בשנים האחרונות התחילה אוריס מנהג חדש ולמען האמת – מנהג די חביב. במסגרת המנהג הזה, משיקה אוריס אחת לשנה שעון חדש בסדרת “Hölstein Edition” (מהדורת הולשטיין) – סדרת שעונים המציינת את יום השנה להקמת החברה, כשהולשטיין היא העיירה בהרי ג׳ורה שבשוויץ, בה נוסד המותג בשנת 1904. השעונים הללו הם בדרך כלל גרסאות מיוחדות של שעונים קיימים של החברה, כשהשנה מי שמצטרפת למהדורות ההולשטיין היא סדרת האקוויס של אוריס, עם לוח סגול מהמם. אוריס מהדורת הולשטיין 2023 – מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

אוריס מהדורת הולשטיין 2023 – מפרט טכני

אנחנו ככל הנראה לא באמת צריכים להכיר לכם את השעון החדש ואנחנו יכולים לעבור להתמקד מיד בלוח החדש, אבל תרשו לנו לספר לכם קצת פרטים טכניים על השעון החדש. השעון החדש הוא כאמור מסדרת האקוויס של אוריס והוא מגיע עם הגוף המוכר של שעוני הסדרה. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41.5 מ״מ, כשהוא משלב משטחים מוברשים ומלוטשים.

אוריס מהדורת הולשטיין 2023. מקור- Monochrome Watches.
אוריס מהדורת הולשטיין 2023. מקור- Monochrome Watches.

השעון מגיע עם בזל קרמי חד כיווני בצבע שחור-אפור ועם הצמיד המוכר של אוריס, צמיד שלוש חוליות המשלב גם הוא משטחים מוברשים ומלוטשים, עם הארכת צוללנים בסוגר של השעון.

אוריס מהדורת הולשטיין 2023. מקור- Monochrome Watches.
אוריס מהדורת הולשטיין 2023. מקור- Monochrome Watches.

כאמור, החידוש המשמעותי בשעון החדש הוא לוח השעון. לוח השעון מגיע בגוון סגול מהמם בגימור קרני שמש. חדי העין מביניכם יבחינו בשינוי קטן-משמעותי נוסף בלוח – אוריס הסירה את התאריכון, שממוקם בדרך כלל בשעה 6 בלוחות שעוני האקוויס, מה שתורם למראה נקי ואלגנטי יותר של לוח השעון.

סגול מהמם בלוח השעון. מקור- Monochrome Watches.
סגול מהמם בלוח השעון. מקור- Monochrome Watches.

אוריס מהדורת הולשטיין 2023 – מנגנון

לשמחתנו, אוריס משלבת בשעון החדש את קליבר 400 שלה. מנגנון הבית המתקדם שלה, המכיל מעל ל-30 רכיבים אנטי מגנטיים ומספק רזרבת כוח מרשימה של 120 שעות, הודות לשימוש בשני תופים, כשהוא מגיע עם דיוק העומד בדרישות תקן הכרונומטר של ה-COSC (סטייה של 3-/5+ שניות ליום). המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

גב השעון עם הסמל של אוריס. מקור- Monochrome Watches.
גב השעון עם הסמל של אוריס. מקור- Monochrome Watches.

את המנגנון לא תוכלו לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שכן אוריס משלבת בגב השעון גב מוצק ועליו איור על כל גב השעון, של הדובי של אוריס – הסמל-קמע של החברה, כשהוא חובש משקפי צלילה סגולים ועם מה שנראה כמו סוודר סגול, כשהוא צולל מתחת למים, על רקע סגול.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון נוסף בסדרת שעוני ״מהדורת הולשטיין״ של אוריס, הפעם בסדרת האקוויס, עם לוח מיוחד ואפילו עם קליבר 400 המתקדם של החברה. מה עוד אפשר לבקש?

מהדורת הולשטיין החדשה של אוריס. מקור - Monochrome Watches.
מהדורת הולשטיין החדשה של אוריס. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 400 7769 4188, מגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות, כשהוא זמין לרכישה באופן מיידי. תג המחיר שלו עומד על 4,000 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

סדרת האקוויס סוף סוף מקבלת מהדורת הולשטיין משלה, עם ביצוע נהדר של אוריס. אם לא התלהבתם מהגוון המיוחד של לוח השעון, לפחות אל תגידו לנו שגב השעון לא גרם לכם לחייך …

למעבר לאתר של אוריס.