יצרנית השעונים השוויצרית אוריס (ORIS) השיקה בשנה האחרונה שני דגמי שעוני כרונוגרף שזכו ללא מעט כותרות – הדגם הראשון הושק כבר בשנת 2018, שעון הברונזה קרל בראשיר, כשבהמשך הגיע שיתוף פעולה של החברה עם רשת השעונים השוויצרית Bucherer, כשאוריס השיקה גרסה של שעון כרונוגרף שלה במסגרת סדרת המהדורות הכחולות של בוכרר. בעוד שני השעונים הללו היו מהדורות מוגבלות, היום אנו מתבשרים על הגעה של שעון כרונוגרף נוסף של אוריס לשווקים, הפעם בייצור סדרתי, ה-Divers Sixty Five כרונוגרף.

סדרת ה-Sixty Five של אוריס היא ללא ספק אחת הסדרות המוצלחות ביותר של החברה בשנים האחרונות. שעוני הסדרה מגיעים עם תג מחיר נגיש, עם רמת גימור גבוהה, כשהם מספקים לעונד אותם אפשרות להסתובב עם שעון צלילה מרשים למראה עם לא מעט נגיעות וינטאג’יות. במסגרת הסדרה ניתן למצוא שעונים בגדלים של 36 מ”מ, 40 מ”מ ו-42 מ”מ ובמגוון חומרים (מתכת, ברונזה, מתכת וברונזה ביחד). כאמור, במסגרת הסדרה השיקה אוריס עד היום שני שעוני כרונוגרף במהדורות מוגבלות, אליהם מצטרפת היום גרסה נוספת בייצור סדרתי.

שעון אוריס צלילה 65 כרונוגרף. מקור - Monochrome.

אם ראיתם את אחד משני שעוני הכרונוגרף הקודמים של אוריס, הקארל בראשיר או המהדורה הכחולה של בוכרר, אתם ככל הנראה לא תהיו מופתעים מהמראה של השעון החדש בסדרה של החברה, כשהוא מגיע עם מבנה ופרופורציות זהות לשעונים הקודמים, כמו גם עם אותו מנגנון. כמו קודמיו, גם כאן השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשהוא מגיע בקוטר של 43 מ”מ ובגובה של כ-16 מ”מ. השעון מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד, כמו גם גב השעון, לחצני הכרונוגרף והכתר של השעון. לעומת זאת הבזל של השעון מגיע בברונזה. מחוגי השעון, כמו גם סמני השעה, הלוגו של אוריס וסקאלת 60 הדקות הפנימית של השעון מגיעים בגווני זהב-ברונזה, שמעניקים לשעון מראה בולט וייחודי, מעין גרסת טו-טון בביצוע עדין יחסית.

שעון אוריס צלילה 65 כרונוגרף. מקור - Monochrome.

אוריס צבעה את סמני השעה ומחוגי השעון בסופר לומינובה בבגוון “Light Old Radium” להשלמת מראה הרטרו של השעון. הלוח של השעון קריא ונקי, כשאוריס בחרה לוותר על תצוגת תאריך ושילבה בשעון שני לוחות כרונוגרף קטנים בשעה 9 (לוח שניות קטן) ובשעה 3 של השעון (כרונוגרף ל-30 שניות). המראה שמתקבל בתצורה זו מזכיר את גרסאות הכרונוגרף של אומגה, כשאין ספק כי הוא נעים יותר למראה לעומת דגמי הכרונוגרף בתצורת 6-9-12 מבוססי מנגנוני Valjoux.

אוריס בחרה במגנון ה-SW 510 מבית Sellita עבור השעון החדש, שמגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות, כשהוא פועל בתדר של 4Hz ומצויד ב-27 אבנים במנגנון. אוריס תשווק את השעון בשתי גרסאות, הגרסה הראשונה תגיע עם רצועת עור חומה, עם תג מחיר של 3,800 אירו, בעוד הגרסה שמגיעה עם צמיד מתכתי תגיע עם תג מחיר של 4,000 אירו, כשהשעונים החדשים בסדרת הכרונוגרף של אוריס יהיו זמינים לרכישה באופן מיידי אצל משווקים מורשים של החברה ברחבי העולם.