מדברים על שעונים ב f

איך לקנות שעון יוקרה ב-WATCHMARKET בבטחון?

ברוכים הבאים ל-WATCHMARKET, זירת המסחר הגדולה בארץ לשעוני יוקרה. אז קודם כל, מי אנחנו?
ה-WATCHMARKET הוא פלטפורמה בה אנשים פרטיים וסוחרים יכולים להציע שעוני יוקרה למכירה. רוצים למכור שעון או שעונים? אתם מוזמנים לפרסם אותם כאן באתר. אתם רוצים לקנות שעון? מוזמנים לחפש אותו כאן אצלנו באתר. חשוב להדגיש כי האתר מהווה זירת מסחר בלבד. הוא אינו מהווה צד כלשהו בעסקה בין שני הצדדים ואינו אחראי בשום צורה לטיב העסקה. אבל כדי לוודא שאתם עושים עסקה בטוחה ונכונה, הכנו לכם את המדריך המלא – איך לקנות שעון יוקרה ב-WATCHMARKET בבטחון?

איך לקנות שעון יוקרה ב-WATCHMARKET בבטחון?

  1. קראו היטב את המודעה ושימו לב כי אתם מבינים היטב מה השעון והדגם המדויק שמוצע למכירה. כמעט לכל שעון בעולם יש מספר דגם – רפרנס – אותו תוכלו לבדוק בקלות ברשת האינטרנט. למשל, שעון רולקס רפרנס 16610 הוא שעון רולקס סאבמרינר, עם תאריכון בקוטר של 40 מ”מ, העשוי מפלדת אל-חלד.


  2. אחרי שהכרתם את השעון, בצעו חיפוש בגוגל. האם תיאור השעון והתמונות מתאימות למפרט שאתם רואים ברשת האינטרנט? אם מדובר בשעון מפלדת אל-חלד, הוא צריך להיות בצבע הנכון ולא עשוי מזהב פתאום. אם מדובר בשעון שכולו בצבע שחור, ודאו כי אין לו בטעות בזל או לוח בצבע כחול.


  3. מה המחיר? מצאתם את השעון בגוגל וקראתם עליו ? הוא מתאים לתיאור שמופיע במודעה? עכשיו צריך להכיר את  מחירי השוק של אותו דגם. חפשו במרקט אחר שעונים דומים ונסו להבין מה רמת המחירים הממוצעת. בדקו את המחיר של שעון חדש בחנויות ובאתרים ברחבי הרשת. המחיר גבוה יותר משעון חדש? אל תתרגשו. ישנם דגמים מסוימים של שעוני רולקס, שלצערנו לא ניתן להשיג במחיר הרשמי שלהם ורבים מוכנים לשלם סכום גבוה יותר מתג המחיר הרשמי שלהם כדי לרכוש אחד. המחיר נמוך מדי? לרוב מדובר בתמרור אזהרה, אלא אם ישנן “סיבות מקלות” כמו – בעיה פיזית בשעון – שריטה, מכה או כל קלקול כזה או אחר שפוגע במראה של השעון.חשוב להדגיש – לא בכל מקרה בו המחיר נמוך מדי, מדובר בתמרור אזהרה. ייתכן כי מדובר במוכר שמנסה למכור את השעון זמן רב או צריך כסף בצורה מהירה ולכן החליט למכור את השעון במחיר אטרקטיבי יותר. בכל מקרה – הפעילו שיקול דעת סביר.


  4. קופסה וניירת. כמעט כל שעון יוקרה חדש מגיע עם “סט” – קופסה וניירת. אם מדובר בשעון שהמוכר מפרסם כחדש, הרי שהוא צריך להגיע עם קופסה וניירת. אבל עדיין, גם אם אין לשעון קופסה וניירת, במיוחד אם מדובר בשעון משומש, זה לא פוגע בערך שלו או במקוריות שלו. קופסה וניירת (שמתאימות מן הסתם לשעון) הופכות את העסקה לבטוחה יותר וטובה יותר, אבל יש לא מעט שעונים שכל חובב שעונים ירכוש בלי להסס גם בלי קופסה ושעונים. אם מדובר בשעונים משומשים, לא כולם אוהבים לשמור קופסאות וניירות ופעמים רבות זורקים אותם.

