גרנד סייקו מעלה בשנים האחרונות הילוך בכל הקשור לניסיונות שלה להפוך לשחקן משמעותי בשוק האמריקאי, עם בוטיקים חדשים ובעיקר דגמי שעונים המיועדים בעיקר לשוק האמריקאי. למעשה, השעונים הללו מגיעים כחלק מאסטרטגיה שלפיה פועלת החברה היפנית, שפועלת למעשה בסגמנציה סביב שלושה שווקים עיקריים – ארה״ב, אירופה ויפן, כשכל שוק-אזור מקבל שעונים משלו. כחלק מסדרת השעונים המוקדשים לארצות הברית, מגיע אלינו בימים אלו שעון חדש – אלגנס Ryūsendō SBGK015, עם לוח בגוון תכלת מיוחד. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

אלגנס Ryūsendō SBGK015 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון מגיע בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 11.6 מ״מ. גוף השעון מגיע עם פוליש ידני בטכניקת ה-Zaratsu (זרצו) של גרנד סייקו. מעל ללוח השעון, אליו נגיע מיד, אנו מוצאים זכוכית ספיר בעלת קימור כפול.

אלגנס Ryūsendō SBGK015. מקור - monochrome watches.
אלגנס Ryūsendō SBGK015. מקור – monochrome watches.

השעון מגיע עם לוח בגוון תכלת עדין. בגרנד סייקו מספרים כי ההשראה לצבע של לוח השעון מגיעה מהמים של הגלריות התת-מימיות – מערת Ryūsendō, אחת משלושת מערות אבן הגיר הגדולה ביותר ביפן. המערה ממוקמת בעיירה איוויזומי (Iwaizumi) שבמחוז איווטה (Iwate) באזור טוהוקו בצפון יפן.

אלגנס Ryūsendō SBGK015. מקור - monochrome watches.
אלגנס Ryūsendō SBGK015. מקור – monochrome watches.

בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים מד רזרבת כוח בצבע זהב, כשמולו בשעה 9 אנו מוצאים לוח שניות קטן בצבע כחול כהה.

לוח תכלת מיוחד עם מד רזרבת כוח. מקור - monochrome watches.
לוח תכלת מיוחד עם מד רזרבת כוח. מקור – monochrome watches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

אלגנס Ryūsendō SBGK015 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9S63, מנגנון אינהאוס מבית גרנד סייקו כמובן. קליבר 9S63 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מגיע עם סטייה של 5+ עד 3- שניות ליום, כשהוא מכיל 33 אבני חן. ה-9S63 הוא גרסה מעודכנת של מנגנון מתיחה ידנית שבו השתמשה גרנד סייקו בשעון דרס אלגנטי נוסף שלה, ה-SBGW231, שעון שנקרא גם ״הקלטרבה היפני״.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש הוא למעשה גרסה מעודכנת של שעוני הגרנד סייקו אלגנס SBGK005 וה-SBGK007, שעונים שגרנד סייקו השיקה בשנת 2019 במסגרת תערוכת באזלוורלד. השעונים היו למעשה חלק מקולקציה חדשה, כשגרנד סייקו רצתה למעשה להציע סוג חדש של שעונים בקולקציה שלה, מלבד שעוני ההריטאג׳ והספורט שלה, שעונים שיהיו דקים יותר, עדינים יותר ובעיקר אלגנטיים יותר. נראה שגרנד סייקו מרימה את הרף הזה עוד יותר למעלה עם השעון החדש, לפחות בכל מה שקשור לאלגנטיות.

השעון על רקע מערות הגיר. מקור - monochrome watches.
השעון על רקע מערות הגיר. מקור – monochrome watches.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGK015, מגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של גרנד סייקו בארצות הברית בלבד ובאמצעות אתר החברה – גם כאן, לרוכשים בארצות הברית בלבד. תג המחיר שלו עומד על 7,500 דולרים.

אלגנס Ryūsendō SBGK015. מקור - monochrome watches.
אלגנס Ryūsendō SBGK015. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

מישהו נוסע לארצות הברית בקרוב ויכול לקנות לנו שעון כזה? קצת יותר ברצינות – שעון עם לוח קסום, כמו תמיד אצל גרנד סייקו, עם מנגנון מתיחה ידנית מתקדם, מראה מיוחד ומהדורה מוגבלת. כל זה במחיר שווה לכל כיס (בהנחה שאתם זוכרים ומבינים שאנחנו מדברים על שעוני יוקרה, כן?). מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של גרנד סייקו.