אנחנו אולי נמצאים כבר עמוק בתוך חודש פברואר, אבל לא מעט גופים מסחריים גדולים עדיין מסכמים את השנה שחלפה ומפרסמים לאט לאט נתונים מעניינים על השנה שהסתיימה. אחד הגופים האלה הוא ענקית המסחר המקוון eBay, שפירסמה בשבוע שעבר דו”ח מעניין שמסכם את שנת 2019 בכל הקשור למכירת שעוני יוקרה בפלטפורמת המכירות הפומביות המקוונת ואת העיצובים המובילים של שעונים (לא ברור מה בדיוק כוונת המונח) ב-eBay לשעוני יוקרה, כשבאופן מפתיע, או לא, תלוי איך אתם מסתכלים על זה, רולקס שולטת ללא עוררין בקטגוריה הזאת, כשהשעונים שלה תופסים את עשרת המקומות הראשונים !

לקנות שעון יוקרה באיביי ?

לפני שאתם קופצים וצועקים – שעוני יוקרה? ב-eBay? נציין שאם בשנים עברו לקנות שעון יוקרה ב-eBay או לקנות שעון רולקס באיביי היה משול ללשים את כספכם על קרן הצבי, הרי שבשנים האחרונות עשתה ענקית המסחר המקוון מאמצים כבירים לשפר את הזיהוי והמעקב אחר אותנטיות של שעונים שנמכרים באתר, כדי לגרום לרוכשים להרגיש בטוחים יותר.

בחזרה לדו”ח שפרסמה eBay. על פי הנתונים שמפרסת איביי, המותג רולקס אחראי על 25 אחוזים ממכירות שעוני היוקרה באתר (!), כשדגמי פלדת האל-חלד (שעוני ספורט) כמו הסבמרינר וה-GMT הם הדומיננטיים ביותר מבין הדגמים של רולקס.

עם זאת, בכל הקשור לשעונים היקרים ביותר שנמכרו באיביי, אנחנו מוצאים (בסדר יורד) את פטק פיליפ, ריצ’רד מיל ואודמר פיגה. שעון הרולקס הראשון ברשימה הוא רולקס פרלמסטר מאסטרפיס 18 קראט, שנמכר תמורת 100,001 דולרים, במקום החמישי.

חמשת השעונים היקרים ביותר שנמכרו באיביי בשנת 2019 –

  • פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן, בסכום סופי של 534,499.99 דולרים.
  • ריצ’רד מיל RM11 פלייבק כרונוגרף זהב אדום-טיטניום, בסכום סופי של 1480,000 דולרים.
  • אודמר פיגה מילינרי MC12 טורבילון פלטינה, בסכום סופי של 145,000 דולרים.
  • פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן מתיחה ידנית מזהב, בסכום סופי של 139,500 דולרים.
  • רולקס פרלמסטר מסטרפיס זהב אדום 18 קראט עם שיבוץ יהלומים 86285, בסכום סופי של 100,001 דולרים.
פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן. שעון היוקרה היקר ביותר שנמכר באיביי ב-2019. מקור - WatchPro.
פטק פיליפ גרנד קומפליקיישן. שעון היוקרה היקר ביותר שנמכר באיביי ב-2019. מקור – WatchPro.

הקטגוריה המעניינת ביותר והלא מובנת ביותר בדו”ח של איביי נקראת – Top 10 Watch Styles on eBay Globally. ככל שאנחנו מבינים, מדובר בעיצובים הפופולריים ביותר או כאלה שזוכים למספר הכניסות והצפיות הגבוה ביותר באתר, שם השעונים של רולקס תופסים את כל עשרת המקומות הראשונים ברשימה !

10 עיצובי שעוני היוקרה המובילים באיביי בשנת 2019. מקור- WatchPro.
10 עיצובי שעוני היוקרה המובילים באיביי בשנת 2019. מקור- WatchPro.

כמה שעוני יוקרה נמכרו באיביי ב-2019?

איביי מדווחת על מכירה של כ-2 מיליון שעוני יוקרה במהלך שנת 2019. באיביי לא מספקים הסבר או הגדרה מדויקת למה זה בדיוק שעון יוקרה, אפילו לא טווח מחירים כזה או אחר, כך שקשה להעריך האם מדובר במכירה של 2 מיליון שעונים בשווי ממוצע של כ-1,000 דולרים או 5,000 דולרים …

מותגי שעוני היוקרה המובילים באיביי ב-2019

עוד קטגוריה מעניינת שנחשפת מהדו”ח של איביי, מתייחסת למותגים המובילים באתר המכירות, שם אנו מוצאים כמה שמות מעניינים. במקום הראשון נמצאת כמובן רולקס, אבל אחריה ברשימה אנו מוצאים את אומגה, ברייטלינג, טאג הויר – שזוכה לפופולריות גבוהה מאוד בארצות הברית ופטק פיליפ.

על פי דו”ח שהתפרסם על ידי מורגן סטנלי בשנת 2018 והתייחס למותגים הנמכרים ביותר, רולקס ואומגה תפסו את שני המקומות הראשונים, כשקרטייה הייתה במקום השלישי. למקום הרביעי הגיעה לונג’ין ובמקום החמישי לפי סטנלי מורגן נמצאת פטק פיליפ. על פי אותו דו”ח, טאג הויר נמצאת במקום ה-8 ואילו ברייטלינג נמצאת במקום ה-17.