    למידע נוסף בנושא, מוזמנים לקרואת את המאמר שלנו – שעון יוקרה ביד שנייה – הסט, כלול במחיר?

  5. מי המוכר? לכל מוכר ב-WATCHMARKET יש פרופיל. הציצו בפרופיל שלו. אם הוא מוכר יותר משעון אחד, ככל הנראה מדובר בסוחר. האם זה דבר רע? ממש לא. סוחרם לרוב יכולים להציע לכם תנאי תשלום נוחים יחסית וגמישות בביצוע העסקה כמו טרייד אין על שעון ישן שלכם. אם מדובר באדם שמוכר שעון אחד בלבד – סביר להניח כי מדובר באדם פרטי. בדקו האם יש לכם חברים משותפים? שוחחו עם המוכר ותנסו לקבל ממנו פרטים רבים ככל האפשר. שאלו שאלות שיעזרו לכם טוב יותר את המוכר ואת השעון ונסו לאמת פרטים רבים ככל האפשר.


  6. איפה קונים? אם מדובר בסוחר (חנות), סביר להניח כי המקום האידיאלי לפגישה יהיה בחנות שלו. אם מדובר במוכר פרטי, אנו ממליצים לנסות ולקבוע בבית של המוכר. סביר להניח שאדם שמזמין אתכם לביתו הפרטי, לא ינסה לעבוד עליכם. לא יכולים להיפגש בבית פרטי? זה לא סימן מחשיד. לא כל אחד אוהב שאנשים נכנסים אליו לבית, גם אם מדובר בקניית שעון יוקרה באלפי שקלים. נסו להיפגש במקום ציבורי. ודאו כי המקום המוצע לפגישה לא עמוס מדי, כך שלא יהיו לכם יותר מדי הפרעות במהלך השיחה ומצד שני שלא יהיה מקום חשוך מדי, כך שתוכלו לראות ולבחון את השעון (ואת המוכר) כמו שצריך. מציעים לכם להיפגש באוטו או באיזה סמטה עלומה? תמרור אזהרה. תפעילו שיקול דעת בריא …


  7. מפעילים עליכם לחץ? תזהרו. אל תפלו לאמירות כמו “המחיר רק להיום” או “יש עוד קונה בדרך”. אם המוכר נראה לכם לחוץ מדי למכור את השעון, כדאי שזה ידליק לכם נורה אדומה. בצעו את העסקה בנחת רוח, מתוך שיקול דעת ומבלי שמפעילים עליכם לחץ כלשהו לבצע את הרכישה. אם משהו לא נראה לכם, קחו פסק זמן ושקלו את העסקה מחדש. השעון נמכר? לא נורא, כל יום יש שעונים חדשים שמתווספים ל-WATCHMARKET. אנחנו בטוחים שתצליחו למצוא שעון אחר.


  8. זיכרון דברים. אנו ממליצים להשתמש בטופס זיכרון דברים ביניכם ובין המוכר. גם אם מדובר בסוחר שמספק לכם קבלה וחשבונית כחוק, עדיין מומלץ להשתמש בטופס שיעזור לכם – ולמוכר – לצלוח את העסקה בשלום. מלאו פרטים רבים ככל האפשר על השעון ועל המצב שלו, הסכום ששולם תמורתו, תאריך העסקה וכמובן פרטים מזהים של שני הצדדים.לנוחותכם, הכנו עבורכם טופס זכרון דברים לרכישת שעון יוקרה, אתם מוזמנים להדפיס אותו מראש כדי שהוא יהיה מוכן במידה ותחליטו לרכוש את השעון המוצע.