אחד משעוני הצלילה האהובים ביותר בקרב חובבי שעונים הוא שעון האוריס סיקסטי פייב. שעון צלילה במראה וינטאג’י, שאחד מסימני ההיכר שלו הוא הזכוכית הכיפתית שלו, ביחד עם לוחות בגוונים מיושנים. אל ליין השעונים המיוחד הזה צירפה בימים האחרונים אוריס שעון חדש – אוריס סיקסטי פייב גלואו (זוהר,בוהק), שעון עם נגיעות ירוקות במיוחד. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

אוריס סיקסטי פייב גלואו – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני הסיקסטי פייב. גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 12.8 מ”מ. הוא מגיע עם הבזל החד כיווני ועם כתר מתברג.

אוריס סיקסטי פייב גלואו. מקור - Monochrome Watches.
אוריס סיקסטי פייב גלואו. מקור – Monochrome Watches.

לשעון החדש אוריס בחרה בלוח בגוון אפור בגימור מדורג. הצבע האפור מהווה רקע נפלא לאינדקסי השעות ומחוגי השעון, שצבועים בצבע ירוק-טורקיז. שילוב הצבעים הזה מקנה לשעון מראה זוהר ומכאן גם השם שלו – Glow.

לוח אפור במראה מדורג עם אינדקסים ומחוגים צבועים בירוק-טורקיז. מקור - Monochrome Watches.
לוח אפור במראה מדורג עם אינדקסים ומחוגים צבועים בירוק-טורקיז. מקור – Monochrome Watches.

אוריס תשווק את השעון בשתי גרסאות. גרסה אחת תגיע עם רצועת עור שחורה. הגרסה השניה תגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד עם סוגר מתקפל.

אוריס סיקסטי פייב גלואו – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את מנגנון הדגל של אוריס. לא, אנחנו לא מתכוונים לאוריס 400. אנחנו מתכוונים לאוריס 733, או בשמו המסחרי – סליטה SW-200. מנגנון שנמצא באינספור שעונים של אוריס.

מגיע עם רצועת עור או צמיד העשוי מפלדת אל-חלד. מקור - Monochrome Watches.
מגיע עם רצועת עור או צמיד העשוי מפלדת אל-חלד. מקור – Monochrome Watches.

האוריס 733 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אוריס ממשיכה להרחיב את ליין שעוני הסיקסטי פייב שלה. הגרסה החדשה מביאה איתה צבע שאמור לדמות את מי האוקיינוס, כך שאם תרצו, מדובר בסוג של התכתבות עם ה-DNA של שעוני הסדרה – שעוני צלילה בראש ובראשונה. מעבר לעובדה שמדובר במראה של מי הים, הצבע החדש הוא סוג של שדרוג לכיוון המודרני לגוונים הקיימים כיום בשעוני הסדרה – צבעים חמים בעיקר ובגוונים מיושנים. גם כאן יש מעט נגיעות של וינטאג’ בגוון האפור והשילוב של הירוק, אבל בהחלט אפשר לראות בצבעים הללו גם נגיעות מודרניות עדכניות.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, אוריס משיקה שתי גרסאות לשעון החדש. אחת תגיע עם רצועת עור והשנייה תגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד. הדגם הראשון, רפרנס 01 733 7707 4053-07 5 20 89, הדגם עם רצועת העור, יגיע במחיר של 1,800 אירו. השעון עם הצמיד מפלדת אל-חלד, רפרנס 01 733 7707 4053-07 8 20 18, יגיע במחיר של 2,000 אירו.

אוריס סיקסטי פייב גלואו. מקור - Monochrome Watches.
אוריס סיקסטי פייב גלואו. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

כמו כל שעוני סדרת הסיקסטי פייב. סליחה, כמו כל השעונים של אוריס. הרבה שעון בקצת כסף. וכמו שאנחנו כותבים כמעט בכל כתבה על אוריס – היינו שמחים לראות יותר את מנגנון הבית של אוריס ולא את הסליטה המהולל והמפורסם. בנוגע לשעון עצמו – אם ליין הסיקסטי פייב סקרן אתכם תמיד, אבל הצבעים שלו קצת הפריעו לכם, אוריס מאפשרת לכם לבחור בצבע שונה מאוד מכל מה שהיה בסדרה עד היום, רענן יותר ומודרני יותר, מבלי לאבד מהמראה הוינטאג’י המיוחד שמאפיין את שעוני הסדרה הזאת.

למעבר לאתר של אוריס.