אחד משעוני הכרונוגרף המרשימים ביותר בשנים האחרונות הוא שעון האייר קומנד של בלנקפיין. שעון כרונוגרף שבלנקפיין השיקה במסגרת אירוע Time To Move משנת 2019 של קבוצת סווטש. האייר קומנד התבסס על שעון כרונוגרף אותו ייצרה בלנקפיין עבור חיל האוויר האמריקאי. על פי ההערכות, בלנקפיין ייצרה 12 יחידות בלבד מהשעון הזה, לפני שגנזה אותו, לאחר שחיל האוויר האמריקאי לא רצה לאמץ את השעון. השעונים הקודמים בסדרה שהגיעו אלינו בשנתיים האחרונות היו בקוטר של 42 מ״מ, בימים האחרונים משיקה בלנקפיין גרסה חדשה ומוקטנת של השעון – אייר קומנד 36.2 מ״מ. האם הקסם המיוחד של שעוני האייר קומנד יעבוד גם בקטן? מוזמנים לגלות ביחד איתנו. 

אייר קומנד 36.2 מ״מ – מפרט טכני

בלנקפיין משיקה שני שעונים חדשים בסדרת האייר קומנד. אחד יגיע בגוף העשוי מטיטניום והשני בגוף העשוי מזהב אדום. שני השעונים מגיעים כאמור בגוף בקוטר של 36.2 מ״מ ובעובי של 11.5 מ״מ. שני השעונים יגיעו עם רצועת עור עגל בצבע כחול. 

דגם הטיטניום החדש. מקור - timeandwatches.
דגם הטיטניום החדש. מקור – timeandwatches.

האייר קומנד הוא כאמור שעון כרונוגרף עם שני לוחות קטנים, אחד בשעה 3 ואחד בשעה 9, כשהם יוצרים מראה מאוזן וסימטרי ללוח השעון. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, כשבשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. 

אייר קומנד 36.2 מ״מ. מקור - timeandwatches.
אייר קומנד 36.2 מ״מ. מקור – timeandwatches.

השעונים מגיעים עם בזל קרמי כחול, כשבלנקפיין בוחרת לשלב בשעונים בזל ספירה לאחור. בלנקפיין משלבת בשני השעונים לוח בצבע כחול, עם גימור קרני שמש מיוחד. לוחות הכרונוגרף הקטנים מגיעים עם גימור מעגלי, שיוצר ניגוד מעניין בין הלוחות הקטנים ובין לוח השעון עם גימור קרני השמש.

אייר קומנד 36.2 מ״מ – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר F188B של בלנקפיין. ה-F188B הוא מנגנון פלייבאק כרונוגרף, שפותח על ידי בלנקפיין. ניתן לראות את המנגנון מבעד לגב השקוף של השעון. 

קליבר F188B בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר F188B בגב השעון. מקור – timeandwatches.

הוא פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 40 שעות. כמו שעוני פלייבאק כרונוגרף אחרים, המנגנון מאפשר לעצור, לאפס ולהתחיל מדידת זמן חדשה באמצעות לחיצת כפתור אחת. בלנקפיין ציידה את המנגנון בקפיץ איזון סיליקוני, לשיפור העמידות המגנטית של המנגנון ולדיוק גבוה יותר. 

קליבר F188B בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר F188B בגב השעון. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

לאחר שהשיקה מספר דגמים בקוטר של 42.5 מ״מ בסדרת האייר קומנד המחודשת והמבוקשת, עוברת בלנקפיין להשיק שני דגמים נוספים, בקוטר של 36.2 מ״מ. קוטר שיהפוך את השעונים הללו למתאימים לגברים בעלי יד קטנה ולנשים כאחד. בלנקפיין משתמשת בסגסוגת טיטניום דרגה 23. טיטניום דרגה 23 היא בעצם סגסוגת טיטניום מיוחדת, עם אלומיניום ו-ונדיום. במהלך תהליך ההיתוך, תכולת יסודות ביניים כמו ברזל, חמצן ופחמן נשלטת בקפדנות רבה ומוגבלת בהתאם למפרט ספציפי, במטרה להשיג טוהר גבוה יותר המשדרג את התכונות המכאניות של הסגסוגת ומעניק לה עמידות גבוהה יותר.

שני שעוני האייר קומנד החדשים. מקור - timeandwatches.
שני שעוני האייר קומנד החדשים. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

בלנקפיין משיקה כאמור שני דגמים חדשים בסדרה. רפרנס AC03-12B40-63 הוא דגם הטיטניום בסדרה. הוא מגיע עם תג מחיר של 17,790 אירו. רפרנס AC03-36B40-63 הוא דגם הזהב האדום. הוא מגיע עם תג מחיר של 29,400 אירו. 

אייר קומנד 36.2 מ״מ. מקור - timeandwatches.
אייר קומנד 36.2 מ״מ. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

את הכתבה שלנו פתחנו עם שאלה – האם הקסם של האייר קומנד 42.5 מ״מ יעבוד גם בקוטר של 36.2 מ״מ? אז כפי שאתם יכולים לראות, התשובה היא בהחלט. בלנקפיין ממשיכה להרחיב את הסדרה המוצלחת והמבוקשת שלה, עם שעוני כרונוגרף מיוחדים, עם מראה וינטאג׳י מצד אחד, עם נגיעות מודרניות מתבקשות מצד שני. 

למעבר לאתר של בלנקפיין.