בשנת 1965 השיקה אוריס את שעון הצלילה הראשון שלה עם בזל חד-כיווני, ספרות זוהרות, קריסטל פרספקס ועמידות למים בעומק של עד למאה מטרים. 50 שנים לאחר מכן, השיקה אוריס גרסה מחודשת של השעון הזה, במה שיהפוך לסדרת ה-Sixty-Five (סדרת ה-65) של החברה, שעוני צלילה במראה וינטאג׳י, ששווקו במקביל לשעוני האקוויס שהגיעו עם מראה מודרני יותר. בשנת 2018 הציגה אוריס שעוני כרונוגרף בסדרת ה-65 בגוף ברונזה ולאחר מכן קיבלנו גם שעונים בגוף פלדת אל-חלד. בחודש שעבר השיקה החברה שעון חדש בסדרה – אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40 – כרונוגרף בגוף צנוע יותר, של 40 מ״מ. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40 – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 15.4 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים ומוברשים, כשהשעון מגיע עם כתר מתברג וגב מוצק.

אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40. מקור - TimeandWatches.
אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם בזל חד-כיווני עם אינסרט קרמי שחור, כשאוריס תציע את השעון עם רצועת עור צבי שחורה או עם צמיד פלדת אל-חלד.

אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40. מקור - TimeandWatches.
אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע כאמור עם קומפליקציית כרונוגרף, כשאוריס בוחרת בלוח שחור ונקי יחסית, עם שני לוחות קטנים בשעה 3 ובשעה 9, שתורמים למראה המאוזן של לוח השעון. הלוח בשעה 3 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות של השעון, כשהלוח בשעה 9 הוא לוח השניות של השעון. השעון מגיע עם אינדקסים עגולים, כשהאינדקס בשעה 6 הוא מלבני והאינדקס בשעה 12 הוא מחומש הפוך.

אוריס Sixty-Five כרונוגרף 40 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 771 של אוריס. מנגנון כרונוגרף אוטומטי המבוסס על קליבר SW-510 של סליטה. קליבר 771 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 48 שעות.

גב השעון. מקור - TimeandWatches.
גב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון כרונוגרף חדש בסדרת ה-Sixty-Five של אוריס, עם מראה מעודן יותר וקצת יותר קומפקטי, הודות לבחירה בקוטר של 40 מ״מ. השעון מציג בצורה נהדרת את המראה הוינטאג׳י בשילוב עם נגיעות מודרניות. רצועת עור הצבי של השעון מגיעה במסגרת שיתוף הפעולה של אוריס עם Cervo Volante, יצרנית מוצרי העור שמשתמשת בעור של צבאים שניצודים במסגרת מבצעים לדילול אוכלוסיית הצבאים באזורים מרוחקים בשוויץ, שם הכמויות הגדולות של צבאים פוגעות בסביבה.

השעון עם רצועת עור הצבי. מקור - TimeandWatches.
השעון עם רצועת עור הצבי. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

אוריס משיקה כאמור שתי גרסאות לשעון החדש. הגרסה הראשונה, רפרנס 01 771 7791 4054-07 6 20 01, תגיע עם צמיד פלדת האל-חלד. תג המחיר שלה עומד על 4,100 פרנקים שוויצריים. הגרסה השנייה, רפרנס 01 771 7791 4054-07 8 20 18, תגיע עם רצועת העור. תג המחיר שלה עומד על 3,900 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

שעון כרונוגרף נהדר של אוריס, שמשלב כאמור בצורה נהדרת עיצוב וינטאג׳י בנגיעות מודרניות, עם מנגנון כרונוגרף שוויצרי אמין. תג המחיר של השעון אולי נשמע גבוה מעט, אבל חשוב לזכור כי מדובר ביצרנית שוויצרית ובכרונוגרף שוויצרי, כששעונים דומים מבית לונג׳ין ואחרות נמכרים ברמת מחירים זהה.

לזכרו של טל בירה

טל בירה ז״ל, תושב קיבוץ בארי, נרצח ביחד עם בני משפחתו במתקפה האכזרית על הקיבוץ בשבת, ה-07.10.2023. טל היה חובב שעונים מושבע, כשהמותג האהוב עליו היה אוריס. קהילת שעוני יוקרה ישראל וכל חובבי השעונים בישראל כואבים את לכתו ומשתתפים בצער המשפחה ומקדישים את הכתבה הזאת לזכרו ומאחלים לכולנו, שמהיום והלאה, נראה רק שעות טובות!

טל בירה ז״ל.
טל בירה ז״ל.

למעבר לקולקציית שעוני הכרונוגרף של אוריס.