לפני קצת יותר משנתיים השיקה אוריס את שעון ה-Dat Watt הראשון שלה. הביטוי Dat Watt מגיע מגרמנית, כשמהמשמעות שלו היא – “The Wadden Sea” – ים ואדן. ים ואדן הוא אתר מורשת עולמי של אונסק״ו, כשאפשר למצוא בו מחזורי גאות ושפל מדהימים יום-יומיים, מישורי בוץ רחבים, תעלות גאות ושפל עמוקות ועוד. במסגרת שיתופי הפעולה הנרחבים שלה עם ארגונים לשימור ימים מסביב לעולם, אוריס ממשיכה את שיתוף הפעולה עם מזכירות ים ואדן המשותפת (The Common Wadden Sea Secetariat), עם שעון חדש, אוריס Dat Watt Edition II, כשהפעם ההשראה לשעון מגיעה מביצות המלח שבים ואדן. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

אוריס Dat Watt Edition II – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני האקוויס של החברה. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד והוא מגיע בקוטר של 43.5 מ״מ. השעון מגיע עם בזל חד כיווני, עם אינסרט קרמי בגימור אפור מוברש.

אוריס Dat Watt Edition II. מקור - Monochrome Watches.
אוריס Dat Watt Edition II. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח בצבע ירוק בהיר, עם גימור קרני שמש, כשהחלק העליון של לוח השעון בהיר יותר והחלק התחתון כהה יותר.

לוח השעון עם התאריכון העגול ועם לוח השניות הקטן. מקור - Monochrome Watches.
לוח השעון עם התאריכון העגול ועם לוח השניות הקטן. מקור – Monochrome Watches.

אוריס משלבת בלוח השעון טבעת היקפית פנימית חלולה, מסביבה אנו מוצאים את ספרות התאריכון, כשבתוך הטבעת הזאת, בשעה 9, אנו מוצאים לוח שניות קטן.

אוריס Dat Watt Edition II. מקור - Monochrome Watches.
אוריס Dat Watt Edition II. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם צמיד פלדת האל-חלד המוכר של אוריס, כשאוריס תצרף לשעון רצועת גומי כחולה, כשהצמיד והרצועה יגיעו עם אבזם עם הארכת צלילה. השעון יגיע באריזה עם כלי להחלפה מהירה של הצמיד והרצועה.

אוריס Dat Watt Edition II – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר אוריס 743, המנגנון המוכר של אוריס המבוסס על קליבר SW220-1 של סליטה. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. השעון מגיע עם גב מוצק, כך שלא נוכל לראות את המנגנון, מה שכן נוכל לראות הוא את הגב המוצק של השעון, עליו נמצא תחריט של ים ואדן, עם המספר של השעון במהדורה המוגבלת – XXXX/2009.

גב השעון עם התחריט של ים ואדן. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון עם התחריט של ים ואדן. מקור – Monochrome Watches.

את הגרסה הספציפית הזאת של המנגנון, עם התאריכון בתוך העיגול הפנימי בלוח השעון ולוח השניות הקטן ראינו כבר במספר מהדורות מוגבלות של אוריס. את התלונה הקבועה שלנו על המנגנונים של אוריס, נשאיר לפעם אחרת …

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2009 הכריז אונסק״ו על ים ואדן כאתר מורשת עולמי. השעון החדש של אוריס מגיע במהדורה מוגבלת של 2009 יחידות, ממש כמו השעון הקודם שהוקדש לים ואדן. אם אנחנו מחפשים דימיון נוסף בין השעון הקודם לבין השעון הזה, אפשר למצוא אותו בלוח השעון. גם בשעון הקודם הציגה אוריס לוח עם גימור מדורג, כשהחלק העליון של לוח השעון בהיר יותר והחלק התחתון כהה יותר, ככל הנראה בהשראת פערי הגאות והשפל שניתן למצוא בים ואדן באופן יום-יומי.

ההשראה ללוח השעון. מקור - Monochrome Watches.
ההשראה ללוח השעון. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 734 7734 4197-SET, מגיע במהדורה מוגבלת של 2,009 יחידות כאמור. תג המחיר שלו עומד על 2,900 פרנקים שוויצריים, כשהוא יגיע כאמור באריזה מיוחדת, עם כלי להחלפה מהירה בין הרצועה והצמיד.

אריזת השעון. מקור - Monochrome Watches.
אריזת השעון. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

אוריס ממשיכה את מסורת המהדורות המוגבלות שלה שמגיעות בשיתוף פעולה עם ארגונים סביבתיים, אתם כבר יודעים שאנחנו אף פעם לא מתלוננים כשהשעונים מגיעים עם מטרה מיוחדת כל כך, אז סביר להניח שאתם כבר יכולים לנחש לבד מה אנחנו חושבים על השעון הזה, במיוחד בהתחשב בעובדה שתג המחיר שלו דומה למחירים של שעוני אקוויס רגילים, מה שהופך אותו למשתלם עוד יותר.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.