בראשון ליוני 1904 הוקמה אוריס בעיירה הולשטיין, מקום מושבה של יצרנית השעונים עד לימים אלו. בארבע השנים האחרונות התחילו בחברה מנהג חביב – השקה של מהדורה מיוחדת בכל יום הולדת של החברה. לרגל שנת ה-120 לחברה, קיבלנו אמש שעון חדש – אוריס מהדורת הולשטיין 2024 – שעון המבוסס על שעון הצלילה הסיקסטי-פייב האייקוני של החברה, בערכת צבעים שחורה לחלוטין. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

אוריס מהדורת הולשטיין 2024 – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע כאמור בגוף המוכר של שעוני הסיקסטי פייב שלה, גוף בקוטר של 40 מ״מ, בפלדת אל-חלד, בציפוי DLC שחור על גוף השעון, כתר השעון והבזל של השעון – בזל חד כיווני עם סקאלת צלילה בת 60 דקות.

אוריס מהדורת הולשטיין 2024
אוריס מהדורת הולשטיין 2024

השעון מגיע עם לוח שחור לחלוטין, כשלהשלמת המראה המושחר אוריס שילבה בשעון תאריכון, הממוקם בשעה 6, שמגיע גם הוא בשחור, עם פונט לבן.

אוריס מהדורת הולשטיין 2024
אוריס מהדורת הולשטיין 2024

השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה, עם אבזם בציפוי DLC שחור, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

אוריס מהדורת הולשטיין 2024 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 400 של אוריס, מנגנון הבית המתקדם של החברה, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח מרשימה של חמישה ימים. המנגנון מגיע עם מנגנון בריחה סיליקוני ומעל ל-30 רכיבים שונים שהם אנטי-מגנטיים, שעוזרים לו להיות מעל לתקן ה-ISO 764 לעמידות מגנטית. בנוסף, המנגנון מגיע עם דיוק ברמות של מנגנון כרונומטר, אם כי אוריס לא שולחת את המנגנונים הללו לבחינה של ה-COSC או למכון בדיקה אחר.

הגב המיוחד של השעון
הגב המיוחד של השעון

את המנגנון לא נוכל לראות, כשאוריס משלבת בשעון גב מוצק ועליו הדובי המוכר, סמל החברה, כשהוא עונד משקפי שמש ולובש בוקסר.

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף, החמישי במספר, בסדרת שעוני ״מהדורת הולשטיין״ של אוריס, מהלך שהחלה אוריס בשנת 2020 וזכה לפופולריות רבה בקרב חובבי שעונים, שבדרך כלל אוהבים את כל מה שמגיע אלינו מאוריס. השעונים הללו מגיעים עם הגב המיוחד שכולל חריטה של הדובי, הסמל של אוריס ובמהדורות מוגבלות, כשאוריס מקפידה כי השעונים בסדרה הזאת יהיו באמת שעונים מיוחדים ויוצאי דופן.

שעון מושחר לחלוטין מבית אוריס במהדורה מוגבלת
שעון מושחר לחלוטין מבית אוריס במהדורה מוגבלת

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס יגיע במהדורה מוגבלת וממוספרת של 250 יחידות. תג המחיר של השעון יעמוד על 3,900 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

שעון נהדר מבית אוריס, כשכאמור, כמו השעונים הקודמים בסדרה, מגיע במראה ייחודי ויוצא דופן שמבדיל אותו משעונים אחרים של החברה. המראה השחור לחלוטין של השעון הזה, ביחד עם קליבר 400 הנהדר והעובדה שמדובר כאמור במהדורת הולשטיין, אמורים להפוך אותו ללהיט בקרב חובבי שעונים, כמו השעונים הקודמים בסדרה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.