שנת  2020 עמדה בסימן וירוס הקורונה בעולם כולו. אבל נדמה כי אינספור יצרניות שעונים “מצאו” תאריכים מיוחדים לציין בשנה הזאת. ממש לפני שהסתיימה השנה, “נזכרה” גם שופארד בתאריך מיוחד עבורה. או ליתר דיוק, לא עבורה, אלא לאחת ממשווקות השעונים הגדולות בעולם – WEMPE. התאריך שנבחר – פתיחת החנות הראשונה של WEMPE בניו יורק, בשדרה החמישית. החנות נפתחה ב-6 לנובמבר 1980 והשעון שנבחר לציון התאריך המיוחד הוא האלפיין איגל, שעון הספורט-יוקרה שלה שמגיע עם צמיד אינטגרלי. אלפיין איגל השדרה החמישית וומפה – הכי קרוב שאפשר להגיע לניו יורק בימים אלו …

אלפיין איגל השדרה החמישית – מפרט טכני

את שעון האלפיין איגל של שופארד (אנחנו מקווים) אין צורך להכיר. השעון מגיע בקוטר של 41 מ”מ העשוי מסגסוגת ה-Lucent A223 של שופארד. שופארד פיתחה את הסגסוגת הזאת במשך 4 שנים והתוצאה הסופית מרשימה במיוחד. מעבר לחוזק שלה, היא מגיעה עם יכולת החזרת אור מוגברת, מה שהופך אותה למבריקה יותר.

שופארד אלפיין איגל השדרה החמישית וומפה. מקור - Watchtime.
שופארד אלפיין איגל השדרה החמישית וומפה. מקור – Watchtime.

המראה הכללי של השעון כאמור זהה למראה של שעוני האלפיין איגל. בזל מתכתי עם שמונת הברגים המסודרים בזוגות בשעות 3,6,9 ו-12 וכאמור צמיד אינטגרלי.

שעון הספורט של שופארד עם הצמיד האינטגרלי. מקור - WatchTime.
שעון הספורט של שופארד עם הצמיד האינטגרלי. מקור – WatchTime.

גולת הכותרת של השעון היא הלוח שלו. השעון מגיע עם לוח בצבע כסף עם סמני שעה ומחוגים בצבע כחול.

שופארד אלפיין איגל השדרה החמישית וומפה. מקור - Watchtime.
שופארד אלפיין איגל השדרה החמישית וומפה. מקור – Watchtime.

על לוח השעון אנו מוצאים ספרות רומיות (3,6,9 ו-12) ותאריכון בשעה 04:30. מתחת לשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של שופארד ואת הכיתוב כרונומטר כשבשעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב WEMPE.

אלפיין איגל השדרה החמישית – מנגנון

שופארד משלבת בשעון (רפרנס CH700016) את קליבר 01.01-C שלה. מנגנון אינהאוס אוטומטי, עם הסמכת כרונומטר ועם רזרבת כוח של 60 שעות.

הכיתוב השדרה החמישית על גב השעון. מקור - Watchtime.
הכיתוב השדרה החמישית על גב השעון. מקור – Watchtime.

המנגנון מגיע עם 31 אבני חן והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רוטור מעוצב בסגנון המוכר של שופארד עם גימורי Fleurier Ebauches. בגב השעון השקוף אנו מוצאים את הכיתוב 5Th Avenue.

אז מה חדש בעצם?

נדמה כי יצרניות השעונים הפכו לתחביב את נושא השקת שעונים במהדורות מיוחדות למשווקות שונות ברחבי העולם. WEMPE, אשר הוקמה בשנת 1878, היא אחת ממשווקות השעונים הותיקות בעולם. שופארד בחרה בשעון בגרסה מיוחדת באמת עם לוח בגוון לא רגיל למהדורה המוגבלת שמוקדשת ל-WEMPE.

מודעה לציון פתיחת הבוטיק של וומפה בשדרה החמישית בשנת 1980. מקור - Watchtime.
מודעה לציון פתיחת הבוטיק של וומפה בשדרה החמישית בשנת 1980. מקור – Watchtime.

כמה זה עולה לנו?

שופארד תייצר 40 יחידות בלבד משעון השופארד אלפיין איגל השדרה החמישית וומפה. למרבה ההפתעה, את השעונים הללו תוכלו לרכוש בכל בוטיק של וומפה ברחבי העולם ולא רק בבוטיק החברה בשדרה החמישית בניו יורק. תג המחיר שלו? 12,900 דולרים. הפתעה נוספת מגיעה גם במחיר השעון, כשהשעון מגיע במחיר זהה למחיר של השעונים הרגילים בסדרה בקוטר של 41 מ”מ.

השורה התחתונה

שעוני ספורט הפכו מזמן לפרת המזומנים החולבת של יצרניות השעונים השונות. אם אפשר לצרף לזה גם “סיבה למסיבה” – תאריך חגיגי או סיבה כלשהי למהדורה מוגבלת, מה טוב. אבל שופארד עושה את זה בצורה אלגנטית שהגורו אוהב. מהדורה מיוחדת באמת, עם לוח בגוון מיוחד ובמחיר זהה לגרסאות הרגילות בסדרה. כלומר, אם לא מפריע לכם שעל הלוח הכסוף המיוחד שלכם יופיע הכיתוב WEMPE, שזה קצת כמו ללכת עם חולצה של ג’ורג’יו ארמני, אבל שיהיה כתוב עליה שם הבוטיק שבו קניתם את החולצה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של WEMPE.