סדרת ה-Sixty Five של אוריס מציעה שעוני צלילה במראה וינטאג’י נפלא ובתג מחיר משתלם במיוחד. קצת לפני שהסתיימה לה שנת 2020, אוריס החליטה להרחיב את הסדרה הזאת, עם מהדורה חדשה. אוריס Sixty Five “שזוף” או “חום מדורג”. משהו בסדרת השעונים הזאת גורם לך לחשוב שכבר ראית את הגרסה הזאת, אבל אחרי בירור מעמיק של הגורו, מתברר כי מדובר בשעון טרי שמגיע אלינו היישר מפס הייצור של אוריס בחודש נובמבר 2020. אז מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו, שמרגיש משום מה שהוא עושה איתו היכרות מחודשת …

אוריס Sixty Five “שזוף” – מפרט טכני

השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ. הוא מגיע עם בזל קרמי שחור, אבל כאמור, גולת הכותרת שלו היא לוח השעון. אוריס בחרה בלוח בגוון חום מדורג (Gradient). הצבע הזה מעניק לשעון מראה חם ומעורפל מעט. בחלק מהדיווחים על השעון הזה קראו לו גם “Sunset” – שקיעה, הגורו בהחלט יכול להתחבר גם לתיאור הזה.

אוריס Sixty Five "שזוף". מקור - Wristreview.
אוריס Sixty Five “שזוף”. מקור – Wristreview.

אוריס שיכפלה את המראה המדורג של צבע השעון גם לחלק החיצוני של בזל השעון. שילוב הצבעים הזה מקנה לשעון מראה וינטאג’י עוד יותר מהשעונים הקודמים בסדרה.

אוריס Sixty Five "שזוף". מקור - Wristreview.
אוריס Sixty Five “שזוף”. מקור – Wristreview.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון, שמגיע על רקע שחור. הגורו היה שמח לראות את אוריס משלבת תאריכון דווקא בגוון חום, אבל הוא יוכל לחיות גם עם הגוון השחור.

אוריס Sixty Five “שזוף” – מנגנון

נכון שציפיתם לראות כאן קליבר 400? אז גם הגורו חשב. אבל לא. אוריס עדיין לא משלבת בשעון הזה את מנגנון הבית החדש והמשודרג של החברה. השעון מגיע עם מנגנון אוריס 733. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה המצויד ברזרבת כוח של 38 שעות. האוריס 733 הוא כמובן גרסה מותאמת של אוריס ל-SW200-1 של סליטה. אוריס משלבת אותו במגוון רחב של שעוני צלילה שלה.

אז מה חדש בעצם?

לוח בגוון חום מדורג שכאמור מקנה לשעון מראה וינטאג’י עוד יותר לעומת שעונים קודמים בסדרה ובעיקר מראה חמים יותר.

כמה זה עולה לנו?

אוריס תציע את השעון החדש עם בחירה בין רצועת עור או צמיד מתכתי. רפרנס  01 733 7707 4356-07 5 20 45 הוא הגרסה עם רצועת העור החומה והוא יגיע במחיר של 2,000 פרנקים שוויצריים. רפרנס 01 733 7707 4356-07 8 20 17 הוא הגרסה שמגיעה עם צמיד מתכת והמחיר שלה עומד על 2,200 פרנקים שוויצריים.

אוריס Sixty Five "שזוף". מקור - Wristreview.
אוריס Sixty Five “שזוף”. מקור – Wristreview.

צמיד המתכת של אוריס הוא צמיד בעל שלוש שורות של חוליות, כששורת החוליות המרכזית מגיעה בגוון חום-זהב, בדומה לבזל השעון וללוח השעון, מה שמקנה לו מראה טו-טוני.

השורה התחתונה

אוריס מציעה שעונים נהדרים במחיר אטרקטיבי ושווה כמעט לכל כיס. בניגוד לסדרת ה-AQUIS שמגיעה עם מראה מודרני יותר, סדרת ה-Sixty-Five מציעה מראה ופרשנות וינטאג’ית לשעוני צלילה. האוריס Sixty Five “שזוף” לוקח את המראה של הסדרה לכיוון וינטאג’י עוד יותר. הגורו היה שמח לראות בשעון הזה את הקליבר החדש של אוריס, גם אם זה אומר שהשעון יגיע עם תג מחיר גבוה יותר.

מראה וינטאג'י וחמים במיוחד. מקור - WristAdvisor.
מראה וינטאג’י וחמים במיוחד. מקור – WristAdvisor.

כרגע נראה שאוריס נמצאת בסוג של “תקופת ביניים”, כשגם חובבי המותג המושבעים ביותר לא יודעים איך לעכל. מצד אחד הקליבר החדש והמוצלח (לפחות על הנייר) כבר כאן ומצד שני אוריס ממשיכה להשיק שעונים עם מנגנונים ישנים יותר. אם אתם שואלים את הגורו? הוא לא היה ממהר לרכוש שעון חדש של אוריס, לפחות עד שלא נבין אם כל ליין השעונים של החברה עובר למנגנון החדש, או שמא אוריס מייעדת אותו לסדרות מסוימות.

למעבר לאתר של אוריס.