כשהגורו שומע אוריס, הוא חושב מיד – אקוויס. אבל מסתבר שלאוריס יש עוד שעונים חוץ מאקוויס, פוינטר או שעוני ברונזה. אוריס Rectangular. סדרת שעונים שמסתבר שלא רק הגורו כמעט ושכח ממנה, אלא גם רבים ממגזיני שעוני היוקרה מסביב לעולם. אז כדי שלא נשכח אותה וכדי שגם אתם תכירו אותה, החליטה אוריס לרענן את הסדרה הזאת, עם ארבעה שעונים חדשים. הגורו יצא להכיר אותם מקרוב.

אוריס Rectangular – מפרט טכני

אז כפי שבוודאי הצלחתם להבין מהתמונות ומהשם של השעונים הללו, מדובר לפני הכל בשעונים מרובעים. השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד ברוחב של 25.5 מ”מ ובגובה של 38 מ”מ.

אוריס Rectangular. מקור - Watchilove.
אוריס Rectangular. מקור – Watchilove.

כפי שציינו בפסקת הפתיחה, לא מדובר בסדרת שעונים חדשה. אוריס מרעננת את הסדרה עם ארבעה דגמים חדשים. השעונים מגיעים בממדים חדשים, עם לוח בעיצוב חדש ועם רצועות עור.

אוריס Rectangular. מקור - Watchilove.
אוריס Rectangular. מקור – Watchilove.

השעונים הם כאמור שעוני יוניסקס. שעונים המיועדים לגברים ולנשים. אוריס שילבה מעין “מדרגה” בצדדים של גוף השעון, אשר מעניקים לו מראה בולט יותר. בנוסף, אוריס שילבה רגלי שעון מעוקלות, אשר משפרות את נוחות הענידה של השעון.

לוח בגוון בורדו עם רצועת עור תואמת. מקור - Watchilove.
לוח בגוון בורדו עם רצועת עור תואמת. מקור – Watchilove.

לוחות השעונים, שמגיעים בלבן, כחול, אנתרציט ובורדו, מגיעים בעיצוב המושפע מאוד מסגנון הארט דקו. מעין מסגרת בצורת פסי רכבת נמצאת בחלק החיצוני של לוח השעון. מסגרת נוספת, קטנה יותר, יוצרת מלבן פנימי. אוריס בחרה לשלב בשעון את הספרות 3,9 ו-12, כשבמקום הספרה 6 אנו מוצאים את חלונית התאריכון.

לוח לבן עם רצועת עור צהובה. מקור - Watchilove.
לוח לבן עם רצועת עור צהובה. מקור – Watchilove.

השעונים מגיעים כאמור עם רצועות עור, כאשר אוריס שילבה בשעונים מנגנון מהיר להחלפת הרצועות.

אוריס Rectangular – מנגנון

כל השעונים בסדרה מגיעים עם קליבר אוריס 561. מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 38 שעות.

קליבר אוריס 561 בתוך השעונים. מקור - Watchilove.
קליבר אוריס 561 בתוך השעונים. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

לפני הכל, אוריס מזכירה לנו את אחת הסדרות הפחות מוכרות שלה. אולי יהיה נכון יותר להגיד אחת הסדרות הפחות פופולריות שלה. אוריס משיקה כאמור ארבעה דגמים חדשים, בגוף בעיצוב חדש, עם פרופורציות חדשות, לוח חדש וכאמור רצועות עור צבעוניות וקלילות יותר למראה.

רענון מקיף לסדרת השעונים המרובעים של אוריס. מקור - Watchilove.
רענון מקיף לסדרת השעונים המרובעים של אוריס. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

אוריס משיקה ארבעה שעונים חדשים בסדרה.

אוריס Rectangular - הדגמים החדשים. מקור - Watchilove.
אוריס Rectangular – הדגמים החדשים. מקור – Watchilove.

תג המחיר של כל השעונים זהה והוא עומד על 1,800 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

אם תמיד רציתם קרטייה, או שעון מרובע כלשהו או שעון בסגנון הארט-דקו ולא היה לכם את התקציב – תתחדשו. קצת יותר ברצינות? כמו תמיד, אוריס משיקה סדרת שעונים עם תמורה גבוהה למחיר. בניגוד לסדרות שעונים אחרות שלה, כאן מדובר בהעתק כמעט מושלם של קרטייה. אם זה טוב או לא טוב? הגורו משאיר לכם להחליט …