אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל כשאנחנו שומעים על גרנד סייקו, אנחנו חושבים דבר ראשון על שעונים אלגנטיים במיוחד. אנחנו מכירים את ליין שעוני הספורט וה-GMT של החברה, אבל המוניטין של החברה נבנה בראש ובראשונה על שעוני הדרס האלגנטיים שלה, המבוססים על עקרונות העיצוב הקפדניים שהפכו לחלק בלתי נפרד מה-DNA של החברה הזאת. בימים אלו מרחיבה גרנד סייקו את קולקציית האלגנס שלה, סדרת שעוני הדרס של החברה, עם שני שעונים חדשים, פשוטים למראה, אבל כפי שתראו מיד, מיוחדים בהחלט. אלגנס SBGW281 ו-SBGW287 – מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

אלגנס SBGW281 ו-SBGW287 – מפרט טכני

גרנד סייקו משיקה כאמור שני שעונים חדשים בקולקציית האלגנס שלה. שני השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעונים מגיעים בקוטר של 37.3 מ״מ ובעובי של 11.7 מ״מ. כפי שאנחנו מכירים מגרנד סייקו, גוף השעון מגיע עם פוליש ה-Zaratsu של החברה, כשהשעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים, כשבגרנד סייקו מדגישים כי מדובר בשעון ״עמיד בפני השפרצות״. במילים אחרות – אל תנסו להיכנס איתו לבריכה …

אלגנס SBGW281 ו-SBGW287. מקור - TimeandWatches.
אלגנס SBGW281 ו-SBGW287. מקור – TimeandWatches.

שני השעונים מגיעים עם לוחות מיוחדים, כשגם כאן, כפי שאנחנו מכירים מגרנד סייקו, השעונים מגיעים עם לוחות עם סיפור מאחוריהם. הדגם הראשון, ה-SBGW281 Bantō, מגיע עם לוח בגוון שמפניה עדין. הלוח הוא בהשראת ה-״Sekki״, העונה ביפן כאשר הימים הקשים ביותר של החורף הסתיימו וחמימות השמש מאירה את הנוף המכוסה בשלג.

אלגנס SBGW281 ו-SBGW287. מקור - TimeandWatches.
אלגנס SBGW281 ו-SBGW287. מקור – TimeandWatches.

הדגם השני, ה-SBGW287 Boshū מגיע עם לוח בגוון בורגונדי עמוק. הלוח מגיע בהשראת צבעי הסתיו העשירים של ה-Boshū, העונה שבה העצים המקיפים את סטודיו שיזוקוישי של גרנד סייקו בצפון יפן משתנים לגוון המכריז על בואו של החורף.

מחוג שניות בגוון זהב. מקור - TimeandWatches.
מחוג שניות בגוון זהב. מקור – TimeandWatches.

שני השעונים מגיעים עם לוחות בגימור מגורען. על לוחות השעונים אנו מוצאים את האינדקסים המוכרים של גרנד סייקו, ביחד עם מחוגי השעות והדקות המוכרים של החברה. הדגם הראשון, ה-SBGW281 מגיע עם מחוג שניות בגוון זהב, כשהדגם השני, ה-SBGW287 מגיע עם מחוג שניות בגוון כסוף.

לוח הבורגונדי. מקור - TimeandWatches.
לוח הבורגונדי. מקור – TimeandWatches.

אלגנס SBGW281 ו-SBGW287 – מנגנון

בתוך שני השעונים אנו מוצאים את קליבר 9S64 של גרנד סייקו. קליבר 9S64 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בצקב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

קליבר 9S64. מקור - TimeandWatches.
קליבר 9S64. מקור – TimeandWatches.

המנגנון, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, מגיע עם דיוק ממוצע (נמדד לפני הרכבה בגוף השעון) של 5+ ל-3- שניות ליום ועם דיוק של 1- ל-10+ שניות ליום בשימוש רגיל, כשהוא מורכב בתוך גוף השעון.

אז מה חדש בעצם?

בגרנד סייקו, כמו תמיד, הסוד הוא בלוחות השעונים. לשמחתנו, הטבע המרהיב ביפן מספק לאנשי גרנד סייקו אינסוף השראות ללוחות שעונים חדשים.

כמו תמיד - לוחות שעונים עם סיפור מיוחד. מקור - TimeandWatches.
כמו תמיד – לוחות שעונים עם סיפור מיוחד. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של גרנד סייקו מגיעים עם רצועות עור תנין. השעון הראשון, ה-SBGW281 Bantō, מגיע עם רצועת עור תנין בגוון חום-בז׳ בהיר, או כמו שבגרנד סייקו קוראים לו – Light Tan – שיזוף קל. השעון השני, ה-SBGW287 Boshū, מגיע עם רצועת עור תנין בגוון בורגונדי. שני השעונים מגיעים עם תג מחיר זהה, העומד על 4,800 דולרים.

אלגנס SBGW281 ו-SBGW287. מקור - TimeandWatches.
אלגנס SBGW281 ו-SBGW287. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שני שעונים שהם כל כולם ״גרנד סייקו״. החל מהמידות הקטנות – יחסית – המתאימות כל כך לחברה הזאת, פוליש הזרטסו והמאפיינים העיצוביים המובהקים של גרנד סייקו ועד ללוחות השעונים, שכמו תמיד, מגיעים עם סיפור מאחוריהם. תוסיפו לזה תג מחיר נהדר, מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של גרנד סייקו.