שעוני סדרת האייקון הפכו תוך זמן קצר לאחד מאבני היסוד בקולקציית השעונים של מוריס לקרואה. השעונים מגיעים במראה המוכר של סדרת שעוני הרויאל אוק, כשהם מציעים תג מחיר תקציבי לאין ערוך לעומת הרויאל אוק, כשהם מספקים פתרון תקציבי מתשלם במיוחד למי שמחפש את המראה של אודמר פיגה, עם איכות שוויצרית, אבל לא אכפת לו שעל השעון שלו לא כתוב ״רויאל אוק״. מוריס לקרואה מרחיבה את הסדרה הזאת עם שעון חדש – אייקון סקלטון אוטומטי 39. מוזמנים להכיר אותו עם הגורו.

אייקון סקלטון אוטומטי 39 – מפרט טכני

כפי שאפשר להבין מהשם שלו, השעון החדש של מוריס לקרואה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39 מ״מ. העובי של השעון עומד על 11 מ״מ.

אייקון סקלטון אוטומטי 39. מקור - timeandwatches.
אייקון סקלטון אוטומטי 39. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם הגוף המוכר של שעוני האייקון של מוריס לקרואה – גוף הרויאל אוק. לוח השעון מוקף בבזל מתכתי בגימור מוברש, עם שש זוגות של ״זרועות״.

לוח הסקלטון של השעון. מקור - timeandwatches.
לוח הסקלטון של השעון. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע עם לוח סקלטון, כשמוריס לקרואה בוחרת במראה ״תעשייתי״ מאוד, עם גווני פלדת האל-חלד. השעון מגיע עם צמיד אינטגרלי בן חמש שורות, עם שתי שורות מרכזיות דקות. מוריס לקרואה ציידה את השעון במנגנון מהיר להחלפת רצועות, המאפשר לעונדי השעון להחליף את הצמיד המתכתי לרצועת עור או רצועת גומי, ללא צורך בכלים כלשהם.

אייקון סקלטון אוטומטי 39 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר ML 115. מנגנון אוטומטי מבית מוריס לקרואה, המבוסס על קליבר SW200 של סליטה. מוריס לקרואה ציידה את המנגנון ברוטור סקלטון, המאפשר לנו מבט טוב יותר אל תוך נבכי המנגנון ומשדרג את המראה הסקלטוני של המנגנון.

המנגנון עם רוטור הסקלטון שלו. מקור - timeandwatches.
המנגנון עם רוטור הסקלטון שלו. מקור – timeandwatches.

המנגנון הוא מנגנון אוטומטי כאמור, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח צנועה למדי של 38 שעות. המנגנון מגיע עם עיטורי ״Soleillage” (אור שמש או קרני שמש) וגימורים שונים בהתזת חול.

אז מה חדש בעצם?

את השעון החדש פיתחה מוריס לקרואה בשיתוף פעולה הדוק עם לא אחרת מסליטה, ספקית הבסיס למנגנון ה-ML 115 שבתוך השעון. סליטה ומוריס לקרואה תכננו את המנגנון כך שחלקים רבים ככל האפשר ממנו יהיו חשופים לעין המשתמש.

אייקון סקלטון אוטומטי 39. מקור - timeandwatches.
אייקון סקלטון אוטומטי 39. מקור – timeandwatches.

מנגנוני סקלטון ושעוני סקלטון בכלל הם בדרך כלל אחד המאפיינים של עולם ה-Haute Horlogerie (הורולוגיה גבוהה), כששיתוף הפעולה בין סליטה ומוריס לקרואה מנגיש את התצורה המבוקשת כל כך של שעוני הרויאל אוק, עם עיצוב ״Haute Horlogerie״ עם לוח הסקלטון, לציבור הרחב, בעזרת תג מחיר ידידותי מאוד למשתמש. כמה ידידותי? מוזמנים לגלות ביחד איתנו בפסקה הבאה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של מוריס לקרואה, רפרנס AI6007-SS002-03-1 מגיע עם תג מחיר של 3,200 פרנקים שוויצריים, שהם קצת מעל ל-11,000 ש״ח. תג מחיר דומה לשעוני הריביירה החדשים של בום מרסייה, אם כי בום מרסייה לא מציעה שעוני סקלטון בסדרה החדשה שלה. המתחרה ״השוויצרי״ הקרוב ביותר לשעון של מוריס לקרואה הוא ככל הנראה הדפיי של זניט, שמגיע עם תג מחיר יותר מכפול מזה של השעון של מוריס לקרואה.

אייקון סקלטון אוטומטי 39. מקור - timeandwatches.
אייקון סקלטון אוטומטי 39. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

רוצים שעון סקלטון אוטומטי שוויצרי איכותי, עם מראה הרויאל אוק המבוקש כל כך? אנחנו די בטוחים שלא תמצאו שעון משתלם יותר בעולם השעונים כיום. אם אתם לא מחפשים את המראה הזה ספציפית, אבל כן יש לכם תקציב של כ-11 אלף שקלים, יכול להיות שתמצאו אופציות אחרות עדיפות על השעון הזה. אבל כפי שאתם יכולים להבין, השעון הזה מגיע במטרה אחת – לספק אופציה תקציבית לחובבי מראה הרויאל אוק שלא זכו בלוטו או מכרו את הביטקוין שלהם בזמן …

אלטרנטיבה תקציבית לרויאל אוק. מקור - timeandwatches.
אלטרנטיבה תקציבית לרויאל אוק. מקור – timeandwatches.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של מוריס לקרואה.