אחרי תקופה ארוכה של שקט, נראה שיש התעוררות מסויימת בשפהאוזן (IWC). ממש לאחרונה הושק הפיילוט כרונוגרף במהדורת ה-Racing Green המוגבלת, אותו פיילוט כרונוגרף מוכר עם לוח ירוק מהמם בהיקף ייצור סופר מצומצם של כ-1000 יחידות, וכעת אנו מתבשרים על שת”פ של יצרנית שעוני היוקרה עם משווקת השעונים “בוכרר”.

למי שלא מכיר – “בוכרר” היא אחת ממשווקות השעונים הגדולות בעולם. לחברה סניפים רבים בכל ברחבי העולם, והיקף המכירות שלה כה גדול שהוא מאפשר לה ליצור שיתופי פעולה מעניינים עם יצרניות שעוני היוקרה, ולמכור את תוצרי שיתופי הפעולה האלו באופן בלעדי בחנויות שלה, בהיקפים מצומצמים. שיתופי הפעולה של “בוכרר” אינם מוגבלים אך ורק לשעוני יוקרה, וכבר ראינו שת”פ שלהם עם יצרניות של רכבי ספורט אקזוטיים, אך ההתמקדות היא בעיקר בשעונים – כאשר בין התוצרים האחרונים ניתו למנות את המאסטר קולקשן של לונג’ין והמהדורה המוגבלת של האוריס סיקסטי פייב כרונוגרף שהושק במהדורת “כחול בוכרר” עוד לפני השקת הדגם הסדרתי.

IWC BUCHRER BLUE FRONT
ה-IWC פורטוגז כרונוגרף במהדורת בוכרר (מקור: אתר IWC הרשמי)

מי שזוכה ל”טיפול” של בוכרר בליין של שפהאוזן הוא לא אחר מהשפהאוזן פורטוגז, אחד הדגמים הוותיקים בליין של היצרנית. זהו השפהאוזן פורטוגז כרונוגרף רפרנס IW371492, שמבוסס על הפורטוגז כרונוגרף IW371446. כולם, באופן כללי, הם התוצרים האבולוציוניים של ה-3714 שהוצג לפני מעל שני עשורים, וניתן לראות את הקווים העיצוביים הדומים מאוד בשעונים אלו. על הפורטוגז כרונוגרף עצמו דיווחנו לכם בעבר במסגרת סקירת הוידאו המקיפה שערכנו לדגם, ומדובר באחד הדגמים האייקוניים והנחשקים של IWC – דגם שעבר שינויים מעטים ביותר במהלך שנות קיומו, והרוויח ביושר את המעמד שלו כשעון אייקוני.

IWC BUCHRER BLUE FRONT
לוח שמשתלט היטב על כל השטח הפנוי בחזית הקייס (מקור: אתר IWC הרשמי)

קייס עשוי פלדת אל חלד בקוטר של 40.9 הוא הבית והבסיס של יצירת האומנות החדשה הזאת. אחד המאפיינים שאנחנו אוהבים בסדרת הפורטוגז, שנוכח גם כאן, הוא “השתלטות” הלוח באופן כמעט מוחלט על כל המקום הפנוי בחזית הקייס, כאשר הבזל הינו לא יותר מטבעת זעירה וחלקה מסביב ללוח. והלוח עצמו מתחיל ממסילה שמשמשת למדידת השניות של קומפליקציית הכרונוגרף. כבר במסילה הזו, הכחול של בוכרר ניכר לעין, וזה ממשיך בכל רחבי הלוח והשעון – הספרות צבועות בגוון כחול דומה, וכך גם לגבי מחוג השניות הראשי של הכרונוגרף ומחוג ספירת הדקות בתת החוגה העליונה של הכרונוגרף. שאר המחוגים מצופים ברודיום. עמידות השעון למים עומדת על 30 מטרים, ובהתחשב ברצועה – אנחנו לא היינו נכנסים איתו אפילו למקלחת.

מתחת למכסה המנוע ישנו הקליבר IWC 79350, שמבוסס על ה-Valjoux 7750, מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בתדר 4Hz ולו רזרבת כוח של כ-44 שעות. התאכזבנו, במידת מה, ששעון שכזה מגיע עם מנגנון שאיננו אינהאוס. הקייס מתחבר לרצועת בד בצבע כחול, שמשתלבת היטב עם העיצוב הכללי, ולה תפרים בצבע כסוף בהיר. השעון ייוצר בהיקף של כ-365 יחידות בלבד, ועלותו תעמוד על כ-7,770 יורו. חוץ מהמנגנון, אנחנו התלהבנו.

IWC BUCHRER BLUE cover
הגב איננו שקוף – כנראה שיש פחות מה להשוויץ במנגנון… (מקור: אתר IWC הרשמי)

לאתר שפהאוזן העולמי