בין כל מה שסקרנו עד עכשיו, אוריס (Oris) נמנית על היצרניות אשר נמצאות בבעלות פרטית. נכון, גם פטק פיליפ נמצאת בבעלות פרטית, וגם רולקס וטודור, ובתכלס – אין חשיבות אדירה לכך שמדובר ביצרן פרטי או כזה שנמצא בבעלות תאגידית פרט לעצם הידיעה על הנושא. יחד עם זאת – מבין החברות שצויינו כאן, השעונים של אוריס הם הנגישים ביותר מבחינת מחיר, ובנוסף – תמיד מחמם לגורו את הלב לראות יצרניות אשר מנוהלות על ידי בני משפחה שעוסקים בתחום במשך שנים על גבי שנים, ממקום של תשוקה ואהבה לשעונים.

לכן, מאוד התרשמנו מההצגה של אוריס במהלך תערוכת באזלוורלד 2019. היצרנית הציגה מגוון שעונים חדשים כאשר מוטיב שעוני הטיסה ושמירה על הים לוקחים תפקיד חשוב בליין שלה. בדגמי אוריס 2019 לא חסרו גם מהדורות מוגבלות ומיוחדות, שהרשימו אותנו מאוד – והן כאן לפניכם:

אוריס אקוויס – מהדורה מוגבלת שלישית של סדרת “שונית המחסום” -Oris Aquis Great Barrier Reef Limited Edition III

השעון הראשון אותו נסקור הוא גרסה מיוחדת של האקוויס, גירסא שלישית במספר מסוגה שתיוצר בהיקף מוגבל כחלק מסדרת ה-Great Barrier Reef. קוטר הקייס עומד על  43.5 מ”מ עשוי פלדת אל חלד, צמיד חוליות, לוח בצבע טורקיז מהמם, חוגת שניות נפרדת בסביבות השעה 9 ותאריכון ייחודי של אוריס אשר בנוי סביב מרכז הלוח. המנגנון המניע הוא אוריס 743, עם רזרבת כוח של 38 שעות וקצב עבודה של 28,800 פעימות בשעה. דגם זה ייוצר בהיקף של כ-2000 יחידות בלבד, ועלותו תעמוד על כ-2450 יורו. השעון יהיה זמין לרכישה החל מיוני הקרוב.

oris great barrier reef 2019
מהדורה מוגבלת בכ-2000 יחידות בלבד (צילום: צוות ווטש גורו)

מהדורת האוקיינוסים הנקיים של אוריס – Oris Clean Ocean Limited Edition

מהדורה מוגבלת נוספת היא דגם ה-Clean Ocean Limited Edition. בניגוד לאופציה הקודמת, כאן מדובר בשעון בקייס בקוטר 39.5 מ”מ עשוי פלדת אל חלד, צמיד חוליות, ולוח טורקיז. ייחודו של השעון צפוי להיות בגב הקייס – שם ישנה לוחית מוטבעת בגב עצמו, אשר עשוייה מפלסטיק ממוחזר. לטענת אוריס, כל לוחית שכזאת ייחודית בפני עצמה, ואין שתי לוחיות זהות – וכתוצאה מכך, אין שני שעונים זהים. מחרי השעון עומד על 2200 יורו והוא ייוצר בהיקף של כ-2000 יחידות בלבד.

Oris Aquis Clean Ocean
מימין- ה-Oris Aquis Clean Ocean Limited Edition, משמאל – הלוחית הייחודית לכל שעון (צילום: צוות ווטש גורו)

אוריס אקוויס GMT עם תאריכון – Oris Aquis GMT Date

הבא בתור הוא שעון סדרתי לחלוטין, אבל עם מראה לא פחות מהמם. זהו ה-Oris Aquis GMT Date, האקוויס הראשון אי פעם שצויד, סוף כל סוף, בקומפליקציית GMT (אזור זמן נוסף). הביצוע נראה מעולה – קייס בקוטר 43.5 מ”מ עשוי פלדת אל חלד, מגוון אפשרויות לצמיד (גומי, חוליות), התאריכון הייחודי של אוריס ובזל עם סימוני 24 שעות עליו בצבע שחור, שמהווה ניגודיות מעניינת ללוח הכחול. המנגנון הוא האוריס 798, עם רזרבת כוח של 42 שעות. מחיר השעון – 2200 יורו.

ORIS AQUIS GMT 2019
סוף סוף קומפליקציית GMT באוריס אקוויס (צילום: צוות ווטש גורו)

אוריס סיקסטי פייב – Oris Sixty Five

כאן מדובר באחד הרענונים המעניינים שראינו בתערוכה. סדרת ה-Sixty Five של אוריס היא סדרת שעוני צלילה של אוריס אשר מעוצבת בהשראת שעוני צלילה מהעבר – או במילים אחרות, עיצוב וינטג’י – ופרט לעדכון של לוחות בצבעים חדשים ואפשרויות חדשות לרצועות – הרענון גם כולל לראשונה באוריס וריאציה מעניינת ביותר – טוטון אשר משלב בין פלדה וברונזה. מסקרן מאוד לראות איך השעון הרלוונטי ייראה בעוד מספר שנים. טווח המחירים בסדרה זו – בין 1950 יורו ל-2200 יורו.

אוריס פיילוט ביג קראון – Oris Pilot Big Crown

משעוני צלילה וינטג’יים משהו לשעוני טיסה וינטג’יים עוד יותר – גם סדרת הביג קראון של אוריס עברה מספר עדכונים מעניינים. מחירם של השעונים החדשים נע בין 1550 יורו ל-2200 יורו, והם זמינים במגוון גדול של סוגי צמידים ומספר צבעי לוחות, כפי שניתן לראות בוידאו שצלמנו בתערוכת באזלוורלד:

אוריס אקוויס דייט רליף – Oris Aquis Date Relief

דגם חדש בליין האקוויס של אוריס – כמובן עם מוטיב ימי שמיושם היטב על הלוח והבזל. שני אלו הינם בצבע כסוף, הקייס עשוי פלדת אל חלד בקוטר 43.5 מ”מ, והוא זמין על גבי צמיד חוליות עשוי פלדת אל חלד, צמיד גומי שחור או אדום, וצמיד עור אפור. השעון מונע על ידי מנגנון אוריס קליבר 733, פועל בתדר של 28,800 פעימות בשעה ועם רזרבת כוח של 38 שעות. עלות השעון – בהתאם לסוג הרצועה, בין 1750 יורו ל-1950 יורו.

oris aquis relief
דגם חדש עם מגוון רצועות לבחירה (צילום: צוות ווטש גורו)

לאתר אוריס העולמי