אוריס (Oris) נתנה הצגה מדהימה בבאזלוורלד 2019. כפי ספרנו לכם בסיכום דגמי אוריס 2019, ראינו לא מעט השקות מעניינות מהחברה, השקות במחירים נמוכים מאוד באופן יחסי (בהשוואה לרולקס 2019, למשל), ושימוש מעניין בברונזה כאלמנט בתוך שעון טוטון – פלדה וברונזה. לא עבר זמן רב ואוריס משיקה צלע נוספת בסדרת הסיקסטי פייב שלה – שעון שהוא אח קטן לאוריס קארל בראשיר, אך הפעם בגרסאת פלדת אל חלד וכמהדורה מוגבלת – אבל קצת שונה ממה שאנחנו רגילים אליו – מהדורת בוכרר. מה זה בכלל בוכרר אתם שואלים ?

oris sixty five buchrer
אוריס סיקסטי פייב כרונוגרף – כעת בפלדה ובמהדורה מוגבלת (מקור: אתר אוריס הרשמי)

אז ככה – בוכרר היא רשת בוטיקי שעונים, בין הגדולות ביותר מסוגן בשוויץ. כמה גדולה בוכרר? מפעם לפעם הם מעלים לייצור, באמצעות שת”פ עם יצרניות שמיוצגות אצלם בחנות, שעונים בצבע שהם קוראים לו “כחול בוכרר” – שעונים שנמכרים כמהדורה מוגבלת אך ורק דרכם ולא בשום מקום אחר. בין המהדורות האלו ניתן למצוא שעונים של טיסו, טאג הויר, בריגה, רוג’ר דבואה ועוד, בטווחי מחירים של 2000 יורו ועד לרבע מיליון יורו. לבוטיק הזה, אגב, יש גם למבורגיני במהדורת בוכרר, ואפילו אופנוע הארלי דייוידסון במהדורת בוכרר.

oris sixty five blue buchrer 2
לוח כחול ורצועת עור וינטג’ (מקור: אתר אוריס הרשמי)

קולקציית הסיקסטי פייב של אוריס התחילה כשעון בודד, והתרחבה מהר מאוד לליין אשר מכיל בתוכו דגמים בקטרים של 36 עד 42 מ”מ, ובשנה שעברה הוצג האוריס קארל בראשיר – הסיקסטי פייב הראשון עם קומפליקציה (במקרה זה כרונוגרף). השעון שלפנינו הוא למעשה גרסה עשוייה פלדת אל חלד של האוריס קארל בראשיר, ועדיין – השעון נראה לא פחות ממעולה, במיוחד עם תוספת הכחול של בוכרר. לא ברור מדוע אוריס בחרה לבצע את ההשקה הזאת כמהדורה מוגבלת של בוכרר, ולא כשעון שהוא חלק מהליין העצמאי של אוריס, אבל כאשר אנחנו רואים שעונים יפים – אין לנו תלונות.

oris sixty five blue buchrer 3
זכוכית מקומרת – כיאה לשעון בז’אנר (מקור: אתר אורי הרשמי)

קוטר הקייס כאן עומד על 43 מ”מ עשוי כאמור פלדת אל חלד. השעון עמיד לעומק של עד 100 מטרים, והוא מגיע עם לוח כחול, בזל מסתובב ורצועת עור וינטג’ית שנראית מצויין. המנגנון הוא האוריס 771, שמבוסס על הסליטה 510 – מנגנון כרונוגרף אוטומטי עם תדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה ו-48 שעות רזרבת כוח. המחיר – 3900 יורו, ולמרות שהייצור איננו מוגבל במספרים – השעון יהיה זמין אך ורק בבוטיקי בוכרר.

oris sixty five blue 4
(מקור: אתר אוריס הרשמי)

לאתר אוריס העולמי