חודש נובמבר מצויין מזה כ-15 שנים ברחבי העולם כחודש המודעות לבעיות הבריאות הגבריות – הן פיזיות והן נפשיות. האירועים עצמם מכונים “מובמבר” (Movember – הלחם של המילים Moustache ו-November), ובמסגרתם, גברים המשתתפים ברחבי העולם נדרשים לטפח שפם בלבד. האירועים זוכים להצלחה ולמשתתפים רבים, וגיוס של סכומי כסף גבוהים לצורך מחקר בתחומים הרלוונטיים.

מפאת היותם של אירועי מובמבר כאלו אשר נועדו להגביר את המודעות, והם אירועים ללא מטרות רווח, לא הופתעו לשמוע על כך שאוריס (Oris) בחרה להשיק שעון במיוחד לרגל אירועים אלו. זוהי למעשה השנה השלישית ברציפות בה אוריס משיקה שעון לכבוד אירועי מובמבר, ועוד אחת מיני פעמים רבות בהן אוריס משיקה שעון אשר מיועד להגביר מודעות לתחלואות העולם – כאשר הפעם האחרונה הייתה במסגרת דגמי אוריס 2019, שם הושקו דגמי הצלת האוקיינוסים במהדורות מוגבלות ומרשימות.

בניגוד מוחלט לפרו-פיילוט X, הסקלטון עם מנגנון האינהאוס החדש עלו דיווחנו לכם ממש לאחרונה, אוריס לא פנו ליצור שעון מאפס לכבוד המאורע, אלא הלכו לשנת 1970, אז השיקה היצרנית את ה-Chronoris, הכרונוגרף הראשון של החברה. הכרונוריס המקורי עוצב בהשראת העולם המוטורי, וזכה להצלחה מרובה בזמנו. כשעון כזה – לא פלא שאוריס בחרה דווקא בדגם הזה לצורך קידום והגברת המודעות למובמבר. תגידו שלום לאוריס מובמבר 2019, או לפי הרפרנס – 01 733 7737 4034-Set LS

Oris Movember
הנצחה לדגם מצליח מהעבר של אוריס – ללא כרונוגרף, לרגל אירועי מובמבר 2019 (מקור: אתר אוריס הרשמי)

קוטר הקייס עומד על כ-39 מ”מ, עשוי פלדת אל חלד והוא עמיד למים בעומק של עד 100 מטרים. הלוח צבוע בשחור, והוא נאמן במיוחד למקור עם שילוב של חום בהיר על גבי המרקרים של השעות והשניות. מחוגים זהובים עם סופר לומינובה ומחוג שניות אדום מסיימים את המראה הוינטג’י של הלוח, שמכיל גם קומפליקציית תאריכון בשעה 3. זוג כתרים מעטרים את השעון בשעות 2 ו-4, כאשר אחד מיועד לכיוון השעה, ואחד מיועד לכיוון הבזל הפנימי המסתובב.

המנגנון הוא הקליבר 733, מנגנון שמבוסס על הסליטה SW200-1 – מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של כ-38 שעות ותדר עבודה של כ-28,800 פעימות בשעה (4Hz). גב הקייס כאן לא שקוף, ומיועד להנציח את יעודו של השעון לכבוד חודש מובמבר.

oris movember 2019 rear
גב קייס לא שקוף שנועד להנציח את אירועי מובמבר 2019 (מקור: אתר אוריס הרשמי)

השעון זמין לבחירה על גבי אחת משלוש רצועות – רצועת עור חומה, רצועת חוליות מפלדת אל חלד, ורצועת נאטו. הגרסה שהגורו התלהב ממנה היא דווקא הגרסה עם רצועת העור, רצועה שמשלימה היטב את המראה הוינטג’י. – עליה גם מוטבע השפם המפורסם של חודש מובמבר. ורק כדי שבעלי השעון לא ישכחו את מקורותיו הוינטג’יים, מתחת למרכז הלוח ישנו הכיתוב המוזהב Chronoris (למרות שבמקרה זה, השעון נטול כרונוגרף). השעון הזה זמין למכירה כבר כעת, במהלך חודש נובמבר, במחיר של כ-1,900 יורו על גבי רצועת עור או נאטו, בעוד הגרסה עם צמיד החוליות תעלה כ-2,100 יורו. כמו כל אחד מהשעונים להגברת מודעות מבית אוריס, גם במקרה זה היצרנית תתרום סכום כסף ממחירו של כל שעון שנמכר מדגם זה.

לאתר אוריס העולמי