כשאנחנו חושבים על אוריס, אנחנו חושבים על סדרת שעוני האקוויס של החברה, אחת מהסדרות האייקוניות והקלות ביותר לזיהוי בעולם השעונים. אבל בקולקציית השעונים של אוריס קיימים עוד מגוון רחב של סגנונות של שעונים, ביניהם שעוני טיסה נהדרים ותתפלאו, אפילו שעוני דרס. בימים אלו משיקה אוריס זוג שעונים חדשים – אוריס Artelier S – שמציגים אלגנטיות עדינה, על גבול הפשטות. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

אוריס Artelier S – מפרט טכני

השעונים החדשים של אוריס מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 38 מ״מ. השעונים מגיעים עם גימור מוברש, עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי.

לוח ירוק יער. מקור - Monochrome Watches.
לוח ירוק יער. מקור – Monochrome Watches.

לוחות השעונים אלגנטיים מאוד, או אם תרצו – פשוטים מאוד. שעון אחד מגיע עם לוח בצבע ירוק, השעון השני מגיע עם גוף בצבע שחור. שני השעונים מגיעים עם גימור קרני שמש, עם טבעת שעות-דקות עדינה מאוד המודפסת על הלוח ועם מחוגים בציפוי רודיום עם מילוי סופר לומינובה.

הלוח השחור. מקור - Monochrome Watches.
הלוח השחור. מקור – Monochrome Watches.

אמרנו שעונים פשוטים למראה? השעונים מגיעים אפילו ללא תאריכון, מה שמעניק להם מראה נקי מאוד, ללא הפרעות. השעונים מגיעים עם רצועת עור בגוון חום כהה (בשעון עם הלוח הירוק) או רצועת עור חלקה בגוון שחור (בדגם עם הלוח השחור).

אוריס Artelier S. מקור - Monochrome Watches.
אוריס Artelier S. מקור – Monochrome Watches.

אוריס Artelier S – מנגנון

בתוך השעונים משלבת אוריס את מנגנון אוריס 733 שלה, מנגנון הבית הותיק והאמין שלה. כשאנחנו אומרים מנגנון הבית, אנחנו לא מתכוונים למנגנון שמיוצר אינהאוס, שכן ה-733 מבוסס על קליבר SW200 של סליטה. אותו מנגנון מוכר של אוריס עם הרוטור האדום שנמצא במגוון רחב של שעונים של החברה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שני שעוני דרס אלגנטיים חדשים מבית אוריס, שמזכירים-מחדשים לנו שאוריס יודעת לעשות גם שעוני דרס ולא רק שעוני צלילה ושעוני טייסים. אוריס לוקחת בשעונים האלה את המונח ״Keep It Simple״ לרמות אחרות לגמרי, כשהשעונים הללו, במבט ראשון, שני ושלישי, עדינים מאוד, עם הלוחות הנקיים שלהם, כשמלבד הלוגו של אוריס, שנמצא על הלוח השחור ועל לוח הירוק יער וכמובן אותה טבעת שעות-דקות עדינה מאוד, אנחנו לא מוצאים כלום על לוחות השעונים.

שעון דרס מינימליסטי. מקור - Monochrome Watches.
שעון דרס מינימליסטי. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של אוריס מגיעים בייצור סדרתי, כשהם זמינים לרכישה באופן מיידי. השעון הראשון, רפרנס 01 733 7762 4054-07 5 20 69FC, הוא הדגם עם הלוח השחור. השעון השני, רפרנס 01 733 7762 4057-07 5 20 70FC, הוא השעון עם הלוח הירוק. תג המחיר של שני השעונים עומד על 1,900 פרנקים שוויצריים.

אוריס Artelier S. מקור - Monochrome Watches.
אוריס Artelier S. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

אם שמתם לב, המילה שחוזרת על עצמה מספר פעמים בכתבה הזאת היא פשטות. שעוני דרס במהות שלהם אמורים להיות שעונים במראה פשוט ואלגנטי ככל האפשר, עם עיצוב מינימליסטי. כמעט כמו תמיד בשעונים של אוריס שמגיעים עם קליבר 733 על גרסאותיו השונות, אנחנו חייבים להזכיר שהיינו שמחים לראות מנגנון קצת יותר מתקדם, אם כי בשעוני דרס, שאמורים להיות פחות שעונים יומיומיים, יכול להיות שרזרבת הכוח היא עניין קצת פחות משמעותי.

למעבר לאתר של אוריס.