בשנת 2019 השיקה בלנקפיין שעון “Reissue” של שעון ה-Air Command ההיסטורי שלה. שעון כרונוגרף עם בזל קרמי שחור ולוח שחור, שהגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. השעון הפך ללהיט מיידי וכל 500 היחידות שלו נמכרו תוך זמן קצר. כיום ניתן למצוא חלק מהם נמכרים בשוק היד השנייה במחיר גבוה יותר מהמחיר שלהם. בלנקפיין ראתה כי טוב והחליטה לשחזר את ההצלחה הזאת פעם נוספת. הפעם בצבע כחול. אייר קומנד כרונוגרף טיטניום – כרונוגרף בצבעי כחול מהממים, הגורו יצא להכיר מקרוב.

אייר קומנד כרונוגרף טיטניום – מפרט טכני

השעון החדש של בלנקפיין מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 42.5 מ”מ ובעובי של 13.77 מ”מ. השעון מגיע עם בזל קרמי כחול ועם לוח בגוון כחול מהמם.

אייר קומנד כרונוגרף טיטניום. מקור - Watchesbysjx.
אייר קומנד כרונוגרף טיטניום. מקור – Watchesbysjx.

אנחנו לא יודעים מה בדיוק בגוון של הלוח הזה הופך אותו לכל כך מיוחד. אולי זה השילוב של הצבע של הספרות והמחוגים, אולי השילוב של הבזל הקרמי המבריק, אולי גימור קרני השמש שבלנקפיין העניקה ללוח השעון וללוחות הקטנים. בשורה התחתונה – זה עובד וזה עובד פשוט מושלם.

אייר קומנד כרונוגרף טיטניום. מקור - Watchesbysjx.
אייר קומנד כרונוגרף טיטניום. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם שני לוחות קטנים, בשעה 3 ו-9, היוצרים מראה סימטרי ומאוזן. בשעה 3 שילבה בלנקפיין את כרונוגרף ה-30 דקות. ממולו, בשעה 12, אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. מה עם מחוג שניות? מי צריך אותו? בלנקפיין לא שילבה בשעון הזה מחוג שניות.

גוון כחול מהמם ללוח השעון ולבזל שלו. מקור - Watchesbysjx.
גוון כחול מהמם ללוח השעון ולבזל שלו. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם רצועת עור עגל כחולה עם תפרים לבנים ועם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

אייר קומנד כרונוגרף טיטניום – מנגנון

בלנקפיין משלבת בשעון את קליבר F388B. מנגנון כרונוגרף אינהאוס הפועל בקצב של 36,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

קליבר F388B בגב השעון. מקור - Watchesbysjx.
קליבר F388B בגב השעון. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם גב שקוף, המאפשר לראות את המנגנון המרשים, כשמדובר במנגנון פלייבאק כרונוגרף.

אז מה חדש בעצם?

האייר קומנד (פיקוד אוויר) נחשב מאז ומתמיד לאחד מהשעונים הטובים ביותר שפותחו אי פעם על ידי בלנקפיין, כמו גם לאחד הנדירים ביותר של החברה. הוא מגיע עם בזל מסתובב עם ספירה לאחור. הבזל הזה מאפשר למעשה מדידת זמן שנותר עד להגעה ליעד. בניגוד לבזלים של שעוני צלילה, כאן הספרות הולכות בניגוד לכיוון השעון. בחלק ההיקפי של לוח השעון ניתן למצוא סקלת טכימטר.

יש גם אייר קומנד חדש בזהב אדום! מקור - Watchesbysjx.
יש גם אייר קומנד חדש בזהב אדום! מקור – Watchesbysjx.

מה שעוד חדש וששכחנו לספר לכם, הוא שבלנקפיין משיקה שני שעוני אייר-קומנד חדשים! אם השעון מטיטניום לא מספיק מרשים אתכם, אולי השעון השני, שמגיע בגוף העשוי מזהב אדום ירשים אתכם קצת יותר …

כמה זה עולה לנו?

כאמור, בלנקפיין משיקה שני שעוני אייר-קומנד חדשים. רפרנס AC02 12B40 63B הוא השעון בגוף העשוי מטיטניום. תג המחיר שלו עומד על 18,160 אירו. רפרנס AC02-36B40-63 הוא השעון העשוי מזהב אדום. תג המחיר שלו עומד על 29,220 אירו.

אייר קומנד כרונוגרף טיטניום. מקור - Watchesbysjx.
אייר קומנד כרונוגרף טיטניום. מקור – Watchesbysjx.

השורה התחתונה

בספר בראשית, עשו מבקש מיעקב אבינו – “הלעיטני נא מן האדום האדום הזה”. אנחנו אומרים – “תנו לנו עוד מהכחול הכחול הזה”. שעון כרונוגרף נהדר, שמגיע בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת. תג מחיר גבוה, אבל אנחנו מזכירים לכם שלמרות שהשם שלהן מתחיל באות B, מדובר בבלנקפיין ולא בברייטלינג. אנחנו לא מזלזלים בברייטלינג כמובן, שעושה שעוני כרונוגרף נהדרים. אבל כאן מדובר ביצרנית שנחשבת ברמה אחרת. יצרנית שעונים ששייכת לקטגוריה קצת יותר איכותית ונחשבת של יצרניות שעונים. כשהיא מספקת לנו שעון כרונוגרף יפהפה. שעון עם מנגנון כרונוגרף אינהאוס מתקדם. שעון שמגיע בעיצוב מדהים. מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של בלנקפיין.