מגוון רחב של יצרניות שעונים מנסות לעשות ״אודמר פיגה״, או אם נרצה לדייק – רויאל אוק. אחת הבולטות שבהן היא מוריס לקרואה, יצרנית שעונים ״צנועה״ יחסית, שאת סדרת האייקון שלה משום מה לא יצא לנו להכיר יותר מדי כאן בגורו. התוספת האחרונה לסדרה הזאת הגיעה אלינו בסוף שנת 2021 – אייקון מאסטר גרנד דייט. שעון עם המון יומרות עיצוביות ומראה מבטיח במבט ראשון. האם הוא גם מצליח לקיים? יצאנו לבדוק.

אייקון מאסטר גרנד דייט – מפרט טכני

השעון החדש של מוריס לקרואה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר 45 מ״מ. מוריס לקרואה מתארת את גוף השעון כ״בעל קווים ספורטיביים״. השעון מגיע עם בזל ועליו 6 זוגות של ״טפרים״ או מעין צלעות, העוטפות את לוח השעון מכל צדדיו.

אייקון מאסטר גרנד דייט. מקור - TimeandWatches.
אייקון מאסטר גרנד דייט. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים, ניגוד חביב על יצרניות השעונים, שמדגיש את המראה של השעון.

אייקון מאסטר גרנד דייט. מקור - TimeandWatches.
אייקון מאסטר גרנד דייט. מקור – TimeandWatches.

למרות גוף הרויאל אוק של השעון, האלמנט הויזואלי הבולט ביותר בו הוא דווקא לוח השעון. מוריס לקרואה בחרה בלוח שעון כחול, עם מספר אלמנטים בולטים. האלמנט הראשון, כפי שאפשר להבין משם השעון, הוא הגרנד דייט. תאריכון גדול בן שתי ספרות בשעה 10 בלוח השעון. האלמנט השני הוא לוח קטן יותר מהלוח הגדול, המשמש בעצם כלוח השעות והדקות, או אם תרצו – כשעון בפועל. השעון הזה מגיע עם תבנית הקלו דה פרי (Clous De Paris) – מסמרי פריז. אם המונח הזה נשמע לכם מוכר, אתם לא טועים. מדובר בתבנית המוכרת של שעוני הרויאל אוק של אודמר פיגה.

שילוב גימורים שונים בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
שילוב גימורים שונים בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

הלוח הקטן הזה ממוקם ברבעון הראשון של לוח השעון, כשבתחתית שלו (בשעה 6), אנו מוצאים לוח שניות קטן. האלמנט העיצובי השלישי בלוח השעון הוא גלגל האיזון, אותו אנו רואים מבעד ללוח, בין השעות 7 ל-9.

אייקון מאסטר גרנד דייט – מנגנון

מוריס לקרואה משלבת בשעון את קליבר ML331 שלה. כמו דגמים אחרים בסדרת האייקון שלה, גם כאן מדובר במנגנון אינהאוס.

קליבר ML331 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר ML331 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את קליבר ML331 ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. המנגנון האוטומטי פועל בקצב של 18,000 ויברציות לשעה והוא מציע רזרבת כוח של 50 שעות. מוריס לקרואה ציידה את השעון ברוטור סקלטון, המשלב את לוגו החברה בתוכו.

אז מה חדש בעצם?

גולת הכותרת של השעון החדש היא המנגנון, קליבר ML331. בניגוד למנגנוני Grand Date אחרים, בהם מודול התאריכון הוא שכבה נוספת אשר הופכת את המנגנון לעבה יותר, כאן מצליחה מוריס לקרואה לשלב את התאריכון באותה שכבה עם המנגנון ובכך להשאיר את המנגנון דק יותר. באופן כללי, ניכרת תשומת הלב לפרטים הקטנים בשעון, כמו המסגרת לתאריכון, שמעוצבת בצורה זהה למסגרות שעל בזל השעון וגימורים במנגנון ובלוח השעון.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של מוריס לקרואה, אייקון מאסטר גרנד דייט, רפרנסAI6118-SS00E-430-C מגיע עם תג מחיר של 8,150 דולרים. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים. מוריס לקרואה מציידת אותו במנגנון מהיר להחלפת רצועות, כך שניתן להחליף בקלות בין צמיד פלדת האל-חלד לבין צמיד בד הקורדורה הכחול, המסופקים עם השעון. השעון מגיע עם אחריות לשנתיים. מוריס לקרואה מדגישה כי זמן האספקה הוא עד לשלושה חודשים, אז קחו את זה בחשבון אם רציתם להתפנק בשעון חדש בשבועות הקרובים.

השורה התחתונה

במבט ראשון, השעון החדש של מוריס לקרואה נראה מעניין מאוד. שעון מפלדת אל-חלד, עם צמיד אינטגרלי וגוף רויאל אוק. תודו שזה תמיד נשמע מעניין. תצרפו לזה לוח עם גימור קלו דה פרי, תאריכון גדול ובלאנס חשוף וזה נשמע אפילו אקזוטי. אבל בסופו של דבר, נראה שהתוצאה הסופית מפספסת את המטרה. אלא אם המטרה שלכם היא שישאלו אתכם איזה שעון זה.

אייקון מאסטר גרנד דייט. מקור - TimeandWatches.
אייקון מאסטר גרנד דייט. מקור – TimeandWatches.

אין ספק שהשעון הזה יעורר לא מעט מבטים ותשומת לב – עם קוטר של 45 מ״מ יהיה קשה מאוד לפספס אותו וככל שתתעמקו בלוח ובפרטים שבו, תזכו ככל הנראה לקצת יותר עניין ושאלות. עם זאת – הוא לא זול במיוחד. תג המחיר שלו מעמיד אותו בשורה אחת עם שעונים כמו הדפיי סקלטון של זניט והוא מתקרב אפילו למחירים של האלפיין איגל של שופארד – שני הומאז׳ים נוספים לרויאל אוק. עם זאת, אנחנו חייבים להודות שיש משהו מרענן בלראות יצרנית שעונים ״קטנה״ יחסית, מצליחה להפתיע אפילו אותנו, לפחות במבט ראשון …

אז אם אתם רוצים שעון שקרוב לרויאל אוק ואפילו כזה שנראה מעניין יותר מכמה וכמה דגמי רויאל אוק, מבלי לפשוט את הרגל ואין לכם בעיה עם המותג (לא שאנחנו רומזים שצריכה להיות לכם בעיה איתו… ) – תתחדשו.

למעבר לאתר של מוריס לקרואה.