אוריס השוויצרית הפכה בשנים האחרונות לאחת החברות המזוהות ביותר עם יוזמות סביבתיות ובמיוחד בכל הקשור לשמירה על האוקיינוס ומקורות מים ברחבי העולם. אל סדרת השעונים של החברה שההכנסות מהמכירה שלהן מוקדשת לארגונים סביבתיים העוסקים בשימור אגמים וימות שונות ברחבי העולם מצטרפת גרסה חדשה – אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת. אין כאן עיצוב חדש, אין כאן משהו שלא ראינו בעבר, אבל המטרה חשובה – אז אנחנו לגמרי בעד לפרגן לאוריס … 

אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת – מפרט טכני 

שונית קאריספורט היא שונית המחסום השלישית בגודלה בעולם ושונית המחסום היחידה בארצות הברית והיא נחשבת לאתר צלילה פופולרי במיוחד. שינויי האקלים ותקנות סביבתיות מקלות, גרמו לירידה משמעותית בשונית – ירידה של 98 אחוזים ב-50 השנים האחרונות. קרן שונית האלמוגים (Coral Reef Foundation) הינה ארגון ללא מטרת רווח אשר פיתח שיטה לגידול והשתלת אלמוגים בהיקף אדיר, אשר אמור לסייע במאבק בחלק מהנזקים שכבר נגרמו לשונית. הקרן מתכננת להשתיל בסוף 2020 כ-30,000 אלמוגים בודדים לשונית והמטרה שלהם היא לשחזר כמה שיותר אלמוגים וגיוס תשומת לב למטרה החשובה. אוריס נרתמה לסייע למטרה החשובה הזאת כבר בתחילת השנה עם שעון GMT בגוף העשוי מזהב 18 קראט. השעון הגיע עם תג מחיר של 19,000 דולרים ואוריס ייצרה 50 יחידות בסך הכל ממנו. 

אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת. מקור - Hodinkee.
אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת. מקור – Hodinkee.

למאמץ הזה ולמטרה החשובה הזאת מצטרף כאמור שעון חדש, בגרסה קצת יותר עממית ותקציבית, בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. אמנם מדובר גם כאן במהדורה מוגבלת, אבל כזאת שמגיעה במספרים גדולים הרבה יותר, של 2,000 יחידות שישווקו ברחבי העולם.

אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת. מקור - Hodinkee.
אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת. מקור – Hodinkee.

השעון יגיע בגוף בקוטר של 43.5 מ”מ עם לוח כחול המדמה את צבע הים בשונית עם קומפליקציית GMT. עיגול פנימי עם 24 ספרות בצבעים לבן-כתום עליו מצביע מחוג לבן-כתום מציג את אזור הזמן השני כשאוריס משלבת תאריכון בשעה 3 בלוח השעון. 

קומפליקציית GMT וגוף בקוטר של 43.5 מ"מ. מקור - Hodinkee.
קומפליקציית GMT וגוף בקוטר של 43.5 מ”מ. מקור – Hodinkee.

השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים והוא יהיה זמין עם צמיד מפלדת אל-חלד או רצועת גומי טבעי.

אוריס Carysfort Reef מהדורה מוגבלת – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 798 של אוריס. מנגנון GMT אוטומטי המבוסס על קליבר SW330-1 של סליטה, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. 

רצועת הגומי הכתומה. מקור - Worn and Wound.
רצועת הגומי הכתומה. מקור – Worn and Wound.

המנגנון מגיע עם 25 אבני חן ועם רזרבת כוח של 42 שעות. 

מה חדש בעצם?

כבר אמרנו לכם, ראינו כבר את השעון הזה בגרסאות שונות של אוריס, ראינו כבר שעון (מזהב 18 קראט אמנם ויקר פי כמה, אבל עדיין …) דומה המוקדש למטרה החשובה כל כך הזאת, אבל עדיין אי אפשר שלא להעריך את המחויבות העמוקה של אוריס לארגוני שמירה על הסביבה ברחבי העולם.

כמה זה עולה לנו? 

3,000 דולרים לשעון עם צמיד פלדת האל-חלד או 2,800 דולרים לגרסת צמיד הגומי שמגיע בצבע כתום, כשאתם יודעים שהכסף שאתם משלמים עוזר להצלת אחת משוניות המחסום הגדולות בעולם. תודו שזה יופי של פתיח לשיחה … 

השורה התחתונה 

אין ספק שאוריס נהנית לא מעט מיחסי הציבור סביב השעונים הללו והקשר שלה עם אותם ארגונים סביבתיים, אבל אוריס יכלה להשקיע את הכסף הזה בסלב אינסטגרם כזה או אחר שהיה מביא לה מן הסתם הרבה יותר לייקים ועוקבים, כך שאפשר לשים את הציניות בצד ולהגיד שאפו לאוריס על העזרה החשובה כל כך לארגונים הללו. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.