סדרת האייקון של מוריס לקרואה היא ככל הנראה הסדרה הפופולרית ביותר של החברה ואחת מסדרות השעונים שמציעות את התמורה הגבוהה ביותר למחיר בקטגוריית ״השעון שנראה כמו הרויאל אוק״. בשנת 2021 השיקה מוריס לקרואה מהדורה מוגבלת בסדרה הזאת – שעון בשם אייקון Urban Tribe – שעון שהגיע עם חריטות מיוחדות על גוף השעון והצמיד שלו. השעון הגיע בגוף בקוטר 42 מ״מ ועם לוח עם תבנית ה-Clous de Paris המוכרת של מוריס לקרואה. אמש הציגה החברה שעון Urban Tribe חדש – אייקון סקלטון Urban Tribe, שמגיע כפי שאפשר להבין משמו עם לוח סקלטון ועם גוף שעון בקוטר קטן יותר – 39 מ״מ. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

אייקון סקלטון Urban Tribe – מפרט טכני

השעון החדש של מוריס לקרואה מגיע כאמור בגוף שעון בקוטר של 39 מ״מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני האייקון, העשוי מפלדת אל-חלד. למרות שבדרך כלל את מירב תשומת הלב תופסים לוחות השעונים, בשעון הזה אין ספק כי האלמנט הבולט ביותר לעין הוא החריטות המיוחדות על גוף השעון והצמיד שלו – מעין אלמנטים שבטיים עתיקים שמבוצעים בצורה נהדרת.

אייקון סקלטון Urban Tribe. מקור - Monochrome Watches.
אייקון סקלטון Urban Tribe. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע כאמור עם לוח סקלטון שמשתלב בצורה נהדרת עם המראה הכללי של השעון והחריטות במיוחד, כשמבעד ללוח הסקלטון אפשר לראות את הקפיץ הראשי ואת גלגל האיזון שמגיע בגוון זהב, בנוסף לאלמנטים רבים במנגנון שאותם אפשר לראות מבעד ללוח השעון.

לוח סקלטון שמשתלב נהדר עם המראה של השעון. מקור - Monochrome Watches.
לוח סקלטון שמשתלב נהדר עם המראה של השעון. מקור – Monochrome Watches.

הלוח של השעון מגיע עם אוגן חיצוני בצבע אפור כהה, עם אינדקסים ומחוגים במילוי SLN לבן, כששניהם מגיעים גם עם ציפוי רודיום. על הבזל של השעון אנו מוצאים את ששת הטופרים הכפולים, סימן ההיכר של שעוני האייקון של מוריס לקרואה, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

אייקון סקלטון Urban Tribe – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר ML 115 של מוריס לקרואה – מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר SW200-1 של סליטה. המנגנון מגיע מסליטה לאחר שהוא ״מופשט״ (Skeletonized) עבור מוריס לקרואה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

המנגנון בגב השעון עם רוטור הסקלטון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון עם רוטור הסקלטון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם גימור התזת גרגרים ורוטור סקלטון, שמשלים את המראה המיוחד של המנגנון, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

שעון האייקון Urban Tribe הראשון הגיע, לפי מוריס לקרואה, בהשראת ״בניינים ארכיטקטוניים גבוהים המעניקים לעיר את קו הרקיע הייחודי שלה״. בחירה מעניינת של החברה הזאת, כשלרוב חובבי שעונים שאוהבים חריטות, מעדיפים לבצע את החריטות בעצמם לפי סגנון מסוים. עם זאת, השעון ההוא חווה הצלחה מסחרית נהדרת, כשכל חמש מאות היחידות שלו נמכרו תוך זמן קצר יחסית. השעון החדש ממשיך את הקו העיצובי המיוחד הזה, כשהוא משלב קעקועים מאוריים וארכיקטורה מודרנית. השילוב של החריטות הללו, עם לוח הסקלטון והמנגנון שיוצר במיוחד לפי מפרט שהעבירה מוריס לקרואה, הופכים את השעון החדש למיוחד עוד יותר, כשהקוטר שלו, 39 מ״מ (עם עובי של 11 מ״מ) יעזרו לו לשחזר את ההצלחה של השעון הקודם בקלות די רבה, אם אתם שואלים אותנו …

אייקון סקלטון Urban Tribe. מקור - Monochrome Watches.
אייקון סקלטון Urban Tribe. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של מוריס לקרואה, רפרנס AI6007-SS009-030-1, מגיע גם הוא במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. השעון מגיע עם צמיד אינטגרלי עם חמש שורות של חוליות, עם אבזם פרפר. תג המחיר של השעון החדש עומד על 4,250 דולרים אמריקאיים, לפני מיסים.

השורה התחתונה

שעון מיוחד מבית מוריס לקרואה, שמציעה כאמור בסדרת האייקון שלה אלטרנטיבה נהדרת בכל הקשור לתמורה למחיר לשעוני הרויאל אוק של אודמר פיגה. החריטות המיוחדות על השעון משתלבות בצורה נהדרת עם לוח הסקלטון והגימור המט-מגורען של המנגנון, שילוב מנצח עם תג מחיר אטרקטיבי. אבל, כדי שלא תחשבו שאנחנו במצב רוח חיובי במיוחד, תרשו לנו לספר לכם שהגרסה הקודמת של ה-Urban Tribe, בקוטר 42 מ״מ ועם לוח ה-Clous de Paris המסורתי, הגיעה עם תג מחיר של 1,990 אירו. גם אם לוקחים בחשבון כי מדובר בלוח סקלטון ומנגנון מיוחד וגם אם לוקחים בחשבון אינפלציה עולמית, עדיין מדובר בפער קצת גבוה מדי לטעמנו. בכל מקרה, אנחנו מאמינים כי גם עם תג המחיר הזה, השעון הזה יימכר בקלות.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של מוריס לקרואה.