו עם זה שניה. אוריס היא אחת החברות החביבות עלינו ועל חובבי שעונים באופן כללי. החברה הציעה לאורך שנים שעונים נהדרים, ברמת גימור גבוהה, תשומת לב גבוהה לפרטים קטנים וכמובן – הרוטור האדום. סימן ההיכר של שעוני החברה.

אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. מקור - Watchilove.
אוריס אקוויס פרו דייט קליבר 400. מקור – Watchilove.

קליבר 400 הוא ללא ספק שדרוג משמעותי מבחינת החברה, כזה שאמור להקפיץ אותה מבחינת המעמד שלה בעולם השעונים ולהפריד אותה מיצרניות כמו טיסו, המילטון, סרטינה ואולי אפילו לונג’ין.

אבל.

4,200 פרנקים שוויצריים הם תג מחיר שכבר מעמיד את השעון הזה אל מול שעון אחר עם לוח בצורת גלים. שעון של יצרנית איזוטרית שאולי חלקכם שמעתם עליה. אומגה. אז עם כל הכבוד לקליבר 400 של אוריס ולעובדה שמדובר בשעון עם עמידות למים בעומק של עד ל-1,000 מטרים, אנחנו עדיין לא מכירים את הלקוח שהלך לקנות שעון ב-4,000 פרנקים שוויצריים ואמר למוכר – מה, השעון הזה של אומגה רק עם עמידות למים בעומק של 300 מטרים?! טוב, תביא לי אוריס במקומו. אז עם כל הכבוד לאוריס ולשעוני צלילה מקצועיים, סביר להניח שאם אתם צוללנים מקצועיים, אתם מעדיפים מחשבי צלילה ולא שעון שוויצרי. עכשיו, אתם בוודאי יכולים לבוא ולהגיד – קליבר 400. אינהאוס. רזרבת כוח של 120 שעות. אחריות ל-10 שנים. גוף עשוי מטיטניום. ציפוי DLC. הגורו אומר – קו-אקסיאלי. אומגה. ג’יימס בונד. כרונומטר. אתם מבינים לאן אנחנו חותרים?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.